Diskusné fórum

Trable s prevodovkou

Autor Správy

Re: Trable s prevodovkou

Caute ludia. Prosim vas, nestretol sa niekto niekedy s podobnym problemom ako mam ja? Nejako mi zacala haprovat prevodovka na Impreze GT. Neviem zaradit ziadnu rychlost. Musim za vypnuteho motora prebehnut vsetky rychlosti a potom ide ale tazko. Oleja je dost, lamela menena cca pred 30 000km. Nenakladam jej nejako extremne, len mierne. vacsinou kludna jazda. Neviem si dat rady. Pls, ak niekto sa s podobnym problemom stretol, helfnite. Dik

16.01.2010 19:32
555
avatar

Re: Trable s prevodovkou

Zacalo to naraz na vsetkych prevodoch? Ak dobre rozumiem, prekvaltujes, nastartujes a zaradis len 1x a potom to uz nejde? Vyradit vies? Tazko, alebo normalne?

17.01.2010 00:17

Re: Trable s prevodovkou

No takze: Nastartujem na neutrali. Neviem zaradit ani jednu rychlost. Pocas vypnuteho motora prejdem vsetky rychlosti bez problemov, akoby bolo vsetko v pohode a v normale. Nastartujem a potom sa pohnem. Idem, idem idem... Chcem preradit pri vyssich otackach do 2, samozrejme na 1x nejde. musim ju dat tvrdsie. A opat po urcitom case idem podradit do 3 a to iste.. nasilu. Prevodovka sa sprava, akoby som chcel zaradit rychlost bez spojky aj ked spojka je na podlahe. Skusal som viackrat naslapnut spojku ale ani to nepomohlo. A mam pocit, ze zabera velmi vysoko a trasie s autom ked sa rozbieham len na spojke s malickym plynom alebo minimalnym az nulovym. Ani cez "spomalovaci retarder" neviem prejst na 2 bez problemov. Musim davat velky plyn, aby netriaslo s celym autom.

17.01.2010 08:10

Re: Trable s prevodovkou

Ahoj Luki ja by som to tipol na spatny spojkovy vales bud hlavny alebo pomocny.

Mal som podobny problem ale len asi 1 alebo 2 krat no nie samovolne ale predchadzala tomu vysoka teplota pomala jazda do kopca.

A to same ak popisujes : pedal zaberal neskutocne vysoko,pri rozbehu triaslo autom a richlosti mas pocit te urves paku smile

Tak by som navrhol skontroluj kolko ti vitlaca pod IC je ukrity pomocny spojkovy valec ktori tlaci na paku,poriadne pozry kolko ho vitlaci mal by ist az na doraz smerom dozadu.

Viac zatial neviem poradit smilesmile

17.01.2010 08:19

Re: Trable s prevodovkou

Ale ono to zrobi raz, kym neprejdem vsetky rychlosti, potom to ide v pohode. ak by bol ten valcek, tak by to malo robit stale, ze?

17.01.2010 09:42

Re: Trable s prevodovkou

ahoj ja to vidim na zlu spojku bud lamela alebo pritlacak pisal si ze si menil lamelu pred 30 tis menil si aj pritlacak moze byt kryvi prehriaty auto ti trha ked ju pustas najkor to bude ta spojka prevodovka ti z nicoho nic neodide teda nie vsetky rychlosti takze skus ovzdusnit spojku a ked nie tak von a pozriet lamelu a pritlacak

17.01.2010 09:53

Re: Trable s prevodovkou

Aj mna napadla ta lamela a pritlacak, kedze trasie s autom. Neni to take jak s valcekom, ze polovica je totalne prazdna az vrch zabera. od spodu je tuha ale vysoko zabera. skoro pred koncom. No skusim pozriet lamelu, no a potom uvidime. Moj nazor, tiez mo bude skor lamela

17.01.2010 10:22
555
avatar

Re: Trable s prevodovkou

Ked prekvaltujes vsetky rychlosti, potom to az do skoncenia jazdy ide normalne?

17.01.2010 14:17

Re: Trable s prevodovkou

jj, max jeden alebo 2x mi to zrobi, ze neviem zaradit bud dvojku ked vytocim jednicku, alebo trojku ked podradzujem zo 4 do 3... Inak to ide v pohode

17.01.2010 16:03
555
avatar

Re: Trable s prevodovkou

Pride mi to ako polovicna blbost, ale zapecene/opotrebovane synchra toto mozu spravit. Mne nieco podobne generoval inak velmi kvalitny olej, proste nebol stavany na synchra a vyradoval ich z prevazdky a radil som cez zuby, obzvlast po zahriati, ked mal prevadzkovu teplotu.

18.01.2010 11:00
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101