Diskusné fórum

LPG SOLARIS

Autor Správy

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa emco:

09.09.2013 12:16

Osobne zvazujem tiez Vialle. Ponuka to aj importer Subaru v CZ bez straty zaruky. Je to Holandsky system. Zasadny rozdiel, je ze sa vstrekuje kvapalna faza LPG. Inde je to vzdy plynna faza kde potrebujes reduktor na splynenie. Vialle nenarusuje povodny okruh chladenia, nepotrebuje domazavanie a nestracas vykon (vraj dokonca zisk 3% :). Bez reduktora su aj servisne prehliadky po viac km ako pri konvencnom lpg. Testovanne motory priamo firmou Vialle dostavaju zariadenie LPi kde su komponenty prisposobene motoru a autu (na mieru :). Netestovane motory dostavaju LPfi, co je nieco ako hromadne schvalene zariadenie. Nemam zial ziadnu skusenost alebo referenciu na montazne dielne na SK.. Treba dufat.. smile Osobne ma tento system oslovil po technickej stranke viac ako "normal" LPG zastavba.. Avsak je to aj drahsie.. Ked to bude niekto mat v aute nech sa ozve. E.

co sa tyka benzin motorv 2.5L montovanych do Outback-ov od r.2013, aj tie su uz (podobne ako u 240k Forestera XT) s priamym vstrekom a momentalne preto nie je mozne montovat do nich LPG zariadenie (bez ohladu na znacku - Vialle, BRC, Elpigaz, atd.)

takze musime pockat kym "soudruzi z NDR" vymyslia nejaku fintu resp. vymyslia nejaku novu technologiu...

06.11.2013 12:10

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa KUTAC:

15.09.2013 19:28

Skoro každý mechanik mi tvrdí že japonci majú makké sedlá,preto domazávanie určite ano. Ale keď už ano ,tak aké?:podtlakové,alebo elektronické?

servus KUTAC,

tak ako si dopadol? kde a co ti namontovali a ako ti to funguje ???

daj vediet...

06.11.2013 12:12

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa Acapulco1:

06.11.2013 12:10

co sa tyka benzin motorv 2.5L montovanych do Outback-ov od r.2013, aj tie su uz (podobne ako u 240k Forestera XT) s priamym vstrekom a momentalne preto nie je mozne montovat do nich LPG zariadenie (bez ohladu na znacku - Vialle, BRC, Elpigaz, atd.)

takze musime pockat kym "soudruzi z NDR" vymyslia nejaku fintu resp. vymyslia nejaku novu technologiu...

Vitaj Acapulco1!

Včera som Forestra s Viale prevzal,dal som domontovať aj primazávanie.Zatial som najazdil 300 km ale je ta ako hovoria bez straty výkonu .na plyn prepne do minuty bez toho aby si to spoznal Spotreba cca o liter vyššia. Robil mi to Holčík (Autoklinika Holčík )Záriečie luxus,super prístup,dobrá cena Taký autoservis som na slovensku ešte nevidel smile Možem doporučiť! aj keď je spomínaný servis od nás 150km

06.11.2013 12:27

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa Acapulco1:

06.11.2013 12:10

co sa tyka benzin motorv 2.5L montovanych do Outback-ov od r.2013, aj tie su uz (podobne ako u 240k Forestera XT) s priamym vstrekom a momentalne preto nie je mozne montovat do nich LPG zariadenie (bez ohladu na znacku - Vialle, BRC, Elpigaz, atd.)

takze musime pockat kym "soudruzi z NDR" vymyslia nejaku fintu resp. vymyslia nejaku novu technologiu...

to:Acapulco ale sak do priamovstrekovych motorov montoju LPG uz skoro bezne aj u nas http://www.progasauto.sk/sk/lpg-a-priame-vstrekovanie.html

http://www.mpgas.sk/index.php/fsi-tsi-priame-vstrekovanie

alebo?

06.11.2013 13:36

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa KUTAC:

06.11.2013 12:27

Vitaj Acapulco1!

Včera som Forestra s Viale prevzal,dal som domontovať aj primazávanie.Zatial som najazdil 300 km ale je ta ako hovoria bez straty výkonu .na plyn prepne do minuty bez toho aby si to spoznal Spotreba cca o liter vyššia. Robil mi to Holčík (Autoklinika Holčík )Záriečie luxus,super prístup,dobrá cena Taký autoservis som na slovensku ešte nevidel smile Možem doporučiť! aj keď je spomínaný servis od nás 150km

mozes prezradit cenu? system Vialle + praca + domazavanie?

pokial je to indiskretna otazka takto na fore, napis mi prosim privat postu...

dik! a zelam vela stastnych km :) !

mimochodom, pri ktorom meste/mestecku je Zarecie ?

