Diskusné fórum

pohon 4x4

Autor Správy

Re: pohon 4x4

co sa tyka rezkejsieho prejazdu zakrut, tak v pohode aj na suchom asfalte, na zasnezenej ceste je priam ziadane

co sa tyka salenia sa a krutenia sa na mieste, tak ako sa vravi, vsetkeho moc skodi ... pokial sa pojdes pokrutit na parkovisko v zime na chvilu a nebudes to robit 3x do dna po 20min, tak pohoda ... ja si tiez niekedy zablbnem, ale chvilicku a sporadicky

co sa tyka redukcie, tak to je fasa vec ... mas de facto namiesto 5 stupnov 10 (aj ked niektore redukovane su velmi podobne klasickym ... sa mi zda ze redukovana 4 je ako klasicka 3ka alebo tak nejako co sa tyka otacok) .. kazdopadne pri zaradenej redukcii mas pri rozjazde citlivejsi plynovy pedal, takze nebudes tak trapit spojku v terene alebo pri rozjade s tazkym nakladom prip ja si davam redukciu aj pri pomalych vjazdoch do garaze alebo pri parkovani ... proste pouzivas aj pri zaradenej rychlosti s redukciou svoj cit a sluch a spravas sa k tomu tak ako pri klasickej zaradenej rychlosti (sedel som v aute kde tipek isiel po meste na 2ke pri 5000 otackach 60kou a vobec mu to nevadilo ... taky tipek pokial nedostane automat tak zlikviduje auto ci s redukciou alebo bez smile)

samozrejme vela veselych km so subarkom ... hlavne pri tom rezkom prejazde zakrutami, tam sa to pozna smile

15.05.2013 23:41

Re: pohon 4x4

@Ivanko - tak na mieste sa myslim ani neda krutit s takym vykonom, to by muselo byt WRX/WRX STi aby som to odtrhol, jedine na snehu by som sa vedel krutit na mieste samozrejme nie 15 minut ale 3-4 otocky..

@Atlatl - Jasne, servis som si uz zistil, na 105tkm idem menit komplet rozvody, aj ked niekto vravi ze staci retaz/remen ci co tam je teraz neviem presne, ale dam asi komplet cele vymenit, potom pri 120tkm ma cakaju vsetky kvapaliny, oleje v prevodovke, diffe a neviem kde co mi hovorila ta zenska z autorizaku. Pri parkovani si to das hore (zasvieti HI) a tak parkujes?

@hybco - kamarat mi hovoril ze sa mam naucit najprv na zasnezenej ploche ako auto reaguje ked sa odtrhne, lebo vtedy ide cele auto sikmo von (neviem ci ked mi to utrhne v zakrute na snehu tak to drzat pod plynom, resp. pridavat, alebo pustit plyn a ze to awd to samo skoriguje?). Ohladom tej redukcie, davas to pri vjazde do garazi cize ked ides dole, len vtedy alebo aj ked ides hore? Ale to siel na redukcii tak predpokladam :D Lebo ja si tiez vytocim 2ku az do 6500, tam je ten zvuk a zatah najkrajsi - samozrejme bez redukcie to robim. V tych garazach som zistil ze mam hill-holder len este neviem ako presne funguje, lebo v kopci som stal na brzde, a ked som sa chcel pohnut tak som ju pustil a auto sa nepohlo ani o mm dozadu, alebo staci stlacit brzdu a cakat kym sa nechcem pohnut a ono to samo bude drzat? Vyskusam, ale ked bude menej aut za mnou smile

Diky, tak predtym som mal Oktu 2 1.9TDI 105k, auto uz malo vela nabehane tak som sa rozhodol to predat, rozmyslal som nad novsou Oktou po facelifte, Golfe 6, Leone 2, po mesiaci pozerania mi nic nepadlo do oka, vtedy som si spomenul ako som raz bol v 2009 roku na jazde v Impreze hatchbacku 2.0R s predajcom, ktory ma zobral na letisko a tam sme v 120tke jazdili medzi kuzelkami, tak isto na okreske kde bola znacka ze prudka zakruta a obmedzenie 70 sme sli cca 130-140, vsetko v lete na suchu, a zvuk tiez bol fantasticky oproti naftaku, plus dalo sa to tocit co som vzdy chcel. Tak som pozeral inzerciu az som asi po mesiaci siel pozriet jeden kus a zobral ho, budem musiet menit vyfuk lebo je hrdzavy - problem pri japonskych autach, ale nevadi... Symetricky pohon a rozlozenie hmotnosti, plus nizke tazisko robia svoje, oproti oktavke to je "zavodny special", drzi to ako pribite, neni to tazke na predok ako Okta s tazkym dieslom, ktory je navyse hore umiestneny, co boxer je nizsie vdaka svojej koncepcii, a nebojujem tak s volantom, da sa to tocit, vybava Comfort, niektore veci sa do Okty tusim ani nedaju dokupit - a keby aj ojazdene s takou vybavou nekupim za tu sumu, jedina nevyhoda je vyssia spotreba - pri kludnej jazde 10 litrov, pri vytacani aj 13,5, ale tak stoji to za to, je to uplne iny pocit ako Okta, kamarat mi hovoril ze mohol si mat 120i, resp A3ku, ked som ho zobral na Bukovec tak zmenil nazor, az ho rozbolela hlava z toho pretazenia v zakrutach smile Drzalo to jak pribite, uz vravel ze stacilo smile A to sme sli len raz hore a dole smile Spracovanie je horsie ako v nemeckych autach, ale neni to vobec katastrofa ako niekto hovoril, este sa mi zda ze dvere su masivnejsie.

