Diskusné fórum

Kde dat namontovat LPG

Autor Správy

Re: Kde dat namontovat LPG

ako uz niekto v diskusii spomenul, je to najma o dobrej referencii, teda aby sa na tvojom motore montaznici neucili a aby to vedeli nastavit ako treba... potom by clovek nemal mat ziadne problemy a prist len na diagnostiku/servisky... mne subaristi odporucali Zvolen (Hatiar) alebo Poprad (Seling), tam ze maju bohate skusenosti s montazou LPG do vozidiel Subaru... obe dielne montuju BRC. V Hlohovci mi chceli montovat Elpigaz, od toho ma ale viacero ludi odhovoaralo (vraj nie je tak spolahlivy - ci je to naozaj tak tazko povedat, nemam skusenost) okrem toho by som ale prihliadal na rozumnu vzdialenost od bydliska resp. obvyklej trasy pohybu... chodit niekde 400km len kvoli serviskam by ma asi nepotesilo... a "nedaj boh" ak by sa nieco prihodilo LPG zariadeniu a servis by bol nutny..... radsej niekde blizsie...

19.04.2013 13:57

Re: Kde dat namontovat LPG

selling max. spokojnost. ked pocuvam ludi v mojom okoli ake maju s plynom problemy a ako im to od zaciatku trha vo vysokych otackach a prepina na benzin tak sa len smejem lebo si to dali urobit garazovym majstrom alebo ludom bez skusenosti aby usetrili par korun.

11.05.2013 11:50

Re: Kde dat namontovat LPG

samozrejme BRC s primazavanim flashlube. ale keby mi radili ako tebe do toho motora nedavat plyn dal by som si povedat.

19.05.2013 10:07

Re: Kde dat namontovat LPG

ahoj, mne tiez v jednom servise ponukli BRC, islo by to cez individualku, cenovo ako ty pises, ale co som cital kolko je okolo toho papierovania a schvalovania tak sa mi to nepozdavalo, predsa len s uradnikmi sa natahovat... pre moj motor bol v ramci hromadnej homologizacie schvaleny Teleflex, spravili mi to za 1100 vratane flushlube, bolo treba ist dvakrat na urad a k policajtom a dat si prepisat administrativne STK a EK za 6e

teleflex a brc ze uz su v podstate jedna firma len s roznymi firemnymi nalepkami na tych istych komponentoch, ja som s plynom spokojny, nevyvadza ziadne somariny od zaciatku, ani raz check engine, vsetko si to riadi samo, akurat pri otackach nad 5500 to zvykne prepnut na benzin lebo nestiha vyrabat plyn, ale berem to ako celkom ficuru, lebo na benzin je to trocha mocnejsie a predsalen do tych otacok idem len ked predbieham

19.05.2013 10:10

Re: Kde dat namontovat LPG

ja som toto mal cez retrofilnu prestavbu. cena s primazavanim (80€) a skrytym tankovanim (40€) a natankovanim do plnej bola 1300€. na dopravnom urade kolok 50+6€ a na policii 6€. uplne bez problemov :) na plyn mi ide aj vo vysokych otackach a to mi vraveli ze moze prepinat na benzin.

19.05.2013 10:19

Re: Kde dat namontovat LPG

retrofit mam aj ja a poplatky take iste, s tymi otackami, ano, vraveli ze zalezi od nastavenia tlaku niekde tam v systeme, hovoril ze moze zvysit tlak na vyssi aby to nerobilo, ale nechal som to tak, takto mi to celkom vyhovuje s tym prepinanim, ani nesklbne, len pocut pipanie, inak by som si ani nevsimol...

19.05.2013 17:55

Re: Kde dat namontovat LPG

Reakcia na príspevok od používateľa jammie:

19.05.2013 10:19

ja som toto mal cez retrofilnu prestavbu. cena s primazavanim (80€) a skrytym tankovanim (40€) a natankovanim do plnej bola 1300€. na dopravnom urade kolok 50+6€ a na policii 6€. uplne bez problemov :) na plyn mi ide aj vo vysokych otackach a to mi vraveli ze moze prepinat na benzin.

to prepinanie na benzin zalezi na tom, ako ti nastavia (plynovu) riadiacu jednotku...

mozu ti to nadstavit od roznych otacok... ked som bol minule na servis.prehliadke LPG zariadenia tak mi chlapik ukazoval na laptope tie grafy a tabulky a bavili sme sa aj o tom ze nastavuju to vacsinou od 5000 - 5500, zalezi aj od motora apod...

s tym privstrekovanim benzinu neviem..., pocul som rozne nazory a disputy...precital som o tom viacero clankov a debat... predsa len teplota horenia LPG je vyssia ako benzinu... z dostupnych info som dospel k laickemu nazoru ze je asi lepsie kombinovat to s primazavanim (FlashLube, JLM, apod.) ako privstrekovanim benzinu...

aj pri montazi mi odporucili primazavanie pred privstrekovanim...

09.07.2013 16:54

Re: Kde dat namontovat LPG

Presne o tom primazávaní som nedávno diskutoval na AB.eu a nikto nevie dať relevantnú odpoved ako to presne vplýva na motor. Tie ventilové sedlá poškodzuje práve tá zvýšená teplota horenia.

JLM ale funguje tak že to kvapká každých "X" sekúnd, len že za tých "X" sekúnd motor urobí stovky otáčiek. Ak by som aj bral do úvahy, že sa postupne "namaže" celé sanie až si motor z toho "maziva" začne poťahovať, tak by teda mohlo dochádzať k "mazaniu" sacích ventilov, + piestu, ale v žiadnom prípade nie výfukových ventilov, nakolko to mazivo pri zapálení zmesy bez tak zhorí.

A zrovna sú to výfukové sedlá + ventily, ktoré "výpušťajú" tú výsokú teplotu !!! Keby to prezentovali tak že to JLM vlastne zhoršuje horenie čím by nemusela vznikať tak vysoká teplota ako pri horení čistého LPG, tak by som tomu veril viac...

Dnes je doba, kedy sa výrába množstvo aditív a výrobcovia sa snažia majitelov presvedčiť o tom ako je to určité aditívum doslova nevyhnuté pre jeho motor. Fakt by som sa ale zasmial , ak by tieto aditíva vznikali ako vedlajší nežiadúci produkt pri výrobe iných ropných produktov a miesto zložitej ekologickej likvidácie odpadu, ho zabalia do pekných flašiek a predávajú ako životne dôležitú vec pre motory...

A peniaze sa sypú smilesmile

09.07.2013 17:21

Re: Kde dat namontovat LPG

mozno je to tak ako hovoris :) tazko povedat... kto vie ??? tiez by som rad vedel na 100% kde je pravda... :)

ale privstrekovanie benzinu ti podla mna tie spalene/vyfukove plyny moc neochladi... tiez je to len o "primazani" kvoli spalovaniu... co ty na to ?

ak budes mat poruke web link na tu debatu co spominas, skopiruj ju prosim aj tu, rad si to precitam... a zas sa nieco dozviem...

dik ;)

09.07.2013 17:32

Re: Kde dat namontovat LPG

cital som tu diskusiu a aj som myslel ze to pises ty. vobec sa do toho nevyznam ale pri cene za montaz lpg sa tych 80€ strati a to ze raz zacas kupim napln ma fakt nezabije :) mozno je to naozaj len placebo :) Na druhej strane pred montazou som si toho vela nastudoval a uzivatelia odporucali primazavanie takze nieco na tom asi bude

09.07.2013 19:18
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101