Diskusné fórum

Trable s prevodovkou

Autor Správy

Re: Trable s prevodovkou

gratulujem... Ak sa mozem opytat kolko je to tych par eur?? Myslim tie synchronizacne brzdicky???

28.06.2012 11:42

Re: Trable s prevodovkou

Neviem presne nekupoval som to, ale ked to objednaval mechanik spominal ze cca 12EUR za ks

29.06.2012 09:45

Re: Trable s prevodovkou

Takze vazeni priatelia,

uz som to riesil na chate, dokonca osobne som to uz niektorym clenom predviedol.. Moja prevodovka sa sprava velmi zvlastne..Pri zaradeni "D" jednoducho zostava tak, ako by tam nic nebolo zaradene..az po viacnasobnom pridavani plynu sa "spamata" a zaberie, alebo musim par krat "zavexlovat" preradovacou pakou do "R", alebo "3,2,1" a zatial sa vzdy prevodovka zobudi a zaujimave je, ze potom uz prevodovka radi uplne normalne.. respektive inak..prevodovka ako taka ked uz konecne zaradi, tak radi krasne...pomaly necitit kedy dava dalsi stupen.. Rovnako je zaujimave, ze pri zaradeni "R" prevodovka okamzite reaguje a bez problemov okamzite ma odozvu.. Stretol sa s tym uz niekto z Vas?

P.S. oleja je dost, to bolo prve, co som kontroloval..rovnako som to dal na diagnostiku u predajcu, a ziadne chyby nevykazovalo..proste nam vypisalo "bez zavad"..ani sporadicke, ani trvale chyby..

Takze "babo rad"..smile

25.12.2012 20:29

Re: Trable s prevodovkou

co tak vymenit olej robi to zazraky mne skrkala z 3 na 4 vymenil som olej a ide ako nova za skusku to stoji samozrejme u teba aj s filtrom

25.12.2012 21:29

Re: Trable s prevodovkou

Podla servisnej knizky bol olej v prevodovke meneny v oktobri v Subaru v PD.. Je pravdou, ze aj motorovy bol meneny a aj tak som ho vymenil nanovo, ale len preto, ze som tam dal LPG a chcel som, aby to malo kvalitnejsi olej..Len teda mi to pride zbytocne, menit aj prevodovy, ked bol meneny.. Skor ma napada, ci to nebude nejaky solenoid, ci relatko... Najhorsie je, ze ani diagnostika nam nic neukazuje..smile

26.12.2012 08:00

Re: Trable s prevodovkou

Tak ako priatelia, nic mi neporadite?nikoho nic nenapada?..smile

11.01.2013 08:48

Re: Trable s prevodovkou

Čaute,

nový problém, staré vlákno, keďže sa týka prevodovky:

Forester 3 2.0 benzín, 2011, MT, cca 23 tis. km.

Stalo sa mi za posledných 500 km 3x, vždy na dialnici: Idem cca 130 km/h na 5-ke. Kôli obmedzeniu dám neutrál, rýchlosť klesne na 110 km/h, chcem dať 5-ku, neide, počuť ako keby sa navolno točili nejaké kolieska. 4-ku tam dám v pohode. Keď klesne rýchlosť na cca 80 km/h tak tam dám aj 5-ku. V tejto situácii to viem zreprodukovať skoro vždy. Už si na to ale dávam bacha, tak to tak nerobím. Nemali ste podobný problém?

22.04.2013 08:23

Re: Trable s prevodovkou

kedby si tam pred zaradenim brnkol po plyne aby sa zvysili otacky /povedzme na priblizne take ake ma auto pri 110/ urobi to to iste alebo sa zaradit da bez problemov? ja mam podobny problem s 2kou, ale s naznakom medziplynu to je vyriesitelne takmer vzdy m.

24.04.2013 12:35

Re: Trable s prevodovkou

Reakcia na príspevok od používateľa 555:

18.01.2010 11:00

Pride mi to ako polovicna blbost, ale zapecene/opotrebovane synchra toto mozu spravit. Mne nieco podobne generoval inak velmi kvalitny olej, proste nebol stavany na synchra a vyradoval ich z prevazdky a radil som cez zuby, obzvlast po zahriati, ked mal prevadzkovu teplotu.

Dobry napad, to vyskusam. Ale za 1,5 roka to nebolo treba tak neviem ci tomu nieco nie je.

25.04.2013 08:30

Re: Trable s prevodovkou

Ahojte, nexchcem zbytocne zakladat novu temu, tak pisem sem. I ked si nemysli, ze by som mal mat problem s pravodovkou.

Vcera som odstavil auto. Dnes rano som nastartoval a nechal som ho na volnobehu aby sa mi trochu odrosili okna. Motor bezal 3-4 minuty. V tom mi motor zhasol. S pohodou, ze sa to sem tam stane som sa rozhodol, ze odidem radsej hned.

Zrazu ked som "dvihal" spojkovy pedal, motor zacinal stracat silu a zhasinal. Jednotka nic, spiatocka nic.

A teraz ta najblaznivejsia vec: Ak nemam zaradenu rychlost, tak sa stava to iste. Mozem si motor trebars aj vytocit, no pri uvolnovani spojky motor zhasina a nevladze.

V normalnych pripadoch sebou auto aspon cukne. Tu sa ale nic neudialo.

Radsej som prestal experimentovat, lebo som si nechcel odpalit lamelu.

Preto sa pytam: Ako je mozne, ze motor zhasina pri nezaradenej rychlosti ked sa uvolni spojkovy pedal? (Kvalty tam padali, nezostal zaseknuty, pri zaradeni spiatocky sa objavil charakteristicky zvuk.)

Vdaka za kazdy napad.

30.09.2013 07:48
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3399
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2008
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101