Diskusné fórum

Kde dat namontovat LPG

Autor Správy

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

no ja som mal LPG v predchadzajucom aute. Uspora takmer ziadna ale maximalna spokojnost. Za 50 000km 2x nadstavenie ventilov a 2x rocne vzduch. Filter. Preco som neusetril? Pretoze som zacal 2x viac jazdit

uz setrim na splynovac do otasa

11.06.2010 10:25

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

ahoj Andre nejdem pisat sukromnu spravu ale ak mozem chcem sa ta opytat na skusenosti cital som ze tiez mas namontovane lpg teleflex ja som do svojho forestra cez vikend dal to iste ale som trosku sklamany lebo na starej felde co som mal tak som jazdil na lpg 2 roky so spokojnostou nadovsetko nastartoval som na BA a po pridani plynu nad urcite otacky mi to automaticky preplo na lpg no pri teleflexe to prepne az pri urcitej teplote splynovacu co v mojom pripade je uplne zbytocne kedze rano a aj poobede dochadzam do prace cca 5km a zapne mi plyn po 4km na dlhsie vzdialenosti to neriesim neda sa to nejak nastavit? a po kolkych km sa to tebe prepne teraz mame este jesen ale ked pride zima tak predpokladam ze do prace a z prace budem chodit na BA co som vobec nechcel Dakujem

27.09.2010 20:21

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Podla mna toto neporiesis nastavit sa to moc neda teda velmi sa vtom nevyznam. Ale jedno riesenie by tu bolo a to dialkovy start aby sa ti auto ohrialo na parkovisku a potom uz by si fical na LPG, inac to co sa ti stalo je slaba komunikacia medzi tebou a servisom ktory ti toto montoval nedostatocna informovanost. Mali ti urcite povedat ze LPG sa na taketo pouzitie ako potrebujes ty nehodi. Bud ti to niekto zamerne nepovedal alebo si ich neoboznamil o tom ake trate budes jazdit. smile

28.09.2010 05:54

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Ahoj Kryznik. Čo sa týka tvojho problému, myslím, že si postupoval trochu neuvážene, keďže jazdíš krátke vzdialenosti. LPG sa montuje do aut najmä kvôli úspore na dlhšie trasy a väčší nájazd kilometrov. Ja mám tiež teleflex, montovali mi ho v Abraháme a ročne robím cca 30000 km a denne cca 120 km, takže jazdím prakticky len na LPG. Upravovať nejakým spôsobom RJ na LPG, aby prepínala skôr to by som v žiadnom prípade nerobil. RJ prepne automaticky na LPG pokiaľ sa dosiahne teplota 40°C v splyňovači (nie v motore) a je to vlastne ochrana motora, aby nešiel na nedostatočne splynený plyn. V lete idem na benzín tak max. 500 m, pretože vonku zúria vysoké teploty. V zime je to dlhší úsek, ale ja to riešim tak, že idem o 5 minút z domu skôr. Naštartujem a kým sa auto zohrieva, očistím ho od snehu, prípadne námrazi a potom môžem smelo ísť už aj na LPG. A pre motor a prevodovku je to tiež dobre.

28.09.2010 16:00

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Dakujem chalani za nazory a aj rady mozno som sa v prvom prispevku nedostatocne vyjadril skusenost s plynom mam a 1500 eciek by som len tak koli kratkym tratiam nevyhodil jazdim dost cca 500km tyzdene len po-pi dochadzam do prace tie 4km vikendy a niekedy aj ostatne dni spravim viac preto som napisal ze na dialku to neriesim to som spokojny len tieto kratke trate som chcel vediet ci sa to nejak neda ta teplota niekde v pc nastavit mne to montovali v Brezne tak som tam dnes volal tak mi povedal ze takuto poziadavku este nemal ale ze sa nato pozrie inac dnes rano som zapol kurenie na max hned po nastartovani a preplo mi to omnoho skor tak budem to musiet odsledovat ci to malo stym nieco spolocne alebo ci to nebola len nahoda smile

