Diskusné fórum

aka je spolahlivost noveho forestra?

Autor Správy

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Pripojím sa do diskusie aj ked nové subaru (forestra) nemám no na mnohých som sa viezol ci dlhodlbo poznám ich majitelov a ich skusenosti(aj tých co niesu na klube)

Po prvé....... boxer diesel tahá velmi dobre zrovnat ktomu 110kw benzin od subaru sa ani nedá auz vobec nie hybčo tu parodiu na diesel co si mal ty (1,6hdi ktorá fakt nemá ani zátach ani netahá v otáčkach a este je aj na kratko odstupnovaná)a to ze sa ti nekazil 70tis km nuž to je fakt záhada skus sa spýtat servisákov na ich poznatky stým motrom ci uz v citrone alebo forte atd... nezabudenm na 200km dlhu cestu do Zdiaru z Ondrom (Tatoo) kedy som mal co robit s mojou 210konovou H6 aby som mu stacil to ako fakt .... a to vravý za vsetko ...

Po druhé ...Vela znás si kupovalo vecsinou ojazdené subaru vrátane mna a málo kto tusí co stál ich hladký 2litrový forester takom 98 bez výbavy a dierov miesto aerbegu ..nuz poviem vám dnes byste mali zato asi aj outback H6 len si zabrdnite do cenníkov... to vypoveda o mnoho veciach..

Po tretie neviem ci by som si diesel kupil pretoze mám jednoducho rád vonu benzínu no viem zeby som si kupil nové subaru..pretoze ak kupujem nové auto neporovnávam ho zo starým lebo to si nové kupit nemozem ale s novými konkurentmi a pravda je taká ze pomer cena /výkon je stale dobrý (mozno stačí kupit auto v HU alebo c CR) abude este lepsia Mna velmi oslovill Outback 2,5 cvt ... pridemi to ako velmi dobrý kompromis medzi spotrebovu výkonom a komfortom..a to auto sedelo výborne... Drzím palce pri výbere

01.09.2011 09:39

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

meloking: zda jít do dehtu nebo benzínu je dost těžké rozhodování. Rozhodující je podle mne využití nového forestíka. Já mám forestíka MY09 v dehtu od 12.12.2008 a najeto mám 125 tkm - a jsem s ním nadšený. Mám ho jako služební auto, kdy jezdím trasy Pice-Pha a Pice-Brno, plus cesty Pice-Čadca a nejkratší trasy "na nákupy" mám minimálně 15 km. Pokud budeš jezdit delší trasy a minimum krátkých, tak jdi do dehtu (krátké trasy plní DPF), pokud budeš jezdit i do terénu (polňačka není terén !!!), případně budeš tahat přívěsy, jdi do benzínu, protože ten má redukci (, která mi dost u dehtu chybí). Zvuk benzíového motoru je úplně jiný než u dehtového, ale jízdní vlastnosti jsou dost podobné. Nový dehet MY11 se už tolik nenaklání jako můj MY09.

01.09.2011 11:26

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Vacsina ludi pouziva auto na dochadzanie do prace, minimalne raz do mesiaca dlhsia cesta mimo bydlisko a potom kratke cukacky (napriklad nakupy). Ak predpokladam, ze vylety mimo bydlisko su vlastne vzdy s dostatocnym km najazdom, aby sa diesel zahrial a kilometrovy podiel kratkych cukaciek je minimalny (2-3 krat do tyzdna vzdialenost do 5 km), tak rozhodujucim kriteriom by mohla byt vzdialenost do prace.

Od kolkych kilometrov si myslite, ze by uz bol zaujimavy diesel (aby sa zbytocne nenicil) a pod kolko uz by ste jednoznacne odporucili radsej benzin?

