Diskusné fórum

Legacy - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Kupa by bola na firmu, cize netto najakych 9400(pre upresnenie). uz som s nimi komunikoval. servisovane v subaru (pisal som aj tam koli overereniu servisnej knihy) olej meneny poctivo kazdych 15000, 1 majitel, zimne gumy su vyborne, letne na jednu sezonu este. Co sa robi pri tom velkom servise? Ja by som bral najradsej manual,kedze tato cvt je pomerne nevyskusana a ktovie ako s nou predchadzajuci majitel narabal.

14.12.2017 22:03

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Keď chceš manuál, tak hľadaj manuál. Táto Sport verzia síce vyzerá pekne, má krajší nárazník a tento kus má navyše aj spodný grill v nárazníku, má to originál 18" disky (nič moc na naše cesty) a kopec výbavy, z ktorej pre mňa najdôležitejšie je elektrické ovládanie šoférovej sedačky a strešné okno. Bluetooth som si stále nenapároval, navi nemám a ani nepotrebujem. Kožu by som nechcel ani zadarmo. . Ak chceš menej starostí, hľadaj 6MT. Ak chceš výkon, hľadaj 2.5GT (ale aj s ním sú starosti). 110kW nie je trhač asfaltov, ale tiež vie ísť pekne! rýchlo. . Ja som veľký fanúšik CVT, ale povedal som si, že vyberám z poslednej generácie tohto wagónu a navyše z poslednej, kde je k dispozícii aj 6MT, tak som kúpil 2010 2.0i 6MT.

15.12.2017 06:22

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Dakujem za rady. Su pre mna fakt cenne!!!Kedze tychto aut je malo, tak pozeram aj automaticku prevodovku. Tu alternativu co si kupil je pre mna idealna. Nie som ziadny pretekar, mam 2 male deti. Skor mi ide o spolahlivost. Tak hladam dalej a ked nico co stoji za to najdem supnem to tu, nech mi este poradite a priucim sa niecosmile

16.12.2017 19:58

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Aj ja mam 2 male deti, takze sa krotim pri nich, ale na suchu si dovolim. Bez deti v aute este viac, a to auto napriek vykonu len 110kW dokaze ist FAKT rychlo v situaciach, kde by si na inom aute zacal recitovat otcenas. Ale taktiez vie dostat do problemov na klzkom povrchu, pretoze sa to rozbieha rychlo, ale nie je dostatocne pretacave a prestrelena rychlost ta posle von zo zakruty. Takze blbnutie pocas premavky si treba dobre premysliet a hlavne natrenovat.

Nevyhoda 6MT je jedna velmi velka, ze sa robilo len do faceliftu 2013. Takze tie auta su v podstate uz take starsie, ja mam r. 2010...

16.12.2017 20:21

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Zdravim pani,

pokukujem po tomto Subaru Legacy MY 2011: https://www.sauto.cz/osobni/detail/subaru/legacy/17822197?goFrom=list

S pankom som uz aj volal, akurat rozmyslam, ci mali benzinove verzie Legacy ten otvor na kapote, lebo sa mi zda, ze to mali len dieselove Legacy a Outbacky - co by znamenalo, ze predok bol burany...

Vie mi toto niekto z Vas potvrdit resp. vyvratit?

Vie mi niekto poradit na co si dat pri CVT pozor?

Dakujem velmi pekne smile

18.06.2018 13:43

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Kapota s nasávačom je pochopitelne z diesla. Ak to bolo aj buchnuté tak to nemusí byť nutne tragédia

18.06.2018 15:23

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Páni, nebuďte blázni. Za 200.000Kč tzn. 8.000eur sa rozhodne nepredávajú japonci s takým nízkym nájazdom a automatom. . Násavanie v kapote sa pri benzínoch BM/BRS robilo LEN a LEN pre model 2.5GT v prvej verzii (po facelifte 2012 už s ním úplne skončili smile). Možno tá kapota bola poškodená krupobitím, ale mne tam nesedia odtiene predného a zadného nárazníka ku kapote. Taktiež plastová lišta v motorovom priestore pod vrchom kapoty je tam nejaká divná. .

Ak ti nevadí Lineartronic, tak vyberaj faceliftové kusy (sú krajšie). Ak chceš 2.0i, tak jednoznačne 6MT, pretože to je posledné Legacy s manuálom aké kedy Subaru dodalo do Európy. Už bude len horšie. .

Každopádne by som tento kus kvôli podozrivej cene nebral. Navyše je na hnusných 16" kolesách.

18.06.2018 22:21

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ďalší príklad podozrivého inzerátu ... S týmto predným nárazníkom a týmito zatmavenými svetlometmi sa Legacy 2010 v benzíne dodávalo len vo výbave 2.5i SPORT. V tejto výbave malo ešte chrómované pedále. Toto auto je podľa interiéru obyčajný 2.0i Lineartronic, a podľa odtieňa sú oba nárazníky vymenené. .

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=262852063&categories=EstateCar&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=23500&makeModelVariant1.modelId=10&minFirstRegistrationDate=2010&pageNumber=1&scopeId=C&searchId=cffd7f9a-b106-0097-a48f-03a928f3b22c

19.06.2018 09:42

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

18.06.2018 22:21

Páni, nebuďte blázni. Za 200.000Kč tzn. 8.000eur sa rozhodne nepredávajú japonci s takým nízkym nájazdom a automatom. . Násavanie v kapote sa pri benzínoch BM/BRS robilo LEN a LEN pre model 2.5GT v prvej verzii (po facelifte 2012 už s ním úplne skončili smile). Možno tá kapota bola poškodená krupobitím, ale mne tam nesedia odtiene predného a zadného nárazníka ku kapote. Taktiež plastová lišta v motorovom priestore pod vrchom kapoty je tam nejaká divná. .

Ak ti nevadí Lineartronic, tak vyberaj faceliftové kusy (sú krajšie). Ak chceš 2.0i, tak jednoznačne 6MT, pretože to je posledné Legacy s manuálom aké kedy Subaru dodalo do Európy. Už bude len horšie. .

Každopádne by som tento kus kvôli podozrivej cene nebral. Navyše je na hnusných 16" kolesách.

Dakujem za radu, ake kusy su po facelifte? Teda kedy bol po MY2010 este Facelift na Legacy?

Je ten Lineartronic naozaj taky zly? Auto bude soferovat aj manzelka smile

19.06.2018 23:53

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Lineartronic nie je zlý, a v tejto generácii je už celkom vychytaný, treba sa ale o to častejšie starať (vymieňať olej v prevodovke aj hydromeniči). Tiež by žene kúpil radšej automat smile .

Facelift bol v roku 2012, tie autá sú krajšie, majú novšiu generáciu motorov, ale je ich veľmi málo smile Ale ani pred-faceliftom nič nepokazíš. Pozeraj aj autoscout24.de a mobile.de

20.06.2018 08:06
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100