Diskusné fórum

zimné reťaze

Autor Správy

Re: zimné reťaze

Letošní zimu třeba použil řetězy jaromir od nás ze SFC jednou, když mu forestík v turbu uklouznul a visel na hraně a měl snahu sjet ze svahu dolů. I když měl zimní gumy, tak mu nepomohly. Dal na zadní kola řetězy a jen díky řetězům vyjel zpět. Já mám už druhou zimu THULE schované pod sedadlem a zatím jsem je nemusel vyndávat - vše (i cesty na Kysuci/Valašsku) jsem zatím zvládnul díky zimním gumám.

29.12.2010 19:54

Re: zimné reťaze

Jezdim uz par let na martinky, vzdy s dvoukolkami letos s Imprezou STI. Zazil jsem loni sobotu kdy velka cast cesty byl cisty led a bylo vybouranych asi 10 aut, vetsina z nich 4 kolky pri jizde dolu, ty totiz poradatele pustili bez retezu ostatni je museli mit. Ja vul jel na Ford Galaxy ale retezy sem si vzal naky mensi, nahoru sem vyjel ale nejak sem si osmrcnul brzdovy hadicky - brzdovka fuc - nakej dobrak mi radil ze to sjedu na rucni - dobre ze jsem si to rozmyslel - ty dve tuny me tahli dolu brzda nebrzda. A ted letosni Impreza - trochu jsem podcenil zimu a tak jsem chvili jezdil na letnichna snehu - je to uplna silenost: do kopce sice v pohode (kdyz si sesteluju diferak - v tovarnim nastaveni jde zadek bez elektroniky dopredu)ale kdyz jsem mel brzdit tak jsem se modlil aby to prede me na krizovatce nekdo nepustil byl bych v nem. Takze letni gumy vubec nejezdit. Zimni Micheliny - zmena o 200%, uplne jiny auto totalne stabilni v zaberu i na brzdach. Martinky - jak uz jste nekdo psal dole vsichni prezouvali, ja jen pribrzdil aby poradatel videl ze jedu Subaru a sup nahoru. Prede mnou jel nejakej rizek na Pezotu 206 s retezama, byl fakt dobrej fest to valil, kdyz jsme dojeli nahoru 10 minut za nama nikdo neprijel. Zkousel jsem si Imprezku, zastavil jsem v tom nejvetsim kopci, couvnul, rozjel, ... Kdykoliv jsem si vzpomel tak jsem tu dvojkolku bez problemu dojel ( pouze na Inteligent s motyli nozkou na plynu). A nahore kdo to tam znate sem si na tom dolnim jeste skoro prazdnym parkovisti vypnul elektroniku a asi v 15cm snehu jsem delal kolotocove atrakce tak dlouho jak dlouho jsem vydrzel poslouchat vrestet manzelku ze jsem debil, hovado a kdovico jeste... A jizda dolu myslim bez retezu taky pohoda, jen bych doporucil dat si poradnyho fora od aut pred vama aby si to moh clovek v zatacce trochu prislapnou kdyz se mu zda ze mu to zacne odjizdet stranou. Anebo to nechat na elektroniku na souvisly vrstve snehu se chova myslim vcelku velmi dobre. Uf ale sem se rozepsal. doufam ze vas to moc neunavilo...smilesmile

29.12.2010 22:59

Re: zimné reťaze

ak mozem doporucit ako istotu mat tie retaze.po skusenosti zo zrazu na Polane ked som lezal bokom a vyhrabal som sa len vdaka retazom po pozicani Lesnikom.odteraz ich uz vozim zo sebou.a niekde som cital ze tie ponozky maju zivotnost 400 km.

29.12.2010 23:01

Re: zimné reťaze

A jeste jedna zkusenost s Imprezou. Bydlim na konci vesnice a obcas na nas v zime zapomenou s odhrnovanim snehu. Ve 30cm cerstvyho snehu do mirneho kopce Impreza funguje jako pluh akorat na tom spojleru se pak sem tam neco najde, ta metaliza tam uz neni to prave orechove...