Zaroven otazka pre quickly-ho. Firemne auto je jednoznacne sen :) ale mas info aj o jeho udrzbe? Pri tvojom, dieslovo idealnom, pomere ciest sa uz nieco investovalo mimo garanciek? Podla velkeho mnozstva ludi je moderny diesel po 100.000km zarukou slusnych investicii, ktore sa nevyhnu nikomu (nieco z mnozstva veci na posratie sa urcite pokazi - dpf, dvojhmota, vtreky, turbo...) a ceny tychto 'citlivych' dielov su tak hrozne, ze uspora na palive je hned tatam.

01.09.2011 11:52

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

ja mam MY09 XT a za skoro tri roky mam 110.000 km. V servise som bol len na garancky a vymeny oleja az na jeden raz ked mi menili pol motora ((( (asi som natrafil na ten piatkovy kus). ked budem menit auto tak urdite to bude zase benzin najlepsie XT alebo S edition ked sa podari. K dieslom som zatial nenasiel cestu.

01.09.2011 11:54

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

... čo som tak čítal tak Quickly je jeden z mála ludí ktorým boxer diesel šlape bez najmenších problémov už vyše 100tkm, vlastne o žiadnom inom užívatelovi neviem...

01.09.2011 12:41

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Meloking: poslední serviska při 120 tkm mne vyšla na nějakých 18000 Kč (faktura je vidět u nás na SFC zde http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?p=45734#p45734 , ostatní kolem 8000 Kč v autorizovaném servisu ). Jezdím jen na servisky po 15 tkm, praskliny ve světlometech opraveny v záruce výměnou. Za měsíc najedu cca 4500 km, ale třeba na začátku prázdnin jsme byli bordó tandem v jižní Itálii a za 13 dnů 5400 km smile. Víc najdeš u nás na SFC. Jinak sice forestík je firemní, ale ta firma mi patří z 1/3, takže kilometry jezdím uváženě smile.

Opravdu jsem nějaký atyp smile, protože mám skoro o litr menší průměrnou spotřebu než ostatní u nás na SFC a třeba brzdové kotouče se měnily až s brzdovou kapalinou skoro o 3 servisky déle, než se měly měnit (jezdím na pohodu(=vozím psy, kteří nemají rádi prudké změny akcelerace) a dost často brzdím motorem (romik od nás jel jednu cestu na minisraz za mnou a nechápal, že nevidí brzdové světlo smile )). Teď co mám šestihrnek (oficiálně pro manželku, ale je to hračka pro mne smile ), tak s ním jezdím po 2000 km od konce června za 9.4 l/100 km.

Krátké vzdálenosti dehtu tolik nevadí, ale nesmí být moc často - kvůli plnění DPFka.

Dnes jsem byl v servisu s legem a p. Polák z HK říkal, že pro dehet je ideální minimální ujetá vzdálenost 40 km. Pokud většina cest je pod 40 km, tak by spíše preferoval benzín.

Dehet nemá rád moc nízké otáčky, řadím okolo 1800 otáček a bez problémů (záleží, jak si ho zajedeš). dehet je dost náchylný na kvalitu nafty, nezáleží (alespoň v CZ) na značce, kterou tanknuješ, ale na tom, jak často se tam tankuje.

01.09.2011 13:39

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Ahoj. ja mam outback diesel 3 mesiace a 12 000km. Jazdim skoro stale dialnicu. Motor je fajn, vsetko ostatne ukaze cas. Pokazi sa aj nakova. Netreba sa cudovat ze sa kazi auto nabite elektronikou, cidlami a vysokym vykonom. Automobilka musi na aute zarobit, tak tlaci cenu dielov dole. Preto su steny blokov uzsie a nachylnejsie sa krutit. A tak je to s kazdym dielom na aute. Auto je spotrebny tovar. Tak isto dnes pracka alebo ladnicka nevydrzi 17 rokov. Doba "kvalitnych" aut je prec. Poznam ludi co na diesel nedaju dopustit. Jazdia rocne na osobaku cez 100 000km. Meni sa olej a bezny servis. Auto ma cca 3 roky a ide prec. Benzin by nekupil. Ale to su nove auta. Ine je to s jazdenym autom. Ja by som jazdeny diesel nekupil. Viem, ze ludia su lakomi auta servisovat. Kupa jazdeneho auta je vzdy loteria. Je to len na tebe co si vyberies. Kazde ma svoje pre aj proti. Treba si to dobre zratat.

