Diskusné fórum

LPG SOLARIS

Autor Správy

Re: LPG SOLARIS

Tiez po skusenostiach chcem prejst na elektronicke, len musim dosetrit :) nebavi ma ranny dym z vyfuku, k Atlatlovmu prispevku este by som doplnil, ze elektronickym tlakovym sa olej dostane isto ku kazdemu valcu a premazavaju sa zaroven aj plynove vstreky, ktore inak idu "nasucho"

16.09.2013 06:52

Re: LPG SOLARIS

ano, dobra poznamka, treba take co ide do LPG hadice, nie do nasavania. Ked je to do LPG, premazavas vstreky, a to im robi dost dobre.

16.09.2013 11:37

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa miloxko:

16.09.2013 06:52

Tiez po skusenostiach chcem prejst na elektronicke, len musim dosetrit :) nebavi ma ranny dym z vyfuku, k Atlatlovmu prispevku este by som doplnil, ze elektronickym tlakovym sa olej dostane isto ku kazdemu valcu a premazavaju sa zaroven aj plynove vstreky, ktore inak idu "nasucho"

Zdar! zatial som našiel toto,má niedo lepšiu cenu?

http://aditiva.heureka.sk/flashlube-electronic-valve-saver-kit/galerie/

17.09.2013 12:29

Re: LPG SOLARIS

k predoslej diskusii:

ako uz niekto spomenul, Vialle sa od zvysku systemov lisi tym ze ide o vstrek KVAPALNEJ fazy, nie PLYNNEJ ako pri ostatnych... neviem o tom ze by sa pri Vialle vobec domazavanie ventilov montovalo...

Vialle sa u Subaru udajne osvedcilo pri motoroch 2.5 L ktore vraj vobec domazavanie nepotrebuju. vobec ho vsak neodporucaju do 3.6 L motorov...!

v ramci SK ho urcite montuju aj vo Zvolene... system Vialle je ale je vyrazne drahsi. myslim ze zhruba o 1.000 €. Na druhej strane, v sucasnosti sa uz na montaze necaka, dopyt je mensi ako posledne 2 roky, vsetkeho sa menej predava, takze aj ceny komponentov (aj montazi?) klesli, urcite aj u Vialle. minule som sa na servis.prehliadke v ZV bavil s majitelom, ze moj system (BRC) + montaz, co vyslo 1.500 € by sa teraz dalo zmaknut do 1.200 - 1.250 €

zaruka na motor pri kupe noveho auta + montazi Vialle sa uz oficialne u Subaru CZ od r.2013 nedrzi. brnensky dealer ma informoval ze to zrusili kvoli problemom s kvalitou/cistotou LPG. vela ludi capovalo garazove, spinave LPG, podovazane z polska atd. a potom boli problemy... udajne sa to da dohodnut uz len na individual.baze - teda priamo s dealerom, ktory to riziko berie na seba. ale pokial viem, drzanie zaruky pri kupe noveho+montazi LPG sa da dohodnut aj na slovensku, min. u dvoch-troch dealerov... (mam info priamo od cloveka kt. tak nedavno kupoval novy Outback 2.5 L).

a uz aj Subaru ma priamy vstrek - novy Forester XT - mam info ze majitel odchadzal smutny ze nebude moct svojho noveho 250k milacika prhanat na LPG. ze ked sa borci pozreli "pod kapotu" zistili ze to naozaj nebudu moct urobit... lebo ze to uz vyrobca udajne avizoval ze u noveho F.XT bude priamy vstrek. niekto ss zrejme ponahlas s kupou auticka skor ako si preveril ci je dany motor vhodny na prerabku LPG smile

08.10.2013 12:17

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa KUTAC:

17.09.2013 12:29

Zdar! zatial som našiel toto,má niedo lepšiu cenu?

http://aditiva.heureka.sk/flashlube-electronic-valve-saver-kit/galerie/

Ahoj kutac, bol som dnes v servise LPG nieco kupovat a tak som sa pytal na to elektronicke primazavanie. Chlap mi to neodporucal, pretoze vraj boli velmi kazove, na znacku som sa nepytal, ale nebol to ten system co sme s Atlatlom popisali vyssie, ze vstrekuje do hadice, ale elektronika vstrekovala ten domazavaci olej niekde za skrtiacu klapku. Povedal mi ze po zlych skusenostiach s kvalitou elekt. systemu stale davaju podtlakove, hoc teraz uz to robia cez takeho "pavuka" z hadiciek, ze ono to vlastne taha jednou hadickou z tej nadrzky, ale potom to pride do toho "pavuka" a z tade uz ide osobitna hadicka ku kazdemu valcu, nejde to do stredu sania a tam to zmizne ktovie kde... ale ked budu prachy, tak pojdem do toho co si dal spravit marcel, pride mi to take najnormalnejsie.

08.10.2013 20:08

Re: LPG SOLARIS

Ahoj mal som LPG STAG v Impreze klasika sekvencne s primazavanim Flashlube tam bol iba flasa podtlak a islo to niekam do stredu pavuka cize je mozne ze aj iba do 1 valca aj s nastavovanim bol trosku problem ale motor slapal od 100tkm do 258tkm bez chybicky ventily ventilovali a tahalo to dobre a to ho nesetrim cize za mna mozem odporucit

09.10.2013 17:04

Re: LPG SOLARIS

teraz mam LPG v Outbacku H6 sice iba 2000km daval som ho montovat ja ako individualku se to tiez sekv.klasika STAG primazavanie mam V-Lube uz elektronicke davkuje to do plynu ktory sa vstrekuje vsade a presne cize urcite to maze vsade ako to bude fungovat? neviem napisem o 3 roky ked najazdim 100tkm (viz thread LPG skusenosti...) http://www.v-lube.sk/produkty.htm

09.10.2013 17:13

Re: LPG SOLARIS

a kolko stoji to elektronicke zariadenie V-lube ???

predpokladam ze samotny "lubrikant" bude cenovo + - rovnaky ako flash-lube...

11.10.2013 13:32

Re: LPG SOLARIS

na ceskom bazosi je viale na 2,5 za 15t czk keby nahodou mal niekto zaujem

http://auto.bazos.cz/inzerat/28336684/LPG-SYSTEM-VIALLE.php

11.10.2013 13:35

Re: LPG SOLARIS

Reakcia na príspevok od používateľa Acapulco1:

11.10.2013 13:32

a kolko stoji to elektronicke zariadenie V-lube ???

predpokladam ze samotny "lubrikant" bude cenovo + - rovnaky ako flash-lube...

tusim 220€ ano olej stoji podobne inak podla mojho skromneho nazoru je to uplne tu iste obarvene na modro a take iste maju v tescu za 1/3 cenu vola sa to nahrada olova do benzinu

11.10.2013 14:42
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101