28.09.2010 16:37

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Nazdis Kryznik. Rovnako aj ja jazdim na sporak. smilesmile v lete idem na benal tak cca. 1 km, v zime mozno 3km po nastartovani. To len na margo prepinania. Suhlasim s tym, co pisal Yulko. Je dolezite, aby splynovac mal potrebnu teplotu, aby mohol spravne pracovat. Ak dobre ratam km, ktore robis, tak za tyzden najazdis 50 km na benzin. Rad by si mozno po 1 km isiel uz na plyn. Takze finalne by si mal spravit tyzdenne 10 km na benzin a 40 na LPG. Myslis, ze ma zmysel sa koli tomu trapit? smile Radsej budem jazdit tych par km na benzin, co motoru len pomoze, ako jazdit nespravne na LPG. Ale to je len moj nazor smile Prajem vela stastnych km a verim, ze sa vidime niekedy na zraze smilesmile

28.09.2010 17:25

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

podla mna to myslel tak ze rano 5km do prace a vecer spet 5km takze tyzdenne 100km pracovnych ale to je len detajlsmile

28.09.2010 17:43

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

Ano u zariadeni kde sa zkvapalneny plyn zplynuje je potrebne aby spynovac (zaradenie kde sa premiena LPG na plynny stav ,zvacsa vypada ako slimak) bol zahriaty, u teflexu je to min 40st (koly ochrane, prevadzkovym podmienkam a pod.) . V starej felde pocitam ze si mal mono vstrek a ze si mal "starsi" typ zariadenia (neviem nebudem rozpitvavat). Vsetci startujeme na benzin a potom sa to prepne na plyn. Ako aj mne aj ostatnym to tak treba najprv zahriat a az potom sa prepne, skoda je ze si danu informaciu nemal pred montazou. Umna je vyhoda ze ja mam externe vykurovanie webasto takze si ho na dialku pustit a aj vdaka nemu sa spynovac ohreje a vyrazne mi to skrati cas prepnutia napr pri 10-15 st vonku ked ide 10 min vykurovanie tak sa plyn prepne takmer okamzite po nastartovani . Ako pises je to len v tom ze mas kratke trasy do prace. Ono nepotrebujes zahriat motor ,ale !!!! splynovac !!!!! takze volake udelatko by dokazalo aj to spravit , tusim niekto vymyslal volaku spiralku na elektrinu ,ale ako konktretne to myslel neviem nepamatam, ono zalezi ci parkujes pred panelakom ,alebo na svojom pred domom to ma clovek viac moznosti ....

P.S. u zariadeni ktore spaluju kvaplne LPG t.j. napr Vaille LPi takyto problem nieje tam sa natlakuje system a uz sa jazdi na plyn ,skor tam je naopak teplota nepriatel ,ale cena vaillu je uplne inde ako u splaovani v plynnom stave a aj ine problemi

28.09.2010 21:24

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

To Sokyno: ano myslel som to presne tak 5rano a 5 poobede ale to je uz jedno co to som uz o tom pozistoval a necham to tak nic stym nespravim to co neusetrim na ceste do a z prace ušetrym na sukromnych cestach ak by som mohol tak sa chcem opytat ako funguje to nezavistle kurenie princip ovladam skor ma zaujima cim je to pohanane ked ide napr. tych 10min ako pisal andre? je to na benzin alebo na elektriku? ale predpokladam ze na benzin tak kolko to asi tak spapka vdaka

29.09.2010 09:03

Re: kde dat namontovat LPG do forestra

http://www.webasto.sk/home/sk/homepage.html si by som si to pozrel tu je to podla mna dobra vec ale takisto asi poriadna palka. Inac existuje alarm z dialkovym startom ktory motor nastartuje nadialku alebo na vopred stanoveny cas ma to svoje vyhody ale aj nevyhody ako napriklad uplne odstavenie imobilizeru alebo jeho bajpas co sa mi rozhodne nepaci ale cenovo je uplne dostupnejsie ako nezavisle kureniesmile

29.09.2010 09:11
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101