Diskusné fórum

Spotreba u SUBARU

Autor Správy
555
avatar

Re: Spotreba u SUBARU

CEL nesvietil, nebol tam ziadny kat. Normalne to znamena vyrazne znizeny protitlak a tym aj zmenu vyplachovania. Jedina rozumna alternativa, ktora mi napada je, ze to ma tak dlho zavrete vyf. ventily, ze pri ich otvoreni nizky protitlak nesposobi unik este vyuzitelneje energie.

CEl, ci inak nudzovy rezim vzdy zvysuje spotrebu. V zaujme prezitia motora sa to vtedy hojne zalieva palivom na ukor emisiek a spotreby a vykonu.

22.10.2011 23:28

Re: Spotreba u SUBARU

Brano> Dobre tomu rozumies, skvela spotreba bolo ked nebol ziaden kat. Ecu to vobec nevadilo dlhe dlhe kilometre, takze preto sa pytam. Obe lambdy mali rovnake plyny, vsetko islo. Ten prvy maly kat vela toho asi nezreagoval, takze druha lambda je asi nastavena aby nedostavala uplne zreagovane plyny, cize ziaden O2. Kedze to fajne fungovalo ak mali obe rovnake prostredie, co takto zobrat signal z prvej a podhodit ho aj druhej?

23.10.2011 20:09

Re: Spotreba u SUBARU

je jasne, ze pri nudzovom rezime ECU davkuje bohatu zmes preto, aby ochranila motor pred poskodenim. ja som mal ale na mysli nieco ine - akonahle mi auto jazdi v nudzovom rezime, tak sa k nemu nespravam "standartne" a chodim velmi opatrne. takze preto vravim o znizenej spotrebe paliva (aj ked je to samozrejme individualne). ja som jazdil na forestrovi 2 dni bez CAT-u a Lambda sondy. prvy den v normalnom rezime (spotreba stupla asi o min50% ) a druhy den v nudzovom rezime - tam sa naopak spotreba znizila hlavne kvoli popisovanemu defenzivnemu sposobu jazdy .<br> co sa tyka teba, ty mas atmosferu. ako Erik spravne popisal - meni za protitlak vo vyfuku a to ma dost vely dopad do rychlosti vyplachu valcov . ja si ale myslim presny opak - to by malo prave zvysit spotrebu paliva... no,je to na akademicku polemiku smile .

co sa tyka vymeny lambda sond - to asi nie je dobry napad. je to velmi presne meracie zariadenie ,mera radovo milivolty ,akakolvek zmena prechodoveho odporu zapricinuje nepresne meranie . to je dovod, preco sa lambda sondy maju vymienat kus za kus aj v pripade natrhnuteho kabla.

24.10.2011 13:14
555
avatar

Re: Spotreba u SUBARU

Brano ved ja suhlasim a empiricke skumanie a vzdy pri atmo dovidlo k zaveru, ze motor otvara vyf. ventil tak skoro, ze nizky protitlak sposobi vyrazny narast spotreby, pretoze energia unikne. Hladal som moznost, ako by mohol nastat specificky jav, ktory vyhovuje danym podmienkam.

24.10.2011 14:54

Re: Spotreba u SUBARU

Tak jsem dělal sumář kilometrů a litrů za rok 2011 a tady je pár údajů mého forestíka v dehtu MY09

od 12.12.2008 najeto 138 712 km

za rok 2011 najeto celkem 43 346 km

za měsíc průměrně najeto 3 612 km

průměrná spotřeba podle PP 6.24 l/100 km (odpovídá 6.79 přepočítaných na nádrž)

za rok 2011 jsem za naftu utratil 86 811,96 Kč

se šestihrnkem (3.0 H6 sedan, MY06 AT) od června najeto 6587 km a spotřeba 9,84 l/100 km. O Vánocích jsme byli se šestihrnkem v Brně a po najetých 360 km spotřeba podle PP 8.0 l/100 km (zvuk šestihrnku nad 4000 otáček je famózní a svižnou jízdu si opravdu užívám smile ; jinak si spíše užívám automatu - po celotýdenním ježdění s dehtovým forestíkem je to balzám ).

05.01.2012 09:03

Re: Spotreba u SUBARU

Outback D za rok 2011. od 17.5.2011 najazdenych 25 317 km. Priemerna spotreba 6.82 litra. Mesacne priemerne 3600 km.

05.01.2012 10:44

Re: Spotreba u SUBARU

no tak mi nedala ta quickliho spotreba, ktora sa dost detailne rozobera v inom vlakne tu a kedze som dnes siel na otocku do NMnV, tak som si schvalne postriehol na tu 140-150km/h, pri ktorej quickly otocil HK-Praha a spat za 8,8litra smile

vysledok? bud ma quickly posahany kompjuter alebo ma odpojene 2 valce smile alebo proste nemame rovnake motory smile.

Ja som vynuloval pocitac v ziline a v trencine ukazoval 10,6 (pocitac som nuloval az na dialnici, ked uz na tempomate bolo nastavenych necelych 140 - co v reale predstavuje gpskovych 130km/h, takze ziadne zrychlovanie este predtym a zvysovanie spotreby) ... cestou spat na tom istom useku pri tych istych podmienkach 11,4 (takze je jasne, ze zilina je zemepisne vyssie ako trencin - to je šok smile) ... proste vysledna priemerna spotreba je pocitacovych 11litrov, cize v reale (to uz mam odmerane) je to cca 10,5litra. Isteze som mal zimne gumy a outback je tazsi ako legacy sedan, ale neverim ,ze ten isty motor urobi aj pri takychto podmienkach skoro 2 litre rozdiel v spotrebe smilesmilesmile

podotykam, ze 140 tachometrovych na tempomate nastavenych (cize este aj rychlsot bola nizsia, ako mal quickly), suvisla jazda bez brzdenia, zrychlovania, proste 80km tam 80 spat, tak a teraz som zvedavy

smile

07.01.2012 21:23

Re: Spotreba u SUBARU

hybco, není možný rozdíl v tom, že já mám nízký sedan a Ty vyššího otíka . Ono taky bude záležet, jak je motor zajetý (mně ho zajížděl německý důchodce ) a také D11 z Hradce na Prahu bude mít převýšení skoro 0 (pár kopečků tam je, ale je to pořád rovina). Jo a poslední 2 měsíce tankuji Natural95+ u Teska, který možná na spotřebu má taky vliv.

07.01.2012 23:14

Re: Spotreba u SUBARU

To ze tesco natural 95+ ma znizujuce ucinky na spotrebu oproti tesco natural 95 mozem potvrdit aj ja(samozrejme sa jedna o par deci), ale v praxi netusim co to znamena, ked sa to porovna s "normalnym" benzinom z napriklad Shell-ky.

07.01.2012 23:47

Re: Spotreba u SUBARU

no quickly, videl som par videi na youtube, co robia dochodcovia s motormi smilesmilesmile ale nie, vazne ... rovinku vo vysledku som pochopitelne absolvoval aj ja, kedze som presiel z bodu A do bodu B a spat ... dokonca ani na tej trase ktora isla mierne z kopca som proste taku spotrebu nedosiahol ako ty na rovine smile ... asi najvacsi rozdiel bude v odpore a vahe (sedan-outback) + nejake to deci na benzine, ale aj tak som hodne prekvapeny, ze ten rozdiel je az tak masivny ... no nic, suma sumarum radsej sa vytesovat z jazdy a konecne aj zo snezenia, ako stale sledovat palubny pocitac smilesmilesmile

08.01.2012 09:20
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101