Diskusné fórum

Subaru Boxer Diesel

Autor Správy

Re: Boxer Diesel

To Brano: My tu nic nekomplikujemesmile Dnes som si bol overit poznatky z tejto uzitocnej debaty. Po vypiskani zopar zakrut a prefuknuti vyvukoveho traktu som to odparkoval a vypol vsetko orem motora.Podla ocakavania sa spustil kalibracny koncert. Za normalnych okolnosti by som ho vypol a nic nekomplikovalsmile ,ale teraz som ho nechal nech si dokonci ten svoj ritual. A ono to funguje.Po skonceni nastalo totalne ticho a nasledne zhasnutie motora prebehlo bez akehokolvek sklbnutia(zname u kazdeho diesela).Pocit ako ked sfuknes svieckusmilesmile

21.03.2010 19:14

Re: Subaru Boxer Diesel

odpovídám na příspěvěk Miha z "Fórum ~ Outback - otazky a rady pred kupou"

quickly, nepochpil som čo si chcel povedať. Ja hovorím o kvalitnom palive a Ty uvedieš ako príklad dáky humus, čo sa v pohári odsedimentoval.

Já jsem psal o Verva diesel, která patří mezi nejkvalitnější v České republice (prodává jí Benzina). Problém s palivem tedy může být i u značkových pump, pokud se tam diesel málo tankuje.

31.07.2011 21:12
MKo
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

Miho: z temy Outback - otazky a rady pred kupou : ... "nepočítaj regenerácie, ten údaj Ti je k ničomu. Ked nedokončí regeneráciu, pri najbližšej vhodnej príležitosti začne znova až kým sa nedostane pod určité percento zasvinenia. Tuším, že v novom FW túto hodnotu znížili. Pre mňa, keby tá regenerácia bežala na pozadí aj nepretržite, môže mi to byť jedno."

Miho, mna rozculuje to, ze netusim preco to robi (je to naftou, mojim blbym zaobchadzanim, alebo jedna sa o zavadu?). Ak mi tak ako vcera pri jazde na dialnici v odstupoch: 207, 82, 88, 33, 145, 310, 79 a 102 km 8x za sebou spusti regeneraciu a vzdy sa javi ako dokoncena (12-13min) a ja sa snazim aby mal podmienky na ukoncenie, ale toto cloveka nasere.

31.07.2011 22:49

Re: Subaru Boxer Diesel

MKo: vykasli sa na sledovanie toho, kedy sa ti regeneruje dpf filter a uzivaj si auto a jazdu. Iba si zbytocne kazis zazitok z jazdy a nikam to nevedie. Kym sa ti nerozsvieti kontrolka DPF filtra je vsetko v poriadku a chovanie riadiacej jednotky a pocet regeneracii neovplyvnis.

Ja som si tiez nedavno pozrel kolko krat sa mi uz regeneroval od kupy auta. Momentalne mam vyse 60tis. km najazdene a v priemere to vychadza na regeneraciu kazdych 500-600km. Viem, ze zo zaciatku ked bol motor novy bola regeneracia dost casta, neskor sa tie intervaly predlzili.

Zaplnenie DPF filtra ovplyvnuje vela faktorov, nie iba to, kde tankujes. Nedavno bol aj update softveru riadiacej jednotky tykajuci sa hlavne vypalovania DPF filtra, ale neviem co presne upravoval. Myslim, ze sa trochu zmenili podmienky, kedy sa ma zacat vypalovanie, aby sa obmedzili pripady, kedy treba urobit nutenu regeneraciu.

Prestan hladat chyby a problemy tam, kde nie su (ako som to aj ja istu dobu robil) a zacni si uzivat auto, ktore si si kupil. Kym budes tankovat kvalitnu naftu, budes sa snazit vyhybat pumpam, kde by si natankoval sajrajt a budes jazdit, auto ti bude sluzit a jazda ta bude iba tesit smile smile

31.07.2011 23:03
MKo
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

smile jazdu si uzivam. Len patrim k ludom co maju radi veci pod kontrolou, alebo aspon trochu rozumeju "preco?" smile. A pocet regeneracii ciastocne mozem ovplyvnit (zmena dodavatela nafty, jazdny styl, ...). /pohram sa, povozim sa a uvidim co z toho vypadne smile

31.07.2011 23:19

Re: Subaru Boxer Diesel

MKo: mám najeto v dehtovém forestíkovi 123 tkm (od 12.12.2008) a regeneraci jsem cítil jednou jedinkrát letos při cestě na jarní sraz do Hynčic (snížení výkonu o 50% a nasládlý smrad po dojezdu na parkoviště) - jinak ani nevím, že se dělá. Regeneraci vůbec neřeším, protože je to technika a dělá to, protože musí. Kdybych řešil každou technickou prkotinu v autě, tak si neužiju jízdu smile

01.08.2011 12:30

Re: Subaru Boxer Diesel

Pani,

co ak nie je mozne vyhnut sa nekvalitnej nafte. Ako priklad uvediem vylet po balkane Bosna, Cierna Hora, Srbsko cca 1500km, co je realna cesta dobrodruznejsieho dovolenkara kam sa outback alebo forester urcite hodi. Nekvalitu nafty som citil aj ja na starom diesli, ako na tom bude technicky premakanejsi (ale asi aj citlivejsi) boxer?

01.08.2011 13:19
MKo
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

quickly, to je jasne - ja tiez neriesim vsetky prkotiny. U mna je regeneracia pocutelna viac ako v serii - mam namontovany Remus vyfuk. Pocas regeneracie je zvuk perfektny, co ma ale stve je ten pokles vykonu najma ked sa to opakuje kazdych cca 80-120km

01.08.2011 13:50

Re: Subaru Boxer Diesel

ja som si regeneraciu este nevsimol. Mozno koli tomu ze je skoro stale zapnuty tempomat. Dialnica 130-140 a mesto dialnica 100. Kedze jazdim minimum mesto a do prace cca 60km a stretnem 1 semafor.Zato kalibracia asi kazdy 2 den.

01.08.2011 20:43

Re: Subaru Boxer Diesel

peter, či ideš 130 s tempomatom alebo bez, nemá vplyv na spustenie regenerácie. Ale to, o čom si myslíš že je kalibrácia vstrekov, je práve regenerácia DPF. Kalibrácia sa nespúšťa na základe nameraných hodnôt, ale jednoducho po najazdení určitého počtu km.Čím viac najazdených km, tým dlhšie intervaly medzi kalibráciami.Nechce sa mi teraz hladať pri koľkych najazdených km sa spúšťa kalibrácia, ale na začiatku je to zhruba každých 1000km a neskôr až každých 2500km. Ak sa kalibračný proces úspešne neukončí, pokúša sa o ňu pri každej vhodnej príležitosti znova. Vhodné podmienky - voľnobeh, vypnutá klíma, plus sa odporúča povypínať elektrické spotrebiče.(nie je povinné) A hlavne, ak nie si nakazený subaru vírusom, tak sa tým vôbec nemusíš zaoberať, ono si urobí čo treba aj bez našej pomoci.smilesmile

02.08.2011 00:30
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101