Diskusné fórum

Trable s prevodovkou

Autor Správy

Re: Trable s prevodovkou

marek maz na legu z boku prevodovky dve skrutky kde vrchna je napustaci otvor a hned aj kontrola mnoztva oleja myslim ze sa tam ma naliat olej az do spodnej hrany vrchneho sroubu nee??? preto sa mi tu nejak nechapeme lebo tie prevodovky budu asi hodne odlisne smile

19.01.2010 10:55

Re: Trable s prevodovkou

soky, prave preto som ti hned na zaciatku vravel,aby si pozrel manual... ono tie skrutky tam mozu byt,ale to este neznamena,ze sa daju pouzit na nalievanie oleja...

19.01.2010 11:34

Re: Trable s prevodovkou

sak prave som to niekde cital v manuale ale mam ich tolko ze to neviem najstsmilesmilesmile

19.01.2010 12:47

Re: Trable s prevodovkou

Cauko, som rad, ze sa moja tema rozvetvila :D inak uz viem co s tym bolo :) rozpadlo sa lozisko (take male) v zotrvaku piliny zasekavali zotrvacnik.. kopletne lozisko sa rozpadlo, 6gulociek z loziska mi behali kolo zotrvaka :D Zavada v pondelok by mala byt odstranena. lenze je vonku cely motor koli tomu :D

23.01.2010 21:20

Re: Trable s prevodovkou

no inak to ani nejde ak sa riesi spojka alebo zotrvak. bud motor alebo prevodovku ale popravde ten motor sa mi zda jednoduchsie vyhodit.

23.01.2010 22:35

Re: Trable s prevodovkou

to: Sokyno, čo sa týka výmeny v zadnej rozvodovke niečo máš tu: http://www.subaruclub.cz/msgboard_posts_search.php?sle_searchText=shel+spirax&sle_searchAuthor=&cb_filter=Filtrovat&ddlb_category=&ddlb_topic_or_post=

je to síce forester, ale princíp je ten istý,

čo sa týka prevodovky je to tak ako píše Branosmile, hadička taký priemer aby ti vošla do otvoru kde je mierka+lievik a pomaly nalievaš, a kontroluješ ak náhodou preleješ dá sa v sanitárných potrebách kúpiť taká veľká "konská"smilestriekačka a tou ak na ňu nasadíš hadičku nie je problém vytiahnúť ak je tam toho veľasmile

24.01.2010 22:41

Re: Trable s prevodovkou

dakujem za rady chalani uz som to chcel spiskat v sobotu len som sa nato vyprdol lebo pri -15 som nejak stratil chutsmile

25.01.2010 16:36

Re: Trable s prevodovkou

soky, urcite nemen olej v priesotre ,kde je minusova teplota...to uz radsej pockaj do jary....alebo to rob vo vyhrievanej garazi. asi vis,preco...

25.01.2010 18:24

Re: Trable s prevodovkou

sa ti povie ked mi subo strci z garaze pol metrasmiletake veci si robym u strika v garazi a ten je jaksi kratky bol stavany na zigulaky smile

26.01.2010 08:53

Re: Trable s prevodovkou

Tak a olej v prevodovke je vymeny nebolo to nic tazke na nalievanie som pouzil normalny lievyk na benzin alebo naftusmile len ma dost zarazilo co za olej stej prevodovky vytiekol bol hnedy az skoro cierny ako ranna kavickasmilesmile auto som nadvihol asi o 30 cemtimetrov a vytieklo 3,5 litra presne tolko som tam aj nalial a skontroloval podla mierky trosku mi usli prepocty a ostalo to na hornej ryske. No dnes rano nastal sok auto studene a tak som sa steloval ze budem stou jednotkou zase bojovat a ona tam vosla ja po masle smilesmile proste super. na dalsi veekend vymenim v diferaku v sobotu som uz nejak nemal chutsmilesmile a este ktomu som polamal kryt pod motor tak mi to teraz pri jazde vydava pazvuky jak ten vetrik fuci kade tadesmile

01.02.2010 08:39
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3399
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2008
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101