Diskusné fórum

zimné reťaze

Autor Správy

Re: zimné reťaze

som nový vlastník Legacy, preto sa ospravedlňujem všetkým pravoverným za túto hlúpu otázku : potrebujem na zimu reťaze? Nejde mi samozrejme o vozenie sa na trase Bratislava - Žilina. Skôr mi ide o taký tuzemský extrém cesta na Martinské hole. Chodí tam niekto z Vás na nejakej civilnej verzii? S Foresterom by som neváhal, ale predsa len Legacy je skôr na cesty.

09.11.2010 13:59

Re: zimné reťaze

sevo servus, otazka dobra, odpovede uvidime ake budu dobre smile

mal som lego, starsie, teraz mam festera, starsieho smile. Lego je nizsie a dlhsie, co je hlavny rozdiel oproti festerovi. Ak mas kvalitne zimne pneu a nejdes do zasnezeneho terenu (offroad) reťaze nepotrebujes. Vylezieš hore bez problemov, mozno horsie to bude pri zliezani dole smile kde by ti snad retaze aj pomohli. Takze retaz do velkeho snehu, pripadne terenu. Na udrziavanej zasnezenej ceste su bezpredmetne.

Nech ti lego sluzi a cez zimu otestujes co dokaze. Pripadne na nejakom zimnom subaru zraze osobne poriesis s ostanou subaru bandou. smile

09.11.2010 14:06

Re: zimné reťaze

servus, tiez mam legacy, a povedal by som to asi takto... Pokial mas slusne zimne pneu, prejdes dovtedy, kym neostanes vysiet na bruchu. A vtedy tie retaze uz moc nepomozu... Ale, mam ich tam hodene aj pre pripad nudze, to jest lad, kde nieje ani tak problem cesta hore kopcom ako dolesmile Takze myslim si ze v zasade za beznych podmienok ich potrebovat nebudes, ale to je taky zakon schvalnosti ze ak ich mat nebudes zrovna ich potrebovat budes, a ak ich budes vozit v kufri je mozne ze ich v zivote nevytiahnessmile

09.11.2010 19:34

Re: zimné reťaze

Myslím, ze Martinske hole by som nezaradil medzi extrem...Tam vylezú aj predokolky, takze s Labutou s prstom v nosesmile, ibaze by si to dal popod lanovkusmile

09.11.2010 19:46

Re: zimné reťaze

popod lanovku určite nie, bál by som sa, že na mňa spadne nejaký uvolnený stĺp, alebo uvolnený lyžiar. Ale k tým reťaziam, keď by som teda chcel byť pripravený, mám v tom kufri voziť jeden alebo dva páry reťazí?

10.11.2010 10:19

Re: zimné reťaze

ja preistotu nosím ale vzivote som ich nepouzil..neboli treba alebo...bolo treba uz traktor smile stači ti samozrejme 1 pár

10.11.2010 10:23

Re: zimné reťaze

Ahoj Uhnak, 1 par staci? Nemozes pri rozdielnom preklzavani prednej a zadnej napravy znicit diferak?

10.11.2010 21:24
555
avatar

Re: zimné reťaze

V nemeckom navode na obsluhu pre vsetky Imprezy 97, ktory ma asi 100 stran pisu, ze retaze sa davaju len na predny nahon.

10.11.2010 21:37

Re: zimné reťaze

V mojom manuale sa tiez piseze retaze len na prednu napravu, ale boli pripady kedy som mal na outbacku retaze aj vpredu aj vzadusmile a nemyslim ze by to mal byt nejaky problem stym preklzom, v podstate ani nemusia byt odlisne preklzy vpredu a vzadu...

10.11.2010 21:43

Re: zimné reťaze

Jezdim se Subaru takmer 10 let (Outback, Forester, Forester S-turbo, Leone, Leone Turbo, Impreza, Impreza WRX) a za celou dobu jsem retezy potreboval 1x, kdyz jsem prezul na letni a jel na jarni vylet do hor a v jedom asi 50m useku byl jeste ujety snih, spis led. Letni pred vymenou si s tim neporadily.

Zapadl jsem jednou, kdyz jsem outbacka posadil na bricho. Ta drina pri odhrabavani, nikomu nepreju.

Nekolikrat jsem jel autem tak, ze mi cerstve napadany snih sel pres kapotu, celni sklo a cele auto a nejvetsi problem byl s tim, jak zjistit, kam vlastne jedu.smilesmilesmile

11.11.2010 08:32
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101