Diskusné fórum

Spotreba u SUBARU

Autor Správy

Re: Spotreba u SUBARU

QucklismileTy kluku českásmile Ja teda rozhodne niesom chronickým sledovačom spotreby (pre pokoj v duši) no ked som precital tvoj posledný príspevok plne vážne si ma rozosmial..Ty fakt mýslíš vážne ten argument ze tebe zabiehal auto nemecký dochodca(typujem právnik alebo doktor?) smile? a tý maju čo ? nejaký fabrický manual na ukazkové zabehávanie a zrovna H6? Ak mas kus sebareflexie sam uzans ze to je blud a to hned z viacerých dovodov.. H6 je motor ktorý patri už k subaru tak ako turbo boxer ..bude mat pomali 20 rokov a nepochybne je to najvacší držiak co subaru vyrobilo..Preto nech ho zabeháva takmer ktotkolvek výsledok bude takmer identický okrem toho ecu sa neustale prisposobuje jazdnemu stýlu vodica asi vies kde ma zapametaného nejakeho plesnivého trilobita z nemecka ktorý to auto nesetril smile ano presne tak jazdný štýl drvivej vecsiny starsích ludí je k autam nesetrný .. bez reakcii a citu ..(aj my taký budeme) a hlavne maju tendenciu robit krátke trasy(to je lahoda v zime 3km do obchodu) x kát denne pretoze proste su suz starý a pohodlý ..necudo ...ved nato maju auto ale peskat sa tým ze to je punc kvality to je do nebavolajuci blud aj ked nie až taký ako podmienit rozdiel 2l drvivecj vecsiny spotreby tým ze mas auto podla výrbocu lachsie o 50kg od H6 otasa a ze ti ho zabehával nemecký dochodca (este ze nie napr belgický tý vraj zabehávaju auta otrasne) smile PS: pisal som to s trochou nadsázky ako ty, tak to tak aj ber smilesmile

08.01.2012 09:31

Re: Spotreba u SUBARU

radoooooo , quickly<br> bavit sa o tom,ze nejake palivo znizuje spotrebu o 0,5L (resp par deci) je...jednoducho zavadzajuce,nemeratelne,nepresne. na to,aby niekto z nas mohol povedat, ze mam nizsiu/vyssiu spotrebu o par deci/0,5l ci 1l a moze za to nejake zazracne palivo je bez presneho merania blbost.

na to,aby taketo tvrdenie mohlo byt platne je potrebne otestovat to. ale nie tak,ze sa mi zda ,ze asi mam nizsiu spotrebu ale riadne. a to tak,ze isty pocet kilometrov (cim viac km , tym presnejsie meranie samozrejme) je potrebne najazdit totoznym sposobom (rovnaka vonkajsia teplota, rovnaka vzdialenost, rovnake zrychlovanie,rovnaky cas atd.atd).<br> je rozdiel zohrievat motor 1 minutu ci 3 , je rozdiel ist cez mesto a mat same zelene na semafore ci stat 3 minuty na cervenej...tym chcem povedat,ze akekolvek subjektivne meranie,zalozene na pocite ( tyzden chodim do prace,tankujem 100oktan a mam nizsiu spotrebu a druhy tyzden chodim do prace na 95ke a mam vyssiu spotrebu o 1l) je LEN POCIT , ktory s presnym meranim nema nic spolocne.do spotreby paliva vstupuje prilis vela velicin na to,aby sa to dalo len tak jednoducho generalizovat.<br> statistika je vedny odbor a navyse dost komplikovany smile

smile

08.01.2012 09:39

Re: Spotreba u SUBARU

Brano, ja si za svojim tvrdenim stale stojim aj napriek tomu ze uznavam ze tvoje argumenty maju zmysel :) Stale ale tvrdim to, ze porovnavam len tesco natural 95,a tesco natural 95+. Ale k teorii zistovania. Neviem ako dlho je Tesco benzinka v Senici, ale myslim ze to uz bude aj 5 rokov. Tyzdene bezne otocim aj 5x SE-BA. Tankujem na tescu lebo je to po ruke a argumenty ze je to smejd benzin moc neberem, nakolko tam chodi ta ista cisterna ako na susedny slovnaft. A k veci, urcite nikdy nebude spotreba rovnaka na tej istej trase, ale priemerne mi to vzdy vyslo na 95+ lepsie. (koli uctovnictu sa zapisuje kazde tankovanie+pre info ratam priemerku)