29.12.2010 23:11

Re: zimné reťaze

soky ,vies mi vysvetlit jednu vec?

aku vyhodu ma napr. legacy pred koktaviou (predohrab) pri jazde dole kopcom - bavime sa o zladovatelom povrchu? o akom brzdeni motorom na styroch kolesach to vravis?to akoze predohrab nedokaze brzdit zadnymi kolesami? tebe ked sa smyka a potrebujes ist velmi velmi pomaly dole, brzdis a sucasne pridavas plyn?aky ma potom zmysel brzdenie? ved okrem vahy automobilu musis brzdit aj krutiaci moment motora!ci? smile

hybco ma pravdu, ked je zladovately povrch a ides dole kopcom tak su v podstate dolezite len dve veci. hmotnost a dobry grip (ci uz dobre zimne gumy,alebo retaze). narocky som opomenul vodicove skusenosti...

02.01.2011 18:46

Re: zimné reťaze

brano hovorilo sa tu o zjazde s kopca nie o cistom brzdeni zase nikto necita brano ak uz ty nevies aky je rozdiel pri zjazde ladovateleho kopca na 4 kolke a 2 kolke tak uz neviem naco sa to tu riesi

02.01.2011 19:38

Re: zimné reťaze

Moj nazor k diskusii Hybco,gtturbo,Brano. To gtturbo.Marian,podla mojho nazoru,a to nechcem byt ministrom spravodlivosti,mi neda sa uz nevyjadrit,ani nie tak k tej teme retaze,ale skor k obsahu a sposobu diskusie.Nadobudol som taky pocit,ze sa snazis chytit hybca za vajcia,ale este tam nedosiahnes,tak si prekrucas slovicka.To co im doporucujes najviac,t.j. aby citali pozorne,by si mal aj Ty. Odovodnenie:Temu,na ktoru si sa napojil bola 28.12 o 22hod 11min napisana hybcom o "JAZDE" z kopca za mimoriadnych podmienok t.j. zladovately povrch.Dokonca v nasledujucom prispevku sa Ti snazi a dokonca velmi zrozumitelne vysvetlit,ze pod tym myslel, ako sa dostat z Horneho konca na Dolny koniec tak,aniz by si ublizil sebe,autu a toboz niekomu cudziemu.Napriek tomu Ty stale tvrdis nieco o "ZJAZDE" / nastastie posledny mimoriadny ZJAZD -XVII-ty bolv roku 1989/.Prave preto si myslim,ze Hybco sa Ti nemal za co omluvit,pretoze hned v Tvojej prvej odpovedi si ho vmanevroval na ten Tvoj "ZJAZD"a tu preto davam za pravdu Branovi,plati to,co povedal on,pretoze sa nejedna o ziadny "ZJAZD",ale o obycajny sposob ako sa dostat bezpecne z onoho Horneho konca na Dolny koniec.A ked sa uz Brana pytas,ze naco sa to tu vsetko riesi,Ty nevies? Vsak prave kvoli onomu chytaniu za vajcia.Alebo vidim to spatne? Ondrej

02.01.2011 22:32

Re: zimné reťaze

smile Marian precitaj si to aj 2x smile

02.01.2011 22:41

Re: zimné reťaze

gtturbo , odporucam citat nie 2krat ale 8krat smile

02.01.2011 22:56

Re: zimné reťaze

Brano fakt neviem ci mozem ale skusim teda ak sa zas nemylim ak ano urco ma vyvedies z omylu smile

Taaaakze ked idem dlhym kopcom dole zladovately a frknem tam jednicku na mojom legu a na oktavke ak sa nepletiem tak by subaru malo ist dole tymto kopeckom bez plynu na jednotke lepsie lebo by mali spomalovat auto vsetky kolesa kedze ich brzdi motor ako v pripade oktafky alebo nie??? smile

03.01.2011 07:42
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101