Diskusné fórum

zimné reťaze

Autor Správy

Re: zimné reťaze

Tak teraz ale uplne ze teoreticky odhliadnuc od tvrdenia novinarov, aj subaru manualov... : Je logicke ze u subaru by sa retaze davali dopredu, z dovodu aby bola nejaka kontrola aj nad zmenou smeru jazdy, ale preco ich nedat dozadu? Kopa offroadov co som si niekedy vsimal, ak pouzivaju retaze, tak na zadnej naprave. A nebolo to asi tym ze boli len 2WD smile

(Teoreticky) V ramci fyziky, nebolo pri jazde do kopca exektivnejsie ich mat v zadu?

17.12.2011 10:11

Re: zimné reťaze

Este pred tym,ako zapojim svoje fyzikalne teoreticke bunky smile.<br> V prvom rade musime vzdy porovnavat porovnatelne. Porovnavat subaru s jeho pohonom/vyskou/vahou a jej rozlozenim s off road autami je chybne. To je ako porovnavar kamion s traktorom. <br> Ja tvrdim,ze na osobny 4x4 automobil je logicke dat retaz na prednu napravu,alebo na obe napravy.netreba zabudat,ze subaru uklada motor pred prednu napravu,takze to nie je len o riadeni,ale aj vahe. Iste,aj na zadnej naprave si koleso s retazou urobi svoju pracu lepsie,ako bez nej,ale...mimo kopca resp.pri mensom stupani to bude viac na skodu (zadna naprava bude pretlacat prednu).

17.12.2011 13:24

Re: zimné reťaze

Takže znovu, reaze sú super vec, túto zimu už som nahodzoval aspoň 5x. S toho 3x som musel dať na všetky 4. Dokonca pri pokuse sa dostať tam kam chodia len ratráky už ani všetky 4 reťaze nepomohli smile potom už prišli na radu vyprosťovacie lyžiny a zdvyháky. Ale bez reťazí by som si na spústu výletov netrúfol. A ešte jedna rada, pre istotu si ich nasaďte aj vtedy keď je to ešte v pohode, lebo keď zapadnete dávajú sa dosť na prd...

08.01.2012 11:34

Re: zimné reťaze

Aj takto to môže vyzerať keď sa forester trepe tam kam nemá... smile, ale aj tak som kusisko prešiel... No niekedy pod snehom diery nevidno smile

08.01.2012 11:43

Re: zimné reťaze

Baluu ake retaze pouzivas? od akeho vyrobcu? vies hodit link na nejaky shop... najlepsie na taky kde mane slusnu zlavu. dik

08.01.2012 21:30

Re: zimné reťaze

Ja som kupil snehove retaze v Auto-Kelly v CR, stali cca 900kc a take tensie boli za cca 500kc, ja som zobral tie hrubsie, uz som ich mal aj nahodene a vysiel som neuveritelny kopec. V sobotu som ale podcenil cestu na Martinske Hole, alebo skor, trosku som tomu mozno pridal kedy som nemal, no a kedze som siel vo vyjazdenych kolajach, kde to bolo asi trosku zladovatele, tak ma hodilo dolava a zastavil ma az snehovy mantinel, z ktoreho sa mi akosi nedarilo vyslobodit, ale hned za mnou slo dalsie Subaru, ktore ma vyslobodilo.

Tymto sa chcem este raz podakovat majitelovi krasneho bieleho Subaru Forester Diesel s SPZ TN-085DL, ktory siel hned za mnou a vyslobodil ma... smile Nakoniec sme aj stali na parkovisku vedla seba...

08.01.2012 21:50

Re: zimné reťaze

obyčajné tesco reťaze za pár ečok, už som ich obul asi 5x držia stále dobre. kedysi som mal aj dáke za cca 170€ a zničil som ich rovnako ako tie tescové. No a radšej budem mať v kufri pre prípad 3 sady reťazí za 20€ ako jednu sadu za 150 smile Inak ako vidím tak náš krásny kopček Martinky je tu fakt dáko obľúbený... smile čo tak dať aspoň dáky mini forester zraz na martinkách?

09.01.2012 12:49
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101