Diskusné fórum

autobateria

Autor Správy

Re: autobateria

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

10.01.2018 15:29

S výkonom alternátora to nič nemá, ten má autobateriu udržať v nabitom stave. Vždy platí že čím viac sa bateria vybije, tým viac alternator dobíja.

Ked sa na to pozrie človek z opačnej strany - mám predpísanú tuším 52Ah, šlahol som tam 64Ah. Tak ktorá mi vydrží dlhšie točiť motorom? Alebo ktorá sa štartom menej vybije? Logicky 64Ah a preto sa alternátor aj menej natrápi až ju dobije, pretože aj ked auto normálne štartuje tak 52Ah sa vybije viac ako 64Ah

to mas pravdu....ale altik ma predpisane ampere prikl.75A ...co sa stane ked to prekrocis? no asi si sa ti nepodakuje....len na to som poukazoval...skus dat do auta 90A bateriu ked mas 65-70A alternator

10.01.2018 22:22

Re: autobateria

Vôbec nič sa nestane, alternátor vie dať napríklad 75A na to aby dobíjal bateriu, utiahol všetku elektroniku aj svetlá. Alternátor ani len netuší aká bateria tam je (kolko má Ah), on len vie nastaviť nabíjanie na základe napätia na batérii.

Dám ti iný príklad, taká stará Avia mala alternátor 70A a pritom baterka tam šla 120Ah.

Platí čo som napísal už predtým, čím silnejšiu tam šlahneš, tým sa alternátor menej trápi, pretože vychádza čisto z napätia batérie. Plne nabitá má okolo 12,8v ak to ide niekde pod 11,5v tak je bateria skoro kaput

Keby to bolo tak ako si myslíš tak mne by už dáááááávno zhorel (mám ju tam 6 rokov), pretože mám miesto 52Ah baterie až 64Ah a 64Ah iba preto, lebo 74Ah by sa tam nevošla

11.01.2018 16:48

Re: autobateria

Ivanko...nejdem sa hadat...len som dal info, ktore som mal od elektrikarov....zrejme milnu ked teraz nad tym premyslam....mas pravdu

12.01.2018 11:12

Re: autobateria

Nie si prvý, väčšina tak uvažuje že "nebude stíhať dobíjať"

Batéria nie je spotrebič ako trebárs svetlá. Keby niekto napríklad na Forestra navešal dve pridávne svetlá do masky a hodil ešte rampu so 4 halogénmi na strechu tak tam už by alternátor mohol mať problém, kedže by mu pribudlo napríklad 6x 55W, čo je dalších 330W a ked to človek preráta na ampére tak to je odber z alternátora vyšší o cca 24A

12.01.2018 15:33

Re: autobateria

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

12.01.2018 15:33

Nie si prvý, väčšina tak uvažuje že "nebude stíhať dobíjať"

Batéria nie je spotrebič ako trebárs svetlá. Keby niekto napríklad na Forestra navešal dve pridávne svetlá do masky a hodil ešte rampu so 4 halogénmi na strechu tak tam už by alternátor mohol mať problém, kedže by mu pribudlo napríklad 6x 55W, čo je dalších 330W a ked to človek preráta na ampére tak to je odber z alternátora vyšší o cca 24A

to je pravda, lebo bateria nie je spotrebic ale uschovna energie

16.03.2018 14:27

Re: autobateria

ja viem tak ze moze ist silnejsia ak vojde do auta, alternatoru to nevadi. Skor je to lepsie pre startovanie dieslov a hlavne v zime. Pripajam link na vyber autobaterie. Kupil som tu http://www.akumulator.sk/stranky/pomoc/vyber-vhodneho-typu-akumulatora.htm

16.03.2018 14:27
mgx
avatar

Re: autobateria

existuje nejaka specifikacia autobaterii pre konkretne auta? mam XV 2.0i 2012 a zacina dosluhovat. Chcel by som kupit novu, ale vidim ze su rozne rozmery

vie niekto odporucit prosim?

29.12.2020 12:55

Re: autobateria

Nehladaj baterku podla auta, ale podla parametrov. Väčšina bateriek má normalizované rozmery, väčšina má šírku 175mm, výšku 190mm a potom sa podla kapacity mení dlžka. Minule som pozeral také zaujimavé videá od jednoho českého predajcu / distribútora (bateriecepek) a človek sa tam dozvie vela zaujímavostí. Napríklad aj to ako klamú výrobcovia, prečo niektorá baterka nevydrží tolko čo iná... Krásne to vysvetlil porovnaním 3 baterií, kde mala každá inú hmotnosť, menšia hmotnosť = menej olova = menšia kvalita, ale "pre niekoho lepšia cena"

Na baterke nešetri, vyhni sa pochybným značkám, ak tam rozmerovo vojde baterka, čo má viac Ah tak tam takú daj, bude mať väčší štartovací prúd aj väčšiu rezervu pri poklese teploty pod nulu

02.01.2021 00:30

Re: autobateria

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

02.01.2021 00:30

Nehladaj baterku podla auta, ale podla parametrov. Väčšina bateriek má normalizované rozmery, väčšina má šírku 175mm, výšku 190mm a potom sa podla kapacity mení dlžka. Minule som pozeral také zaujimavé videá od jednoho českého predajcu / distribútora (bateriecepek) a človek sa tam dozvie vela zaujímavostí. Napríklad aj to ako klamú výrobcovia, prečo niektorá baterka nevydrží tolko čo iná... Krásne to vysvetlil porovnaním 3 baterií, kde mala každá inú hmotnosť, menšia hmotnosť = menej olova = menšia kvalita, ale "pre niekoho lepšia cena"

Na baterke nešetri, vyhni sa pochybným značkám, ak tam rozmerovo vojde baterka, čo má viac Ah tak tam takú daj, bude mať väčší štartovací prúd aj väčšiu rezervu pri poklese teploty pod nulu

I am using Bosch S4 Car Battery Type 063 as directed by experts at https://www.theacademicpapers.co.uk/ and I would also advise you to use this.

27.02.2021 10:19

Re: autobateria

Ahojte. Čo môže spôsobovať na snáď značkovej batérií Exedy, keď sa na jej povrchu tvoria takéto krištáľové penové povlaky? Kúpil dom ju pred 3 rokmi. Má trochu vypukle boky už.

13.12.2022 14:18
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101