06.11.2013 14:35

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa fantomassk:

06.11.2013 13:36

to:Acapulco ale sak do priamovstrekovych motorov montoju LPG uz skoro bezne aj u nas http://www.progasauto.sk/sk/lpg-a-priame-vstrekovanie.html

http://www.mpgas.sk/index.php/fsi-tsi-priame-vstrekovanie

alebo?

mne to bolo vysvetlene tak, ze pri TSI a FSI motoroch sa vedia k tym vstrekovacom este nejak dostat... Subaru v podstate vsetko vyvija samostatne a ma vlastne konstrukcne riesenia... k tym vstrekom v Subaru motoroch sa vraj "nevedia dostat" je to VRAJ ako keby priamo v hlave valcov...

ked si vsimnes, aj MPgas pisu (a to bude platit aj o inych) ze vedia spravit len isty druh motorov:

"...V súčasnosti sme schopní vykonať prestavbu vozidiel s vybranými 4-valcovými motormi FSI/TSI skupiny Volkswagen (Audi, VW, Seat, Škoda). Okrem toho sme schopní nainštalovať takýto LPG systém do vozidla Mazda CX7 DISI Turbo 191kW."

okrem toho si stale neviem celkom dobre predstavit mixovat benzin s LPG kvoli rozdielnej teplote horenia... privital a ocenil by som ak by niekto technicky zdatny popisal ci to "netrha" resp. motor nema ine neziaduce prejavy... ale asi to musi fungovat, ked to robia.. smile

"Ak by ste mali vážny záujem o takúto prestavbu, musíte vziať do úvahy skutočnosť, že motor s priamym vstrekovaním paliva pracuje aj pri režime LPG na dve palivá, pretože benzínové vstrekovače musia byť chladené vstrekovaným benzínom. Celková úspora financií je tak pri jazde na benzín+LPG cca 20-25 % (Pri klasických MPI motoroch je finančná úspora cca 45-50%)."

06.11.2013 14:45

Re: LPG SOLARIS

aha pravdu dis nieco na tom bude

06.11.2013 17:59

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa Acapulco1:

06.11.2013 14:45

mne to bolo vysvetlene tak, ze pri TSI a FSI motoroch sa vedia k tym vstrekovacom este nejak dostat... Subaru v podstate vsetko vyvija samostatne a ma vlastne konstrukcne riesenia... k tym vstrekom v Subaru motoroch sa vraj "nevedia dostat" je to VRAJ ako keby priamo v hlave valcov...

ked si vsimnes, aj MPgas pisu (a to bude platit aj o inych) ze vedia spravit len isty druh motorov:

"...V súčasnosti sme schopní vykonať prestavbu vozidiel s vybranými 4-valcovými motormi FSI/TSI skupiny Volkswagen (Audi, VW, Seat, Škoda). Okrem toho sme schopní nainštalovať takýto LPG systém do vozidla Mazda CX7 DISI Turbo 191kW."

okrem toho si stale neviem celkom dobre predstavit mixovat benzin s LPG kvoli rozdielnej teplote horenia... privital a ocenil by som ak by niekto technicky zdatny popisal ci to "netrha" resp. motor nema ine neziaduce prejavy... ale asi to musi fungovat, ked to robia.. smile

"Ak by ste mali vážny záujem o takúto prestavbu, musíte vziať do úvahy skutočnosť, že motor s priamym vstrekovaním paliva pracuje aj pri režime LPG na dve palivá, pretože benzínové vstrekovače musia byť chladené vstrekovaným benzínom. Celková úspora financií je tak pri jazde na benzín+LPG cca 20-25 % (Pri klasických MPI motoroch je finančná úspora cca 45-50%)."

Ach jaj, som si myslel ze to uz maju poriesene a stale zle. Ide presne o tie benzinove vstrekovace, tie su vstekovanym benzim ochladzovane, lebo su priamo v spalovacom priestore. Funguje to tak ze sa 3 krat vstrekne LPG a potem jedna davka benalu. RJ sa moze zblazdnit to uregulovat, toto je extremne citlive na spravne nastavenie. Som si myslel ze pouzivaju tie orginalne benzinove vstrekovace na vstrek LPG kvapalnej fazy, a stale zda sa ze nie.

06.11.2013 18:43

Re: LPG SOLARIS

Vcera mi namontoval Valve Protector primazavanie, takze som zvedavy ako to pobezi. Nanestastie nevedeli v PK pripojit diagnostiku (mam BRC), takze bezim rovnako nastaveny ako som bol. Akurat sa chlapik divil ci je to fabricky montovane lpg.<br> Viete niekto o tom, ze by japonci robili LPG? smile

06.11.2013 22:44

Re: LPG SOLARIS

@ mLoki

  1. s diagnostikou BRC resp. nastavenim riadiacej jednotky ti urcite vedia pomoct vo Zvolene (Hatiar). vedia sa tomu povenovat a maju skusenosti so Subarkami. ja mam od montaze (u nich) najazdene vyse 50tis km na plyne a "check engine" mi ani raz nezasvietila... vsetko zatial slape ako ma...

  2. ano, existuju benzin+LPG verzie priamo z vyroby, daju sa kupit najma na talianskom trhu... sem-tam sa nejaka mihne aj v inzeratoch na mobile.de

07.11.2013 08:55
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101