Diskusné fórum

Kupa subaru a otazky okolo toho

Autor Správy

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Nazdar Martas.

Servis mas priamo v Presove alebo v Kosiciach. Co sa tyka kvality bud das na rady znamych alebo si to vyskusas. Ja uz nasich nekomentujem vybral som si ten v Miskolci. Co sa tyka cien ND tie su take iste ako u inych znaciek, takze opat netreba sa spoliehat len na reci ale zbehnut do predajni a zistit si konkretne ceny roznych znaciek. Ak tu niekto zivi mytus ze Skoda nahradne diely su lacne tak bud klame alebo hovori o Skode 120, 100 a pod.

07.03.2010 12:48

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Cody: s tym skontrolovanim nahradnych dielov je to tazke pretoze som vycestovany a chcem si ist domov pre auto takze nebude vela casu na zistovanie skor takto cez net. Ale diky za prispevok. No druhou aleternativou je honda takze skodofka a veci okolo nej ma akosi netrapia. No asi len ten servis bude mensi problem len ak tak v zahranici polsko alebo madarsko. No uvidi sa. Diky

07.03.2010 13:35

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

martas nerob paniku smile

vies ako to byva...povacsine sa stazuju ludia,ktori su lenivi opytat sa v servise na pocasie,nie to este na alternativny nakup ND...tym chcem povedat,ze vzdy je moznost dobre nakupit. len treba viac iniciativy a nie sa stazovat po funuse ... takze sa nenechaj znechutit neschopnostou inych smile

kazdy normalny servis ti je schopny ponuknut minimalne 2-3 alternativy nakupu ND . ty nemusis robit nic - naco aj? treba ich poziadat,nech ti vypracuju cenove ponuky s pouzitim OEM/aftermarket atd a ty sa potom rozhodnes. ale stale sa bavime o subaru - to znamena ze potreba nahradnych dielov je minimalna.

co sa tyka servisov - nechaj si poradit. moze/nemusi to byt origo subaru servis. odporucam ist do toho servisu,kde maju najlepsie renome a odkial zakaznici odchadzaju spokojny. a ak do bude nejaky garazovy servis - budis. dolezita je kvalita prace a nie znacka servisu smile

07.03.2010 18:45

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

@martas

k tym servisom, ja som bol na 30 a 45 tis. prehliadky v KE a v pohode. Akurat olej som si musel zohnat sam lebo tam mali iba shell ak sa nemylim. Inac som bol ale spokojny. Presov nepoznam

08.03.2010 18:05
555
avatar

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Prve roky je servis nezaujimavy. Zaujimave je len, ci sa na aute povozi mladez a nenabura ho pocas vymeny oleja. Ano, su ludia, ktori napriklad idu s 2mesacnym Land Cruiser vo fullke, majitel pravnik, na obed a cestou stretnu volne pohodene 2 kubiky betonu, ktore vytvrdli uz pre 30 rokmi smile Na druhej strane, kto by nechcel nove auto kazdy stvrtrok...? Dalsou zaujimavou vecou je snaha ECU si pamatat akukolvek vec, ktora sa tam zmeni a snaha SUBARU tieto veci centralne riesit a podla toho posudzovat opravnenost reklamacie. To v konecnom dosledku znamena, ze ak sa zmeni checksum v ecu a nejaky borec v centrale to dostane v ramci chyboveho hlasenia, zamietne reklamaciu. Je to koli klesajucej kvalite po r 2006 a snahe brat kazdu Imprezu ako polotovar, ktory treba doupravit, pokazit a potom reklamovat. Udajne sa s kvalitou uz zacinaju spamatavat, no to posudia skor majitelia aktualnych rocnikov, nie veteranista :) Na starej GT sa mi za 10r "pokazili" len tlmice a brzdove kotuce s doskami a 1x spojka. Co ma potesilo, SUBA je asi jedine auto, na ktorom som nedokazal jazdou po cestach I. triedy prestavit geometriu /EVO som nevlastnil/.

08.03.2010 20:04

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Brano: no to pocujem aj od manzelky aby som nerobil paniku. Je uz zo mna hotova smile stale nieco vymyslim. Takze ND v pohode len sa este musim niekde poobhliadnut po dobrom servise tu na vychode a uvidime co z toho vznikne. smile

09.03.2010 13:03

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Pani mozte mi prosim vas napisat ako je to s benzinovym motorom u forestera a legacy ( od r.2008 a hore). Myslim 2.0 liter ako sa to deli a podobne plus ak mate nejake skusenosti so spotrebou. Netusim ci najazdim az tolko kilakov ako je potrebne aby sa diesel oplatil ale zase nie najmenej tak som trocha na vazkach. Potrebujem si to dat vsetko dohromady. Dakujem

23.03.2010 19:58

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

forester ma 2,0 110 kw a lego tusim ties, no v Legacy mozes mat aj 2,5 ku a ta bude co sa tyka spotreby asi tak isto natom ako 2,0l teda ratam niekde okolo 8-8,5 l priemer

24.03.2010 12:47

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Uhnak dakujem. Takze volba padla definitivne na benzin. Ospravedlnujem sa vsetkym ktory mi pomahali s dieslom a zaroven dakujem. smile Takze benzin: urcite nechcem automat len manual. Bolo by super ak by som sa spotrebovo dostal medzi 8-9 litrov priemerku. Mate nejake navrhy. Je jedno aky model. Vcera napadany sneh v irsku smile ma presviedca o kupe subaru. Dakujem za rady.smile

01.04.2010 18:50

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

aky model to musis vedit len ty ... co potrebujes...co sati paci co využiješ .... co sa tyka motroizacie premna je jednoznacna 2,5ka kedze sa ches hybat kdesi utych 8-9litrov co bude chodit aj 2,0 l a ale ten ma podstatne mensi vykon a nm....

01.04.2010 19:30
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101