Diskusné fórum

Kupa noveho XV - aka motorizacia

Autor Správy

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Preto by som si nekupil nikdy nove kachlove auto bez WEBASTA a BASTA!

05.04.2012 16:36

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

A ja zase nedam na mojho šarkana dopustiť- mam forestra diesla a nebranil by som sa ani XV, pretože jazdim často Prahu a sem tam vypadnem aj na pole - auto ide velmi slušne ,perfektne jazdne vlastnosti a tento motor do..be svoju konkurenciu uplne v pohode, a keď je zle počasie,alebo sneh a ľad-škerim sa ako opica-ruším všetko dookola-až na pár vynimiek-akurát tie pokuty kua.

02.06.2012 22:20

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Ahojte. Ja som tu celkom novy a Subaru som nikdy nevlastnil, ale chcem sa o niecom poradit. Nakolko som sa presidlil na sever, do Norska a oni tu maju svoje zakony, takze slovenske auto tu uz mat nemozem, som donuteny kupit auto tu. A padlo mi celkom do oka XV. Otazka vsak znie, aky motor a eventualne aku prevodovku. Teda v motore mam jasno, co sa objemu tyka, chcem dvojliter. Ak by to mal byt diesel, tak ten 147konovy. Len neviem, ci zrovna diesel bude dobry, vzhladom ku klime, nakolko tu byva dost zima a kedpojdem len do mesta na nakup alebo tak, tak ten dieslovy motor bude zbytocne trpiet za studena na kratke trasy. Ak by to mal byt benzin, tak automat alebo manual? Tu ma totiz dovozca poznamku, ze je mozne na objednavku doviezt aj dvojliter benzin manual. Len pre orientaciu, tu v Norsku su len bezne desty, dialnic minimum, aj tie su na juhu pri Oslo a ja byvam odtial daleko, tak auto budem skor vyuzivat na jazdu po beznych cestach. Urcite sa v tom vyznate viac ako ja a budem vdacny za vase nazorysmile

25.09.2012 22:57

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

jurob: zdravím na daleký sever smile (v roce 1991 byl jsem 3 měsíce u Hamaru na brigádě jahody+lišky a do Norska jsem se zamiloval smile ). Pokud budeš mít s dehtem většinu cest nad 40 km, tak občasné cesty kolem 10-15 km nevadí (já to mám takto a od 12.12.2008 mám najeto v dehtovém forestíku 170 tkm). Pokud většina cest nebude nad 40 km, tak jedině benzín. Do dalšího auta chci automat. Teď mám automat v šestihrnku a získal si mne. Po týdnu ježdění s manuálem (forestík 2.0D) se na víkendovou automatiku (3.0 AT) vyloženě těším. Chce si to hlavně do ukázkového auta s CVT sednout a svézt se. Já jsem se automatu bál do první jízdy - od té doby nechci nic jiného smile .

26.09.2012 00:23

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

no ja mam takisto aj manual aj automat a nedam na ten automat dopustit ... ale!

jediny problem, ktory automat nezvlada, su serpentiny a kopce ... staci ist na zuberec alebo certovicu a uz prepinam na sekvencne radenie, lebo nemam nervy na to neustale preradovanie automatu, ked mozem ist konstantne na manualnej trojke napr.

takze kvitujem ti do norska a hor urcite radsej benzin (diesel je vhodny na dlhe trasy po dialnici) ale s prevodovkou sa musis rozhodnut podla typu ciest (okrem horskych serpentin je automat vsade inde jednoznacne lepsi)

no a samozrejme este cvt je trochu iny automat ako mam ja v H6 ... tam mozno ani nebudes vediet ze ti to preraduje ako besne smile

26.09.2012 13:52

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Jednoznacne automat! A ci kachle alebo benzin? To fakt zalezi od jazdenia a chuti. Ja mam benzin a nedam nan dopustit.smile

26.09.2012 15:47

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Mal som diesel, ale to mrznutie ruk na volante v zime ma už prešlo, moderné autá síce majú napríklad pomocné výhrevné teleso v kúrení, ale na benzín to nemá, navyše mi nehrozí aby mi benzín zamrzol, čo sa o nafte povedať nedá (teda aspon tu na SK)

26.09.2012 17:28

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

Dakujem zatial za vase nazory. A co hovorite na prevodovku CVT? Lebo to co je na internete, niektore veci su tak protichodne. Niektori pisu, ze ta prevodovka je uplne o nicom. Niektori zase, ze je fajn, len sa s tym treba naucit jazdit. Tak neviem, co si z toho vybrat. Cim viac citam, tym viac som z toho mimo. Asi bude najlepsie vyskusat. A som uplny technicky antitalent, to len tak na okraj smile

26.09.2012 22:22

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

jurob: já jsem osobně v autě s CVT neseděl, ani jsem ho neřídil smile . Na minulém zimním srazu SFC v Hynčicích přijelo XV s CVT a vyjelo dost hnusnou břečkou bláta a sněhu na druhou srazovou louku (středně těžký terén zvládá). Podle mne, jak dost lidi haní dehet, tak dost bude hanět CVT. CVT se bude (podle mne) rozšiřovat v budoucnu do všech motorizací, takže mrtvá větev to není. O DPF u dehtu se taky psalo, že vydrží jen 100 tkm (150 tkm) a já mám s originálním DPF najeto 170 tkm. S tím autem budeš jezdit Ty, projeď se a pokud z cesty budeš mít dobrý pocit, jdi do CVT. U nás na subarufanclub.cz je pár aut s CVT a zatím jsou s CVT spokojeni. 100 tk ještě nemají.

26.09.2012 23:00

Re: Kupa noveho XV - aka motorizacia

CVT sa mi pacila. Viezol som sa tento zraz na outbacku s CVT prevodovkou. Kazdy automat ma svoj zivot na co si musis zviknut. Vzdy si bude radit po svojom. Tento sa mi pacil. Kedze meni prevodovy pomer tak otacky stoja a rychlost auta rastie. Nevies o ziadnom radeni. Auto z automatom je parada na jazdenie a hlavne ked mas casto radit. Ked dojazdim outbacka tak pride automat. Netreba sa nicoho bat.

27.09.2012 07:03
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101