Diskusné fórum

Kupa noveho XV - aka motorizacia

Autor Správy

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Marek, máš na mysli toho nissana, ktorému sa nedá vypnúť ESP lebo by sa prej..al na na strechu aj pri parkovaní? , tak to konkurencia nie je a ani nikdy nebude. smile

04.04.2012 22:13

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

za všetko sa pati daň smile zalezi komuje čo milšie..

05.04.2012 06:18

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Erik

nechtiac si potvrdil to,co som hovoril pred tebou - ked si porovnaval zrychlenie fobie a XVcka. ano, presne toto je ono. subaru modelom XV postavilo konkurenciu prave autam ako su rozne "scauty" ako eMBecka fabia , kia soul , nissan juke (respektive joke,to je asi lepsi nazov) atd. atd. na co je 8sec zrychlenie na stovku takemuto autu??? tato cela trieda je triedou aut takzv. "meste odolnych" , akurvat XV zvladne nakup aj vo vyssie polozenych potravinach kdekolvek na dedine. to je vsetko.

podla mna, kritika na poddimenzovanu motorizaciu v tomto pripade nie je opravnena. to len my si myslime, ze by tam malo subaru montovat dvojliter s 230 konami. prepacte pani,je to bohapusta hovadina. tvarime sa prekvapene, pritom takuto politiku subaru robi uz par rokov. to je ako keby sme sa teraz zacali rozculovat nad tym, ze preco subaru nedalo do XV BEZRAMOVE OKNA....smilesmile pani treba sa zobudit a pozriet realite do oci. takuto politiku subaru zacalo modelom Tribeca,ked tam namontovalo uplne poddimenzovany motor (s poddimenzovanou nadrzou samozrejme) , a ramove dvere. dalo by sa povedat, ze sa to vsetko moze Tribeca (nech je jej srotovisko lahke).

cize priatelia,ak hladate auto s vysokym vykonom a dobrymi jazdnymi vlastnostami (co XV nie je ani v jednom pripade) ,tak si jednoducho kupte to,co je na trhu volne. moznost tu samozrejme je. samozrejme, to co pise boris (o neochote dodavatelov zohnat nieco ine) je tak notoricka ,do neba volajuca hlupost ,ze sa mi chce z nej smile a smile .

05.04.2012 08:50
555
avatar

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Fabia Scout nie je, ostatne scout su silnejsie motorizacie a su velmi slusne vybavene, Soul stoji polovicu a Joke zaujima iba metrosov. XV je kvazi Forester v rodinnejsom prevedeni, radil by som ho viac ako nahradu XC60, mozno Tiguan, pripadne MPV. Ak by som si toto auto mal kupit, bohuzial iba naftak by bola akceptovatelna moznost. Neviem si predstavit obhryzanie volantu od nervov, ako pocuvam jaciaci 1,6 v optimalnych rpm na CVT a ani 2,0 nebude zazrak. Ak to ma byt auto na nakupy pre maminy a priatelky, tak sa pozri, co tu jazdi? Klasicke auto pre tuto profesiu je nieco, co zmeni geometriu ibe ak vodic nespozoruje prekazku v podobe 40cm vysokeho betonu a ma to vykon na rozdavanie. Ak by XV1,6 stalo od 11k ok, ale za 20+ nie. S poddimenzovanou nadrzou to stihli uz Lega a prve GT s turbami, do 98 mali 50l nadrze, co znamenalo, ze pri veselej jazde bol dojazd okolo 150km. Taky prieskum trhu, ci sa da nasadit elektromobil s podobnym dojazdom smile

05.04.2012 10:55

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Brano: OK, tak mi napis, co je na trhu volne? Ja som nic nenasiel. A ja si myslim, ze XV v pohode znesie 230HP motor a vobec by mu to neuskodilo. A ta 1.6i v XV je spolu s NISSAN JUKE fakt jeden velky JOKE.

05.04.2012 11:53

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

semtex, ,naco by si dal 230HP do XV? smile kto by to okrem teba kupil? teda ani ty bysi to samozrejme nekupil,pretoze ...pretoze hned by si na tom musel robit tuzing (vymena podvozku,tlmice bla bla bla) a na koniec by si nebol spokojny,pretoze to jednoducho nie je impreza wrx/STI MY 05 . <br> a ake sportove auto robi subaru? no predsa STI. ak chces sportove auto od subaru,mas na vyber.

erik, ja neviem,ale toto ako scout urcite vyzera http://www.auto.cz/test-skoda-fabia-scout-2153

a nezabudajte, XV je len reza . pozrite sa ,co tam idu montovat...

mna na XV rozculuje len cena. ak je uz teraz na urovni forestera, tak potom aku cenu bude mat novy forester...

05.04.2012 12:23

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Brano: ja nechcem sportove auto typu STI. Ja chcem auto s dostatkom vykonu, aby som mohol bezpecne predbehnut. A to bol presne model WRX. A tym, ze nie je Impreza WRX a je jedine 2.0D, tak padlo rozhodnutie na XV s 2.0D...

05.04.2012 13:16
555
avatar

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Aha a predsa sa toci, vlastne je smile.

Dovolim si teda citovat: Točivý moment má vrchol 153 Nm ve 3800 min-1 a to je přesně pásmo, kde se budete pohybovat při rychlosti 130 km/h na dálnici. Výkon 77 kW dnes už neohromí, ale auto je relativně lehké, takže třeba akcelerace z 0 na 100 km/h za 10,4 s je údaj, kterým se malé kombi dostává mimo dynamické možnosti Octavie 1,6 MPI.

XV ma iba o nejakych cca 40% horsie zrychlenie. To je v pohode, nikto predsa nebude chciet predbehnut nejaku premotorovanu Fabiu, bol by debil to skusit na take auto smile Na druhej strane to usetri velke prachy za pokuty. smile

05.04.2012 15:40

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Erik

nejak neviem,o co ti ide smile<br> ak ti nestaci zrychlenie benaloveho motora, mozes si stale kupit kachle?! samozrejme ,pokial si chlapik,ktory na takomto aute jazdi preteky na semaforoch v blavanee hehe. kedze toto auto je urcene na presuny po meste (tak ako auta, ktore som menoval pred tym) , nevidim v tom problem. <br> samozrejme,ty sa na to pozeras odlisnou optikou. ale musis priznat,ze ta tvoja optika je naozaj odlisna smile subaru je niekde inde a vzdaluje sa nam (co nam robi dobre vona benzinu a piskajuce turbo) rychlostou,ktoru odmietame pripustit...

ak aj do XV namontuju silnejsi benzin,mozete kludne zobrat jed na to,ze najpredavanejsie budu ...kachle.

05.04.2012 16:16
555
avatar

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Ale ved som zacal tym, ze alternativa su kachle, alebo 2,0 na fazulovy smrad prehodit a kochat sa spotrebou. Cely problem vidim v tom, ze nema v ponuke benzin, ktory sa chyta na ich diesel, ci benziny konkurencnych znaciek. A naftak na kratke vzdialenosti v meste nic moc. Kaslat na regeneracie DPF ale ked v zime jazdis prakticky bez kurenia tie kratke trasy... keby aspon dali keramicke clanky do ventilacneho systemu, aby prikurovali, ako to mal uz aj Passat pred 10 rokmi.

05.04.2012 16:30
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101