Diskusné fórum

aka je spolahlivost noveho forestra?

Autor Správy

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

meloking<br> no ja ti neviem, ja by som bol urcite opatrnejsi pri "zatracovani" kachiel. ak to auto nebudes pouzivat na kratke trasy (vyslovene kratke trasy) ,tak podla mna... momentalne je novy forester s dieselom to najlepsie motoricke spojenie. 2.0 benzin (aj ked nova koncepcia je celkom zaujmava) proste nie je silny motor na take auto.<br> ja viem,ze uplne staci (nepohrdol by som ani ja benzinom v spojeni s AT) ,ale novo vyladeny podvozok na festerovi kludne znesie tvrdsi a vykonejsi motor.<br> aby sme sa rozumeli, ja nie som zastancom kachiel znacky subaru.ale tvrdim to, ze bez 2,5 ci 2,5T motora vo festerovi ,je najlepsou alternativou (pokial nehladas AT) kachlovy motor.

co sa tyka kvality , kachle maju principialne vacsiu nachylnost na problemove chovanie. ale posledne modely vyzeraju byt celkom dobre (sudiac podla roznych subaru for/testov).

05.09.2011 16:25

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Brano ono je to podobné ako vlastniť Alfu Romeo TS, myslím že v minulej dobe prešiel každého smiech ked za posrané sviečky od neho pýtali 7000,- smile , na iné bežné autá si vtedy človek vystačil s 500,- Mna zaujíma cenu servisu po skončení záruky, už som to tu písal neraz, ak by na mna niekto vytiahol fakturu v cene pár tisíc €€€ tak to auto tam na mieste zapálim ... Subaru momentálne slubuje 5 rokov záruku, ale určite to nie je bez obmedzenia najazdených km

05.09.2011 22:41

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Ivanko<br> cena servisu po skonceni zaruky je podla mna absolutne rovnaka (ak nie dokonca lacnejsia vdaka aftermarket) ,ako pocas zaruky.samozrejme sa bavime o normalnom servise (vymena oleja/filtrov/sviecok/trysiek/dosiek/diskov/podvozku) , nie o poruche...<br> taktiez musim povedat, ze aj periodicka servisna vymena OEM filtrov ci brzdovych dosiek/diskov je lacnejsia, ako podobna OEM vymena napr. VW koncernu . navyse nemusime pouzivat len OEM ale aj spomenute aftermarket vyrobky.<br> uz teraz je jasne, ze napriek specifickosti boxer diesela , je udrzba dokonca lacnejsia,ako pri VW koncerne . a zatial nepozname ine problemy na kachliach od subaru , ako je poddimenzovana spojka (nove modely su vraj OK) - vsetko ostatne sa bohuzial/chvalabohu deje v kazdom novsom CR kachloide (citlive trysky,CAT atd.).

vravim, ja ako zaryty odporca dechtu si viem celkom dobre predstavit dechtoveho festera - ale len s AT. bola by to urcite rozumnejsia kombinacia ,ako terajsi dvojlitrovy benzin s AT... sad but true

06.09.2011 15:30
555
avatar

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Nieco na tom je, sused ma Passssssssata 4x4 kchle, vybava highline a za rok tam nalial cez 4000€. Najskor tlmice, teraz pravidelne jeden vstrekovac zomiera, na diagnostiku prestal chodit a kupil si vlastnu, lebo je to lacnejsie, dost tragedia.

BD okrem spojky a zotrvaku mal problem s hlavnymi loziskami motora, co je podla mna problem mazania, bud olej je nanic, alebo cerpadlo nedrzi tlak. V kazdom pripade sa chyba prejavi pocas zarucnej doby. Spotrebak je bezny a co moze neprijemne prekvapit je ten integrovany kat s DPF za 3500€. Je mozne, ze sa to bude dat obist, na toto budem vediet odpoved asi do dvoch tyzdnov, ale zatial bez spravnych hodnot z cidiel ide do nudzaku. Ak sa nestane danovy zazrak s benzinom, tak v pripade kolapsu mojho sucasneho zruta je velmi pravdepodobne, ze dalsi voz bude BD s inym turbom, spojkou, DPF a aj vykonom.

06.09.2011 15:54

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Ak by sa dalo vyradiť DPF s kachiel tak už by malo zmysel uvažovať u kúpe , ale stále mi vadí cena vstrekov, na EU autá sa dá zohnať nový vstrek za 300-400€ , či sa dá zohnať aj na dechtové Subaru som zatial nezistil a ani cenu, a tam je tá cena skutočne závratná. Navyše na vstreky pre EU autá existuje repas, vstreky Denso nerepasujú všade a tak isto bude cena asi trocu inde. Preto som písal o cene servisu po záruke, lebo neviem či pri kúpe DPF alebo vstrekov by sa dal obísť značkový servis, ale aj ak by sa dal tak stále sa jedná o extrémne vysoké čiastky prevyšujúce niekolko násobok mesačného platu bežného slováka...

