Diskusné fórum

Kde dat namontovat LPG

Autor Správy

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

prosim o radu kde a ktory servis je kvalitnu na montaz LPG .dakujem

29.04.2010 20:12

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Celkom spokojnost s servisom v sturove (BRC) autogas s.r.o

29.04.2010 23:06

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Ahoj. Adre si daval robit plyn v Abrahamove a zatial myslim, ze je spokojny. Ja som si daval montovat LPG v HV-Gas v Novom Jicine a rovnako spokojnost. smile

30.04.2010 08:38

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Ahoj LPGčkarismile mam dotaz prezrel som si stranku automotivu a nasiel tam montazne stredisko v Michalovciach a zavolal tam ponukli mi dve podla nich schopne moznosti v cene od 1000-1300euri lacnejsi ESGI a drahsi Solaris oba systemi su z Flaslube, podla mojichy poctov by si takyto system v mojom legacy vedel na seba zarobit tak za rok rok a pol niesom moc zastancom LPG ale ked si to tak vsetci chvalite a ten system uz predsalen presiel nejaku tu cestu uz by mohol byt celkom znesitelny pomaly a isto ma ktomu tlacia ceny benzinu ktore furt idu len hore. Dajte mi nejake vase postrehy kde kedy za kolko vam to montovali alebo mi odporucte nieco co je podla vas lepsie dakujem

09.06.2010 11:04

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

tak co som pisal je teraz overena blbost jedneho pana z michaloviec takze jediny system je system TELflex montuju to aj v poprade a mali tam zopar subariek na montaz.cena nieco nad 1300eur navratnost je za 17849km co je priblizne nieco cez 14mesiacov som na vazkach usetrit sa natom urcite da smilesmile

09.06.2010 11:46

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Este by ma zaujimaly pre a proti tohto systemu je to citit ten plyn??? ako to posobi na motor??? kolko stoji taka rocna prehliadka???? STK emisna??? kolko benzinu spotrebujete na 1000km myslim na startovanie a tak je vyssia spotreba oleja??? na aky stupen mate nastaveny flashlube pri 92kwatovke nemate strach ze prederiete tu hadicku ci trubicku ci co to ide pod autom niekde v terene??? a co sviecky postacia origo NGK alebo bude zapotreba nieco lepsie. co vas stala prerabka a kde ste to davali montovatsmilesmile

10.06.2010 06:37

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Caf Sokyno smile Je otazne, ci sa ti to este oplati? Ako dlho si chces to Lego este nechat? Ked najazdis rocne okolo 20 000 km, tak by som nechal len benzin, lebo ta uspora je potom minimalna. Ale to je vec na tvoje rozhodnutie. Ako som uz pisal, ja som si montoval plyn v HV-Gas v Novom Jicine. Pokial viem, viacero ludi si montovalo v Abrahamove, tak ako napr. Adre. Urcite by som skusil vyhladat viac ludi, co si nechali montovat zariadenie v dielni, kam chces ist aj ty. System pri dobrom vyladeni by v podstate nemal mat ziadnu poruchu. Ja som mal jeden problem a to, ze sa mi lepili plynove vstreky, ale tie mi vymenili na reklamaciu. Pravidelne prehliadky mam po 20 000 km a jedna stoji 30-50 Ojri. Kontroluje sa tesnost systemu a meni sa filter. Teraz montovane splynovace maju vlastnu riadiacu jednotu, tak sa to este napoji na pocitac a prekontroluje nastavenie. Emisku by si mal robit pokial viem, tak raz za rok, aj ked sa mi mari ze mi na STK hovorili, ze tak, ako STK. To by bolo dobre definitivne overit. Pokial ide o vplyv na samotny motor, tak si treba uvedomit, ze kvalita plynu a teda podiel syrovych zloziek v plyne je rozny, co je jeden z problemov, ktory neovplyvnis, ale to ani v benzine. Dalej je potrebne ratat, ze po odjazdeni 50000-80000 km je potrebne stelovat ventily, co moze byt celkom nakladna polozka, kedze je k tomu stelovaniu dost blby pristup. Dalsi z problemov moze byt podpalovanie ventilov. Na druhej strane je celkovo dost ludi, kt. najazdili na jednom aute na LPG viac ako 100 000 km bez akychkolvek problemov a nutnosti riesit nieco v motorovom priestore. Vsetko je to o style jazdy a ako sa celkovo staras o auto. Inak ak by si chodil aj na zrazy a nebol len vo virtualnej podobe, dalo by sa o tom podstatne viac pokecat smile A este na jednu vec si sa pytal. Na jazdenie na plyn. Tak ja osobne necitim ziaden rozdiel medzi jazdou na benzin a na plyn. Mam na mysli dynamiku. Samozrejme v penazenke to citim smilesmile . Takze asi tak.

