Diskusné fórum

LPG SOLARIS

Autor Správy

Re: LPG SOLARIS

smilesmilesmile Čo sa čuduješ - snažia sa uchmatnúť kšeft pre seba...

Už ti to píšem asi 3x, rieš referencie na stredisko. Tam kde robia dobrú robotu, tam sa čaká na montáž kludne niekolko týždnov. Tam kde majú lavé ruky majú volné hned.

To je ako reštaurácia, tam kde dobre varia býva plno, tam kde varia šlichtu niet ani nohy

Už si aspon písal do HC ? Celkom by mazaujímalo akú majú dnes cenu, tá cenová ponuka ktorú robili mne je v podstate 2 roky stará

06.09.2013 16:44

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa KUTAC:

06.09.2013 16:10

Druhá ponuka bola od QAK Bratislava ,tiež montuju Vialle LPi Pre forester 2,5 s motorom EJ 25 ,nieje schválené žiadne LPG preto vraj musí ísť do žiliny do skušebne za 150 Ero. QAK mi tvrdí že ide to aj bez žiliny a bez dodatočnej emisnej kontorly.Vraj Vialle nepotrebuje Emisku,ani domazávanie JML atd Trochu sa v tom strácam ,nieto ma vodí za nos. Porade prosím!

Vialle robia iba BA,Puchov a Prešov.Nemám moc na výber

http://www.autoindex.cz/clanek.php?pid=355

06.09.2013 20:14

Re: LPG SOLARIS

Nevidím dôvod sa obmedzovať čiste len na Vialle, ked by si sa popýtal ludí čo majú LPG tak určite nebude platiť že Vialle má drvivá väčšina, ale sa to bude hemžiť všemožnými značkami a že by tu mal niekto neustále problém s LPG sa určite nedá povedať.<br> Dnes sa vo velkom práve montuje Solaris + Elpigaz, lebo skrátka cena a ked to funguje tak prečo nie.

Ved sa kludne spýtaj aj na inom webe (AB.eu) nech ti niekto poradí kvalitné montážne stredisko pre tvoje okolie

06.09.2013 21:17

Re: LPG SOLARIS

Osobne zvazujem tiez Vialle. Ponuka to aj importer Subaru v CZ bez straty zaruky. Je to Holandsky system. Zasadny rozdiel, je ze sa vstrekuje kvapalna faza LPG. Inde je to vzdy plynna faza kde potrebujes reduktor na splynenie. Vialle nenarusuje povodny okruh chladenia, nepotrebuje domazavanie a nestracas vykon (vraj dokonca zisk 3% :). Bez reduktora su aj servisne prehliadky po viac km ako pri konvencnom lpg. Testovanne motory priamo firmou Vialle dostavaju zariadenie LPi kde su komponenty prisposobene motoru a autu (na mieru :). Netestovane motory dostavaju LPfi, co je nieco ako hromadne schvalene zariadenie. Nemam zial ziadnu skusenost alebo referenciu na montazne dielne na SK.. Treba dufat.. smile Osobne ma tento system oslovil po technickej stranke viac ako "normal" LPG zastavba.. Avsak je to aj drahsie.. Ked to bude niekto mat v aute nech sa ozve. E.

09.09.2013 12:16

Re: LPG SOLARIS

Tak som trochu snoril ohladne toho LPi a za tú cenu by som teda do toho nešiel, cenník čo som našiel vraví o dvojnásobnej cene voči klasickému LPG, teda 2x dlhšia návratnosť http://www.autogascoubal.cz/cz.php?txt=ceniky . To si musí byť človek istý, že to auto si chce dlho nechať, respektíve vela najzdí, aby sa to vôbec oplatilo

09.09.2013 17:15

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa emco:

09.09.2013 12:16

Osobne zvazujem tiez Vialle. Ponuka to aj importer Subaru v CZ bez straty zaruky. Je to Holandsky system. Zasadny rozdiel, je ze sa vstrekuje kvapalna faza LPG. Inde je to vzdy plynna faza kde potrebujes reduktor na splynenie. Vialle nenarusuje povodny okruh chladenia, nepotrebuje domazavanie a nestracas vykon (vraj dokonca zisk 3% :). Bez reduktora su aj servisne prehliadky po viac km ako pri konvencnom lpg. Testovanne motory priamo firmou Vialle dostavaju zariadenie LPi kde su komponenty prisposobene motoru a autu (na mieru :). Netestovane motory dostavaju LPfi, co je nieco ako hromadne schvalene zariadenie. Nemam zial ziadnu skusenost alebo referenciu na montazne dielne na SK.. Treba dufat.. smile Osobne ma tento system oslovil po technickej stranke viac ako "normal" LPG zastavba.. Avsak je to aj drahsie.. Ked to bude niekto mat v aute nech sa ozve. E.

Už som zložil zálohu v Autoklinike Holčík na Vialle Len neviem sa nikde dočítať či je treba aj domazávanie k Vialle,alebo nie. Predajca povie že je to doležité,mechanici nadávajú na to ,tak neviem

Napíšem vám potom viac

12.09.2013 15:48

Re: LPG SOLARIS

Hlavne by si mohol prezradiť cenu montáže, lebo z toho dvojnásobku čo som našiel na CZ webe som bol mierne vyvalený

12.09.2013 15:54

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa KUTAC:

12.09.2013 15:48

Už som zložil zálohu v Autoklinike Holčík na Vialle Len neviem sa nikde dočítať či je treba aj domazávanie k Vialle,alebo nie. Predajca povie že je to doležité,mechanici nadávajú na to ,tak neviem

Napíšem vám potom viac

Oslovil som predajcov Subaru v SR aj CR s otázkou či je treba pri Vialle domazávanie pri tej mojej 2,5ke Zítra budeme chytrejší ...

12.09.2013 18:46

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa KUTAC:

12.09.2013 15:48

Už som zložil zálohu v Autoklinike Holčík na Vialle Len neviem sa nikde dočítať či je treba aj domazávanie k Vialle,alebo nie. Predajca povie že je to doležité,mechanici nadávajú na to ,tak neviem

Napíšem vám potom viac

Skoro každý mechanik mi tvrdí že japonci majú makké sedlá,preto domazávanie určite ano. Ale keď už ano ,tak aké?:podtlakové,alebo elektronické?

15.09.2013 19:28

Re: LPG SOLARIS

Elektronicke. Podtlakove ma taku vychytavku, ze ked vypnes klucom tak nasaje hodne vela, a rano potom velky kudol dymu z vyfuku. Tiez ked brzdis motorom. Elektronicke ide len v tedy ked ides na LPG, presnejsie.

15.09.2013 21:23
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101