Diskusné fórum

Spotreba u SUBARU

Autor Správy

Re: Spotreba u SUBARU

K pravde patrí aj to, že nie po každej jazde mám takú spotrebu, ako na fotkách z predchádzajúceho príspevku. Áno, dá sa dosiahnuť aj taká spotreba, a to aj opakovane (nešlo o šťastie alebo náhodu), ale to človek nemôže jazdiť len krátke trasy v meste, hlavne nie v kolónach. Konkrétne túto spotrebu som dosiahol pred rokom, v zime, na zimných pneumatikách. Podľa mojich skúseností aj na dialnici nad 120-130 km/h už to nie je ono (samozrejme, čo sa týka spotreby). Mne sa osvedčilo pri rozbiehaní nevytáčať príliš motor, pri preraďovaní dodržiavať výrobcom uvádzané hodnoty, rýchlostné limity. Ten motor je veľmi citlivý na štýl jazdy, pričom na spotrebe sa ukáže aj to, kde, v akom teréne s ním človek jazdí. Keď mám danú trasu, so spotrebou si asi nepomôžem. V záujme zníženia spotreby si človek síce vie prispôsobiť štýl svojej jazdy, ale ak by som jazdil vždy len na spotrebu, prišiel by som o obrovské množstvo radosti a potešenia, čo mi toto vozidlo dennodenne spôsobuje. smile smile Spotrebu sledujem aj tak, že si zapisujem natankované množstvo nafty, odpíšem kilometre, počet prejazdených kilometrov a potom si vypočítam reálne spotrebované množstvo paliva. Od januára 2010 doteraz mám priemernú spotrebu 7,3 l/100 km. Ak však zoberiem do úvahy to, že (žiaľ) častejšie jazdím krátke trasy, ako by som chcel, že je to pomerne vysoké auto so stálym pohonom 4x4, a že rád sa nechávam potešiť jeho jazdnými vlastnosťami smile , som veľmi spokojný. smile smile

15.01.2012 17:58

Re: Spotreba u SUBARU

Zdravim. Mate nekdo zkusenosti se spotrebou u noveho benzinoveho Forestra (FB20)? Subaru udava kombinovanou spotrebu 7.5 a mimo mesto dokonce 6.4. Ptal jsem se na to prodejce a ten mi sdelil, ze subaru je v udavani spotreby poctive a ze jejich zakaznici to potvrzuji.

16.01.2012 10:09

Re: Spotreba u SUBARU

Nazdar, mam ten motor FB20, ale dlhodobu spotrebu 8,0 (po 15k) a teraz v zime okolo 8,2-8,4. A to moc nejazdim kratke trasy po meste, ale vacsinou medzimesto a dialnicu a dochodcovskym stylom (dialnica tak do 110km/h), klima v lete minimalne.

Naopak, mne predajca tvrdil, ked som sa u neho koli niecomu po case zase zastavil a spotrebu spomenul - 'to je krasna spotreba, na take auto' a ja nemam moc dovodov mu neverit smile

Myslim ze 7.5 by som dosiahol len so silnym sebazaprenim, po rovinkach a s absolutnym vylucenim mesta. Pod 7 mi realne nepride vobec.

Avsak auto i motor je to fajn, a cert zober desatinky smile smile

16.01.2012 10:41

Re: Spotreba u SUBARU

Ako píšem vyššie, mám auto s týmto motorom 3 mesiace a za prvých 4 tis. km je priemerná spotreba podľa PP 9.6 litra. A to po dialnici idem 130, viac nie. Ale v novembri, keď malo auto asi 500 km, som trasu TN - Tatranská Lomnica - TN, urobil podľa PP za cca 8 litrov / 100 km, to isté potom ešte 2x ale v zime (1x bez boxu, 1x s boxom na streche) 9.0 a 9.4. Takéto hodnoty až do prvých 10 tis. km mal aj moj bývalý Peugeot 307SW 1.6 benzín, potom si to zrazu sadlo a spotreba klesle minimálne o liter. Tých 7.5 čo je v techničáku je zatiaľ pre mňa nedostižné, to by som musel jazdiť furt po rovine 80 km/h. Jazdím ale v režimoch, ktoré sú samozrejme žravejšie (mesto, krátke jazdy, dialnica).

16.01.2012 10:49

Re: Spotreba u SUBARU

Diky za odpovedi. Pordejce mi taky rikal, ze na zajeti toho motoru je potreba ujet aspon 10 - 15 tis. Merili jste to podle natakovaneho benzinu, nebo jen pomoci palubniho pocitace? Vetsina subaristu v tomto foru reportovala, ze PP ukazuje min nez kdyz si to spoctou sami pri tankovani do plne.

Ja jsem takovy normalni jezdec. Nezavodim, snazim se jezdit plynule, ale obvykle na hranici povolene rychlosti. Jezdim mesto, okresky a jednou za dva tydny jedu trasu cca 170km, kde 130 z toho je po dalnici. A pak jedu samozrejme zpet :) Na dalnici jedu obvykle neco kolem 140km/h tachometrovych. Tak by me zajimalo, jak se to chova pri takovem provozu.

Mimochodem, pozrovali jste po najeti prvnich nekolika tisic lepsi reakce motoru?

16.01.2012 11:45

Re: Spotreba u SUBARU

Podla PP. Pri poopisovanom, tipujem ze do 8,5-9 mat asi budes. Spotreba sa mi od novoty k terajsim 15k nejako vyznamne nezlepsila, maximalne tak o 0.2 ale nedokazem to posudit lebo na zaciatku som jazdil iny pomer mesto/okresky/dialnica.

Ale natankovane + km si poctivo zapisujem, no dlho som si to uz neprepocitaval. Dopocitam, zistim ;)

16.01.2012 13:06

Re: Spotreba u SUBARU

mozem poskytnut moje info na Otika H6 za nejake 2 mesiace co si zapisujem od zaciatku decembra najazdene 3770km, 14x tankovane, preratane na dotankovanie plnej a prejdene km, priemerna lpg 12.03, min som mal 10.77, max 13, asi 80% je dialnica, kazdy tyzden CA > BA, tempomat na 140 - 150km, plus sem tam nejaka sialenost. samozrejme treba zohladnit zimu, sniezik, hore u nas doma fcul aj dost

16.01.2012 14:14
555
avatar

Re: Spotreba u SUBARU

Nech sa mate na com zabavat. 12,1 100oktanu, ciste mesto a kludna jazda smile

16.01.2012 14:51
MKo
avatar

Re: Spotreba u SUBARU

No a v mojom pripade kombinovana je 6.3l na 100km. Vacsinou jazda na dlhsie vzdialenosti, pohodova jazda, kde sa da na tempomat na GPS max povolenej. No a v mensine je blbnutie, pri ktorom sa PP splha k 17-18 l/100km smile

16.01.2012 15:45

Re: Spotreba u SUBARU

U mňa na Outback 2,0 decht po prvých cca 3tis.km na PP svieti 6,6. Jazdené najmä krátke trasy v okolí TN, výnimočne niečo dlhšie. Na letných gumách a bez nosičov na strešný box o 0,2 l menej. Ale je pravda, že ho jazdí najmä manželka a tá ho tuším až nadmieru šetrísmile Mimochodom, narazil som zdá sa na veľmi dobré priečniky na box zn. Whispbar s malým odporom vzduchu, lebo na spotrebe sa to za 3 týždne, čo ich mám, vlastne vôbec neprejavilo a sú aj veľmi tiché ...

16.01.2012 16:10
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3401
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101