01.09.2011 15:37

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

marek, tak s tym citronom mas asi pravdu ... ze parodia na diesel smilesmilesmile (aj ked tahal lepsie ako forester 92kW) ... ale to znamena, ze musim na najblizsom zraze ukecat ondra alebo jura, nech mi pustia na chvilu forestra, kazdopadne je to presne tak ako sa tu pise, ze hodne zalezi na uzivani auta ... ja najazdim s oboma autami dokopy 30tis rocne, z toho je hodne po meste, casto aj mimo mesta a sem tam dlhe vylety nad 200km, ale to je tak 1-2x do mesiaca, cize pre mna je dizel z principu blbost smile ... ale takisto neoponujem cloveku, ktory najzdi 40-50tis rocne na jednom aute prevazne dlhe trasy a nevadi mu zvuk kachli, tak pre neho je dizel ako stvoreny (ak sa bavime o novom aute a clovek vie, ako sa ma ku nemu spravat)

no a aby sme sa vratili ku teme, tak keby som sa odosobnil od sympatii, ci by som si kupil forester alebo isiel radsej ku konkurencii? tak to nie je zlozite odpovedat smile ... urcite subaru, jednoducho preto, ze od tych sympatii sa odosobnit neviem, kedze tie sympatie ku znacke nevznikli pre zvlastny dizajn ani 6 hviezd v znaku, ale prave pre unikatne jazdne vlastnosti, tak proste ja by som sa odosobnit od vyberu nevedel ... a kedze u mna rozhoduju pri vybere hlavne tie jazdne vlastnosti a technika, a urcite nie kvalita plastov a doplnkova vybava, tak volba je jasna (aj s vedomim, ze poruchovost je vyssia - ako sa tu vlastne vsetci zhoduju, tak je to fenomen doby aj u ostatnych znaciek, takze to nie je kriterium) smile

01.09.2011 17:36
555
avatar

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Presne tak, v r 98 stalo GT 1 076 000,-Sk bez klimatizacie. Co je 35 716,65€ a v tom case to bola ovela hodnotnejsia suma, nez dnes. Benzin stal 24-25,-Sk a za tu sumu si si kludne kupil 2-3 izbak v Petrzalke, co na dnesne prachy reprezentuje sumu okolo 80-90 000,-€. Svet isiel dopredu v bezpecnosti, komforte, znizil ceny a logicky padla aj kvalita. Ak niekto kvalitu drzi, tak ju zaplati 2 ci treti majitel po riadnom opotrebeni. Najnovsie BMW su peknym prikladom, ked sa tam zacnu tie ich vychytavky kazdit, tak lutujem majitela. Z tohto hladiska by som uz hviezdiciek ostal, diesel sa uz dost modifikoval, sucasny motor nie je ten prvy a ten novy benzin s priamym vstrekovanim je velka neznama, no som opimista. Je to technologia, ktora im umoznuje ostat na trhu v EU a v USA a iste to neodflakli.

01.09.2011 18:39

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Takze vacsina vyhrad smeruje na diesel ako taky. Cize ta benzinova atmosfera by mala byt relativne OK. Samozrejme ak si odmyslime hrdzavenie podvozka a vyfuku. Kedze je teraz od 2011 predavany uz novy 2,0i, skusenosti s tymto motorom vela nebude. Ale aj majitelia predchadzajucej 2,0i by sa mohli ozvat, ci su na tom naozaj o tolko lepsie oproti majitelom dieslov.

05.09.2011 16:15
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101