16.05.2013 10:34

Re: pohon 4x4

Ja redukciu pouzivam hlavne pri parkovani, jedno ci hore, ci dole kopcom, proste pri pomalom pohybe, to co by som inde bol na hranici ne/vypustenia spojkoveho pedalu, tu mozem pokojne cuvat bez toho aby som sa dotykal spojkoveho pedalu a ozaj sa kotulat pri 500rpm, ale samozrejme s plynom pomaly lebo to je velmi ostry prevod a sebemensie tuknutie do pedalu sposobi pomerne razantne pohnutie sa (co pri pozdlznom parkovani neni zrovna prijemne). No neviem ci sa to tyka aj novsich, ja jazdim na 98' s normou Euro2 a tam ta odozva na plyn je slusna, mechanicka.

Hillholder je super vec, stojis na brzde trebars v krizovatke do kopca, pocas toho vysliapnes spojku doplna, zaradis 1 a mozes pustit brzdu, auto stoji a potom sa mozes klasicky pohnut, pri pohynani hillhold uz straca ucinok samozrejme.

17.05.2013 00:21

Re: pohon 4x4

2kajman: ja mam garaz na rovinke, ale presne ako pise nitro ... idem do nej pomalicky, tak si to hodim na redukciu a nemusim stat na spojke cim ju de facto setrim ... cize nie je dolezity kopec hore alebo dole ... proste kdekolvek kde sa pomalicky posuvas a za normalnych okolnosti to bez spojky nejde (aj kolony v mestach napr.) tak ta redukcia je fasa vec, lebo ides na zaradenej jednotke bez plynu doslova ako slimak smile

ad hillholder ... neviem ci je to az taka fasa vec ako ho vsetci chvalia ... mne osobne celkom vadi dokazal som sa v zime pohnut do kopca aj na predokolke s dobrymi gumami a ak sa mi aj stalo ze uz bol strmy, tak urcite nie na subaracky pohon ... cize dovod preco by mal byt hillholder uzitocny sa pri subarackej stvorkolke straca, pretoze na snehu v kopci ked po spusteni spojky trochu cuvnes, tak pri zabere vsetkych kolies to nie je problem

dovod preco mi vadi hillholder je ten, ze ho treba nasilu pretlacit ... proste stojim v kopci na krizovatke, chcem sa pohnut a som brzdeny az kym nepustim uplne spojku ... proste pozvolne pustanie spojky uvolnuje brzdu len pozvolne co mi pri pridavani plynu nevyhovuje a blokuje mi zaber ... dokonca som to uz skusal riesit aj tak, ze ked sa chcem pohnut v kopci, tak najprv pustim brzdu, rychlo stlacim spojku, zaradim a tak sa pohynam ... samozrejme ten posun vzad tam je, kdezto pri normalnom startovani s vyslapnutou spojkou nie je ... mozno pisem dost chaoticky, ale proste suma sumarum je, ze mne by hillholder nechybal a ked ho mam tak ma otravuje smile (a to nehovorim o tom, ked das auto niekomu aby ti preparkoval a on v kopci sa lakne, lebo pri pohnuti si mysli ze ma zatiahnutu rucnu brzdu smilesmilesmile)

17.05.2013 22:51

Re: pohon 4x4

Hybco. Daj si ten hillholder nastaviť a auto sa ti bude odbrzdovat v momente ako odlepis spojkovy pedál od podlahy. Mne hillholder vadil len pri cuvani z kopca v noci kde som to na bežných autách šiel na vytlacenej spojke so zaradenou spiatockou (koli svetlam) a dobrzdovanim. S mechanickým holderom u subaru je to kapanek problem. Ako náhle si trochu pribrzdis auto brzdí pokiaľ nepovolis spojku. Ináč super vec.

18.05.2013 10:54

Re: pohon 4x4

hmm, vidis, to ma nenapadlo ze to mozem mat naprd nastavene smile no uvidime

18.05.2013 20:51

Re: pohon 4x4

@hybco - mne to funguje tak, ze ked stojim na brzde v kopci, chcem sa pohnut stlacim spojku, zaradim 1 a pustim brzdu auto 1 sekundu stoji a potom sa ten hillholder uvolni cize aj keby som sa nepohol tak auto sa pohne samo dole, a ked sa pohnem hned tak sa uvolni hned jak zacnem pustat spojku, tak asi to mas zle nastavene, ktovie... Inak ja som sa tiez vedel v pohode pohnut na predokolke, a na 4kolke tiez ale tak ked to tam je a je to spravne nastavene tak to je len plus smile

ta redukcia je super, lebo v garazach kde sa pomaly posuvam bez redukcie tak citim ze auto ide zdochnut, co sa mi na okte nestavalo tak musim stale slapat na spojku a do neutralu... teraz uz chodim na tej redukcii a super smile

19.05.2013 10:49

Re: pohon 4x4

neviem či to sem patri ale chastam sa menit olej v zadnom diferenciale na H6 -ke a v servisnom manuale sa pise ze mam na vypustaciu matku dat lepidlo THREE BOND 1105 alebo equivalent. vite mi niekto poradit aky eqvivalent? nechce sa mi kupovat cela tuba len kvoli jednemu srobu. alebo mam zajst do subaru nech mi tam ten olej vymenia? mam tento olej LIQUI MOLY hypoidný prevodový olej 75W-140 LS - 1l

05.09.2013 21:58

Re: pohon 4x4

Na Impreze sme nedali nič a nič netečie, olej klasika ako predpisuje Subaru, Shell Spirax (presné označenie si nepamätám) liter stál +- 7€

EDIT: je to tento http://obchod.damoslovakia.sk/shell-spirax-asx-75w-90-1l/

05.09.2013 22:08

Re: pohon 4x4

Toto ste uz niekto skusali? https://youtu.be/a2tECWKaUVc

17.11.2020 11:16
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101