10.06.2010 08:40

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

No najvacsii problem je ta legislativa, ak uz ma auto svk znacky tak defakto jedina moznost je prestavba resp namotovanie zaradenie ktore splana EHK 115 a schvalene pre dany typ vozidla na svk t.j. TELFLEX (existuje aj moznost zo zakona tzv individulana prestavba ale pri nej treba urobil skusky a pod. proste potrebujes protokol zo skusobne ... naklady asi 280-300 e navyse + este par kolkov tusim 50 e + samozrejme cena montaze )

Ako ja som nikdy necitil rozdiel medzi lpg a 95. No olej mam krasne cisty , ono lpg motoru moc nevadi skor naopak, uvada ze je mozne predzit interval vymeny oleja, ja som vsak ostal na stanovenych 12500km. Raz doroka by si mal absolvovat prehliadu lpg zariadenia, tesnost, poprip vymein filter, nestoji to vela tusim 20-30 e, od toho by si mal mat papier ten totiz potrebujes k STK/EK. Co sa tyka spotreby bezinu tak som dosiahol tak 1 lit/100km zime (dost aj zalezi ake a kolko km urobis za den kolko startov studenych ... ) ,ale to som chvilku postal na volnobehu nechal zohriat motor, ono nejde o to zohriat vodu ale splynovac ,ten totiz nezacne vstrekovat lpg pokial nebude mat viac ako 40 st C, tuto spotrebu som dosahoval pri trasach 2 x 30 km za den, v sucasnosti ti tento udaj ti neviem dat pretoze pouzivam webasto na zohriatie a vobec nesledujem spotrebu benzinu (ale asi zas zacnem :D ). Flashlube mam stary podtlakovy system ktory sa nastavuje rucne a je ho treba z casu na cas skontrolovat /nastavit, no vsucasnosti je mozne namontovat modernejsi elektricky ktory uz ma vlasne cerpadielko a iba nastavis na stupnici vykon a uz sa nestaras (teda len dolievas flashlube ked ti zasvieti kontrolka) ,podla mna sa to oplati aj za tu vyssiu cenu. No od nadrze do predu ide tusim 8mm trubka pogumovana u mna prezila naraz pri buracke takze ju nebolo treba menit (vytrhlo osadenie lpg nadrze), proste nieco vydrzi. No ja pouzivam normalne sviecky, ale niektory pouzili mensi odrth na svieckach alebo speci lpg sviecky, v zasade plati pouzit kvalitne sviecky a dodrzat vymenu sviecok mozno , v podstate su na sviecky vyssie naroky pretoze zapalna teplota je vyssia u lpg. Ja som dal za prerabku 55 tis a malo sa to vratit tusim cca 30000km ci kolko som to vtedy spocital. Pises ze ti vychadza cca 17000 km sa mi nezda ze by si sa dostal pod 20000 pocitaj usporu tak 5 cent na km. Ja som to daval prerabat v Abrahamove.

10.06.2010 22:59

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

No ja fakt uz neviem ked to spravne ratam opravte ma benzinu na jeden kilak to spotrebuje za 10L/100km 0,126 euri plynu ak by sme brali spotrebu tak 13litrov tak na kilak je to 0,065 euri minuly rok som spravil tak 15000km tohto roku mam za 4 mesiace najazdenych 7500km ak by som bral ze sa to vrati tak za 18000km tak to v podstate vrati za 10 mesiacov na tych 18000km som to trosku prihodil predsalen nieco stoji aj ten flashlubeolej a plus nejaka ta udrzba plus nejaka ta emisna STK tak 20000km je to spet?? teda ak sa nemylim

11.06.2010 06:59

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Neviem mne to vychadza nasledovne:

Beznin

95: 10 x 1,26 é => 12,6 cent /km

LPG

lpg: 13 x 0,5 é => 6,5 cent / km

95: 1 x 1,26 é => 1,26 cent /km (dost zavysle od uzivania , kolko studenych startov urobis cim viac na najazdene trasy tym moze aj viac spotreby 95 ... )

flash na 100km cca 0,075 é = > 0,01 cet /km (zakruhlene na stotiny hore)

suma 6,5 + 1,26 + 0,01 = 7,77 cent / km

12,6 - 7,77 = 4,83 cent /km

1000 / 4,83 => cca 20700 km

11.06.2010 09:11
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101