Ak sa zoberu vsetky nase sukromne a firemne auta tak na tesco benzine sa odjazdilo cez 300 000km...

08.01.2012 11:06

Re: Spotreba u SUBARU

radoooooo ale ved kludne si stoj za svojim tvrdenim. ja vravim,ze taketo zistovanie spotreby je nepresne a tym padom irelevantne (pre mna urcite).<br> uz som to niekde pisal,len to zhrniem v par slovach - staci sa pozriet na udaje o spotrebe udavane vyrobcom,potom nasledne nejakym dlhodobym testom a nakoniec koncovym uzivatelom. vsetci traja testuju to iste auto,ale maju odlisny pristup.a samozrejme odlisne vybavenie smile<br> mozno na tej 95+ robite menej fusiek,ako na 95ke,kto vie smile ale spat k veci. ak mi niekto bude tvrdit,ze zistil znizenie spotreby o par deci tak, ze jazdi pravidelne z bodu A do bodu B ,tak klame v prvom rade sam seba-mna ani nie,lebo ja mu neuverim hehe<br> inak co sa tyka paliva tesco VS ostatne paliva...mas absolutnu pravdu.vyrobca je ten isty,rozdiel je len v marze. je pravda,ze ja sa snazim tankovat len na Shell-ke ,ale netvrdim,ze je TOP. Mam s nou len dobre skusenosti (aj ked ma v poslednom case neuveritelne vytaca to,ze kazdu chvilu maju vypadok na terminale a nevedia pouzivat platobne karty.toto ma nasiera cim dalej,tym viac).

smile

08.01.2012 11:31

Re: Spotreba u SUBARU

Když vezmu spotřebu svého forestíka, tak když jsme byli s AndreaM na dovolené v Itálii, tak jsme v tandemu najezdili přes 4000 km a měli jsme totožnou spotřebu (na dcl). AndreaM má ale měsíční/roční spotřebu ode mne vyšší o litr, protože většinu toho najede po Praze a okolí. Já naopak najezdím většinu po okreskách, do města moc nezajedu a dálnici jezdím jen D11. Podle mne moc záleží na stylu jízdy. Já třeba mám rozjezd od křižovatky pomalejší (není plný plyn) a i brždění ke křižovatce/vesnici mám pozvolnější. Je to tím, že často vozím (forestíkem) psi a nechci je "umlátit". Když jsme jeli tandem s romikem (tajy má foretsíka v dehtu), tak nechápal, že skoro vůbec nepoužívám brzdu (dost často používám brždění motorem). Protože potřebuji auto každý den, tak se snažím jezdit kolem limitů. Poslední rok jsem si zvyknul používat ve vesnici tempomat. A kydž se z vesnice rozjedu, tak auto přede mnou jedoucí mi během prvních dvou vteřin "ujedeů, ale do tří ho mám dojeté (otestováno s AndreaM). Díky tomu, že na nádrž jezdím ve foretsíkovi kolem 780 km (v šestihrnku 550 km), tak svižnější jízda není na spotřebě tolik znát. Co s etýče zajetí, tak si myslím že má velký vliv. Na srazu v Záskalí s mojím forestíkem jel romik celý polygon a nechápal, že mi turbo zabírá i v 1100 otáčkách a reaguje ihned na stisk plynu (jeho forestík totoi nedělá a já mám najeto skoro dvojnásobek, co on). Důchodce, který mi zajížděl šestihrnka (za 5 let najel 46000 km) neznám, ale podle toho, že mi šestihrnek jede perfektně, tak ho zajel dobře. nejsem ekoterorista jezdící na spotřebu. Jezdím na pohodu, většinou jezdím kolem rychlostních limitů, s forestíkem na D11 pálím pavučiny. Na palubní počítač (spotřebu) se dívám až při dojezdu 100 km (rozsvícení hladového oka), protože chci většinou brát v Hradci u Teska. Pokud bych jezdil na eko spotřebu (a hlídal PP), tak s forestíkem bych byl schopen jezdit za 5.8, ale foretík mne vozí za prací a šestihrnek mne bozí pro radost, proto jezdím tak, jak jezdím. Ve foretsíkovi mám Garmina a jezdím na čas, který řekne Garmin, občas o 1-2 minuty dřív. Pokud není zácpa, tak zpoždění (z důvodu pomalé jízdy) nemám. Černou ovcí kvůli spotřebe jsem i u nás na SFC, ale podle mne to dělá z největší části styl jízdy a skladba cest. Kompletní tankování včetně km je vidět na http://www.spotreby.cz/profil.php?id=8180 a to se nedá falšovat.

