Diskusné fórum

aka je spolahlivost noveho forestra?

Autor Správy

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

hmm 5,4l to je fakt spotreba az na neuvereniesmile ja som taku nemal ani na C5ke HDI a to nie je ani permanentna 4kolka ... totizto si treba uvedomit este, ze za kolko musis jazdit medzimesto? pod 5 litrov? kedze 20% teren a 20% mesto zase nie je az tak malo a kedze ti spotrebu zdvihnu, tak zakonite aby si sa z dlhodobeho pohladu dostal na tych 5,4 tak mi vychadza medzimesto na brutalne cislo smile

mna napr. udivuje, ze mozem na otasovi prejst 350km s 9litrovou spotrebou po nejakej dlhsej pokojnej jazde a potom staci tyzden jazdit po meste cca 70-80km a priemerna je razom 12,5 smile

P.S. eh, pozeram, ze sme kus odbocili od temy vlakna, tak uvidime ci bude bozi zasah jurajov smile

11.12.2011 09:51

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Ahoj ja mam na outbacku D dlhodobu spotrebu 6,8 l. Palubak s oblubou ukazuje 5,6- 5,8 l. Jazdam po meste sa vyhybam. Poobednej zacpe v BA sa vsak na moste cez petrzalku nevihnem. Potom len dialnice. Na spotrebu nejazdim .

11.12.2011 15:09

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Tak aby som bol presnejsi, tak vacsinu casu jazdi auto mimo mesta, kde sa snazim drzat rychlost 85-95km/hod., rychlejsie sa v tejto premavke ani neda moc jazdit (jazdim skor plynulo ako brzda/plyn) a ked idem raz/2x za mesiac do BA (dialnica 140km tacho, tempomat), tak sa to nestihne na tej spotrebe na palubaku prejavit, i ked je mi jasne, ze vtedy nejdem realne za tych 5.4 (urcite o vela viac) :) Mesto moc nejazdim, kedze robim z domu a do mesta zajdem len obcas, inak skor jazdim mimo mesto. Inak tankujem len na OMV (90% ta ista pumpa), klasicky diesel + pridavam pravidelne vif letny aj zimny, mozno len pre lepsi pocit a tie vlastnosti co popisuju na obale :) V terene nenajazdim 20% ako spominal niekto nadomnou, ale par krat za mesiac sa idem pobavit na 2 hodky.

Na servisne prehliadky som siel v 5tis (dobrovolna), potom v 15tis, potom v 30tis a teraz som bol v 45tis (ako predpisuje subaru), pri 15tis mi menili software a nastavovali vstreky, po tejto prehliadke sa mi zdalo ze auto je lenivsie v nizsich otackach ako predtym, ale zase sa spotreba znizila o pol litra snad.

Este k tej spotrebe, nenapisal som ze skoro nepouzivam klimu, vacsinu casu je vypnuta, nemam ju rad (pouzivam stresne okno, ktore mi vyhovuje viac), zapinam ju len ked je v lete moc teplo, 28 a viac stupnov. To je mozno usetreneho pol litra na spotrebe.

11.12.2011 18:56

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Na CZ fore niekto "ofotil" príručku k boxer dieslu, kde bolo napísané, že je zakázané tankovať naftu s biosložkou, tomu sa nevyhneš, ale tiež tam bolo napísané, že je zakázané používať aditíva do nafty, v zime sa tomu tiež neubrániš, ale aspon to nehovor nikde nahlas v servise, lebo v prípade nejakého problému by ti to mohli vyhodiť na oči a oprava by šla z tvojho vrecka...

11.12.2011 22:08

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Já jsem se ptal u pana Poláka v Hradci na aditiva a ten mi je zakázal, AndreaM byla v jednom servisu v Praze (nebo Plzni) a tam aditiva přímo dostala, aby to nalila předtím, než natankuje plnou nádrž. Já teď jezdím do Hradce k Tesku, kde prodávají Diesel+ (s aditivy, stojí o 1 Kč na litr víc než normální Diesel, ale pokud člověk nakoupí od pátku do neděle nad 500 Kč, dostane slevu 1 Kč na litr na jednu nádrž, maximákně 100 l). Zdá se mi, že motor trochu stichnul a trochu se snížila spotřeba.

11.12.2011 22:19

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Mate stastie, ze mam dovolenku a nie som tu tak casto smile Takze aby som nemusel zasahovat, vratime sa pekne k teme tohto vlakna, na diskusie o spotrebe tu mate toto vlakno smile

12.12.2011 15:38

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

http://www.drivemagazin.sk/sk/index.php/novinky/z-magazinu/151-benzin

co na to hovorite? vela veci sa mi javi ok, ale s tymi spotrebami benzinakov je to podla mna cisty marketing.

14.12.2011 22:46

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

no...a zase ta spotreba smile<br> neviem,ci nejaky kolega dokazal dosiahnut takzu spotrebu,ako opisuje. ak ju ale dosiahol,musel jazdit tempom, ze ho predbehla aj nasupena embecka 105L .<br> urcite je pravda,ze CVT pomaha dosiahnut nizsiu spotrebu...ale podla tohoco viem,dosahuje ju preto,lebo znizuje zataz motora tym, ze nedistribuje tocivy moment 50:50. ak je pravda,co som pocul,tak... subaru s CVT nie je pernamentna 4x4 ,ale je sprosty "mechanicky haldex".<br> neverim,ze ma nizsiu spotrebu na taku dlhu trasu,ako diesel,ale urcite jeho spotreba je velmi priazniva.

15.12.2011 09:31

Re: Aka je spolahlivost noveho forestra+ PORADTE...

ZDRAVIM VAS. PATRIM MEDZI TYCH , KTORI TU UZ PISALI, ALE. VELMI SOM SA "ZAHLADEL " DO SUBARU FORESTER S MOTOROM 2.DIESEL. CHCEM KUPIT JAZDENE OD ROKU 2008 A DO 100 000KM. ALE KED SOM SI TU PRECITAL O ROZNYCH PROBLEMOCH AKE TIETO AUTA MAJU, TAK SOM NA VAZKACH. PRIATELIA AK MATE TAKE AUTO, PORADTE JE PRAVDA, ZE TO "CUKA" PRI JAZDE, KLIMA, VSTREKY....ATD. DAKUJEM ZA KAZDU ODPOVED.

09.03.2012 15:37

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

jomky: mám forestíka v dehtu od 12.12.2008, mám najeto 145 tkm a jsem nadmíru spokojen. Je pravda, že se človek musí více starat o kvalitu dehtu, dobré chlazení turba před vypnutím motoru, ale jsou to věci, které považuji za samozřejmé u turba a hlavně moderních dehtových motorů. Když si přečteš moje dřívější příspěvky, tak jsem psal, že u jetého dehtového forestíka strašně moc záleží na řidiči, jak s tím předtím jezdil. Pokud řidiče neznáš, tak je to sázka do velké loterie smile . Moje další auto bude ale na 100% forestík v dehtu (snad s automatem smile )

09.03.2012 16:16
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101