Diskusné fórum

zimné reťaze

Autor Správy

Re: zimné reťaze

hybco , nebudes mi verit ale ocakaval som takuto otazku (sice nie od teba,ale pohoda smile )

podla mna,ked sa smykas dole kopcom,tak na MT je mozne zaradit spiatocku takmer bez nasledkov (osobne si myslim,ze aj na AT len neviem ,co na to HDmenic) ale co by sa stalo? podla mna by si sa pretocil ,resp. by si dostal paradne hodiny a bol by si este viac v perdely ako pred tym.

hmotnost by tahala auto dole,kolesa by sa vsak otacali opacnym smerom. vektory pohybu a posobenia sil by vsak nemali rovnaky smer a tym padom by ta celkom logicky stocilo. mozno by sa to dalo nacvicit ,len neviem kde hehe smile

04.01.2011 13:10
555
avatar

Re: zimné reťaze

Co retaze, aj 2mm hroty zo severskych gum by pomohli. Akonahle mas nejaku prilnavost, vies tam odovzdat energiu. Kamosa som zlomil, nech neblbne a nedava 2000+€ na EVO za hroty, disky a male brzdy, ze mu staci nahrotovana Nokian Hakka, ak nesutazi a chce jazdit iba ked nasnezi, pre radost. Nevie si to vynachvalit. Spiatocka je zaujimava na vyslednicu vektorov, ak flekovanie ma nejaku relativne konstatnu smerovu charakteristiku, opacne tociace sa kola a kratkodobe zvysenie adhezie by podla mna dost otocilo auto. Vlastne koli tomuto povodne vzniklo popri ABS aj EBD, v idealnom pripade to spomaluje tak, ze vyslednica je tam, kam mieris cumakom.

04.01.2011 14:10

Re: zimné reťaze

teraz sa ja opytam mozno smiesnu otazku...su pneumatiky s hrotom povolene,alebo nie? mam taky pocit,ze su zakazane - okrem zachranarov tusim, cico?

04.01.2011 14:17
555
avatar

Re: zimné reťaze

Je to ako pises, on ich objednaval u Vianoru tak, ze ked brali kamion, prihodili mu tam 4ks pre ich lokalny trh, kde hroty mozu pouzivat. Inak by sa k nim u nas nedostal. On jazdi iba kym cestari neurobia co musia a pojde s tym nejake minirally v ramci mimosezonnej zabavy. No keby ho seriozne zastavili policajti tak na sutaznom vozidle najdu viac zaujimavejsich uprav :)))

04.01.2011 15:24

Re: zimné reťaze

Kedisy som mal moznost pozriet si take pneumatiky z hrotmy a tiez som vtedy pocul ze su zakazane ale boli trosicku divne tie hroty sa vytlacili von schladenim zmrznutim pneu asi bola pod hrotom voda ktora zmrzla alebo co vydel som aj ako to funguje v pripade jazdy po asfalte sa pneu ohriala a hroty sa zasunuli naspet ale aj tak ked prvy krat na asfalte trosku pridal hadzalo to iskrysmile vozili to tusim zo svedska len tak pre seba ty maniaci ale nepocul som zeby sa to nejak ujalo tak neviem ako to dopadlo smile

04.01.2011 16:05

Re: zimné reťaze

brano, potrvrdzujem takisto, ze nie su povolene ... ja ked som teraz na zimu zhanal tie nokiany na otasa, tak som hovoril s chlapikom z vianoru, ktory mi nukal hakkapelity (ktore maju predpripravu na hroty) a ubezpecoval ma, ze tie tam namontovane nie su, prave preto, ze je to u nas zakazane

no ale ked uz je to takto s hejnom otazok, mam dalsiu na retaze - niekde som to uz cital ale si napamatam a nechce sa mi to hladat, ale na 4kolku mi stacia retaze na jednu napravu?

04.01.2011 16:33

Re: zimné reťaze

no fasa.

vie mi niekto vysvetlit preco su u nas gumy s hrotmi zakazane? pochopim zakaz pouzivania pasovych vozidiel,len by som rad pochopil aj toto...

04.01.2011 16:36

Re: zimné reťaze

brano to su otazky na ktore niesu odpovede velmi logicke to mas asi tak preco su zakazane respktive komplikovane prestavy aut na LPG nie hroty su zakazane koli poskodzovaniu ciest hybco retaze ti pomozu ked ich das na jednu napravu hlavne na prednu aby si mal grip pri zatacani a brzdeni ale neodporucal by som takto moc jazdit na dlhe trasy koli medzinapravaku ked das retaze mas vacsie kolesa

04.01.2011 17:12

Re: zimné reťaze

Pneuamtiky s hrotmi majú povolené u nás používať iba vozidlá s prednostou v jazde - služba prvej pomoci , hasiči, policia a asi armáda. Ostatný môžu iba reťaze...

04.01.2011 17:44

Re: zimné reťaze

ale ked ta chytia policajti s retazami na asfaltke tiez dostanes pokutu za poskodzovanie vozovky vadi im ked sa iba par krat otocis s pneu a nieze retaze

04.01.2011 18:02
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101