08.01.2012 12:40

Re: Spotreba u SUBARU

Tak se mi při cestě Pardubice - Brno a zpět (cca 300 km) podařilo mít spotřebu podle PP 5.4 l/100 (aniž bych jel na spotřebu). Více zde - http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?p=59585#p59585

14.01.2012 17:34

Re: Spotreba u SUBARU

Tiez som nesiel na spotrebu, len som bol trochen unaveny smile Fotky z PP tu: (http://www.klubsubaru.sk/galeria/898/)

14.01.2012 23:55

Re: Spotreba u SUBARU

Teda, ja zasnem, mam diesla, nemam pocit, ze by som jazdil nejako divoko, je sice pravda, ze asi vacsina je na dlhsie trasy a po dialniciach a mam momentalne "len" krasnych 4300km, co je za mesiac a pol asi aj dost, kedze na nom nepodnikam, ale o takej spotrebe sa mi moze iba snivat. Najlepsie som mal 6,2 a inak mam momentalne od 7,2 do 7,4 a ked som natankoval plnu, odjazdil ju a zase dotankoval "na fest" ako predtym, beriem palubny pocitac ako relevantny udaj, nakolko rozdiel bol cca 2 dcl co je odchylka ci uz odpoctu km, alebo nie uplne rovnakeho tankovania, nehovoriac o tom, ze palubny pocitac ako som si vsimol udava len parne cisla za desatinnou ciarkou...

No, trosku som sa rozpisal, ale otazka znie, AKO NA TO?

diky smile

15.01.2012 00:09

Re: Spotreba u SUBARU

Tak myslím že dosť bude robiť aj nový motor, keď si sadne tak by sa to malo zlepšiť. Ja teda dúfam, lebo na mojom Foresteri benzín (2011) mám za necelé 3 mesiace priemerku podľa PP 9.6. A to jazdím pomerne kludne. Fakt je že režim jazdy je krátke jazdy po meste, preto aj ten benzín, dialnica a presúvanie po zimných cestách v Tatrách. Časť aj s nosičom a thule boxom na streche. Ale dúfam že to trochu klesne. Predtým som mal P307, a ten za nova žral aj trávu okolo cesty a keď prekonal prvých 10 tis. tak spotreba klesla minimálne o 2 litre.

15.01.2012 05:56

Re: Spotreba u SUBARU

hrubatko: palubní počítač nepočítá vypalování DPFka, takže rozdíl 0.2 l ber jako minimální. Když počítám na plnou nádrž tak u mne ten rozdíl kolem 0.5 l na spotřebě. U mne si motor sednul po nájezdu 15 tkm a to asi o litr dolů. Co se týče spotřeby, tak u forestíka je potřeba počítat s boxem (zvýší spotřebu až o 1 l na 100 km) a protivítrem, protože je vysoký.

15.01.2012 11:09
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3401
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101