Ja osobne radšej obetujem o 30€ viac za benzín a viem že mi nehrozí nejaká údržba v podobe "X" tisíc €€€, vstreky benzínakov nie sú tak náchylne na opotrebenie a rovnako ich cena je prijatelná, KAT sa dá vyriešiť UNI kusom, lambda stojí pár šupov...

Tak ako mnoho krát omielané, má s tým problém každý moderný diesel, je to úplne bežné opotrebenie, problém je vždy cena za opravu, keby to nebol problém z finančného hladiska tak to nikto nerieši na forách, ja som napríklad nevidel že by niekto riešil cenu žiaroviek hlavných svetlometov, brzdových platničiek, cenu filtrov atd atd ...

Sám mám kamoša čo mal nedávno hlavu v smútku pretože "aktívna" obsluha čerpačky jeho žene natankovala miesto nafty benzín a skončilo to opravou za 900€ a prišlo sa na to až pri skladaní, kedy pri čistení palivovej sústavy to nejak začalo smrdieť benzínom, dokazovať niečo po vyše týždni je nemožné, aj keby mal človek zrovna bloček... Ten človek zarobí 600€ , ženu má na materskej, a spláca hypoteku , myslím že každý si vie predstaviť tú dieru v rozpočte a to bolo len 900€ - čo je cena jedného vstreku pre BD v značkovom servise. Ak vie niekto cenu vstreku pre BD mimo značkový servis kludne môže napísať. Kamoš s dieslom už skončil - to je jeho posledný...

Ja som kapitolu života s moderným commonrailom v garáži radšej vynechal. S moderným benzinákom to tiež už nevyzerá ružovo, objem čosi cez 1 liter + turbo, štart stop systém , ktorý zhasína motor na križovatke kôli údajnej úspore paliva... Keby tak urobili obchvat , ušetrili by aj palivo , aj škodlivé emisie aj moje nervy pretože by som nestál zbytočne v zápchach

06.09.2011 18:55
555
avatar

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Myslim, ze okolo za 600€ za kus by som vedel zohnat tie vstrekovace. Oni su take atypicke, kratsie, ako bezna produkcia, zatial ani cinska replikacna masineria sa na ne nechytilia, potom zlacneju este viac.

06.09.2011 20:57

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Mam Forestera Diesel, 2.0 MY10, kupeny na vianoce 2010, zrovna denska mi tachometer ukazoval 20 tisic km.

Jazdim aj dialnice aj v meste, jazdim skoro kazdy vikend aj teren na chalupu kam teda normalna cesta nevedie.... a zatial absolutne bez problemu smile, Na servise po 15 tisic km okrem vymeny oleja, filtrov a pod. vsetko OK.

Spotreba v meste ked idem "ako clovek" a neponahlam sa tak mam 5,4 litra co nik nechape... smile,Dialnica pri 160km rychlosti a tempomate spotreba pod 8 litrov, snazim sa neist pod 2000 otacok, nestupam mu na krk ked je studeny, skratka mam ho rad a neblizim mu smile

Dufam ze to tak ostane a problemy ma minu, ale ako pisem, som maximalne spokojny.

15.09.2011 23:15

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

to slafko1: konecne aspon jeden pozitivny ohlas pri normalnom uzivani. aj ked ak by sa to malo srat uz do tak maleho najazdu, tak to by bolo naozaj na velmi vazne zamyslenie. mozes este prosim spomenut kde si servisoval, ako si bol spokojny a hlavne kolko ta to stalo? ked aj v inem teme, aby sme sa tu drzali merita veci.

ta spotreba v meste a snaha nejst pod 2000rpm je vskutku zaujimava. pod 2000 jazdim bezne na mojej 1.3 kubikovej benzinovej atmosfere...

16.09.2011 11:58

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

ta spotreba v meste a snaha nejst pod 2000rpm

Standardně jezdím kolem 1800 rpm, těsně nad 2000 dávám další stupeň, snažím se nejezdit pod 1700 rpm. Podle papírů by motoru nemělo vadit 1600 rpm. Podle mne to záleží na tom, jak je zajetý motor.

Od 12.12.2008 mám najeto 126 tkm. Za posledních 8 dnů jsem na jednu nádrž najel 865 km (spotřeba 6,37 l/100 km), ale nevjel jsem na delší úsek dálnice (pavučiny jsem vypaloval jen na dálničním výjezdu z Brna na Svitavy).

16.09.2011 16:09

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

to: meloking Auto som kupil aj servisoval v Ziline v Avione, odfotil som fakturu za servisne polozky a pracu. Mozes si pozriet tu:

http://media.klubsubaru.sk/images/galerie/804/P1030990a.JPG

Z faktury som vymazal polozky, ktore nesuvisia so servisnou prehliadkou, aby ta to nemylilo...

02.10.2011 22:33
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101