Diskusné fórum

Trable s prevodovkou

Autor Správy

Re: Trable s prevodovkou

ja by som to skor tipoval na to jednoduchsie vysvetlenie - spojku. synchron ti toto urcite tiez moze spravit,ale predpokladam ze by si pocitoval problem s radenim uz skor,ci? teda ak sa s prevodovkou nic nerobilo (v zmysle vymeny oleja,ci ineho zasahu) a nikdy pred tym nebol ziaden problem - tak potom by to mala byt spojka je to len a len moja logicka dedukcia smile

18.01.2010 11:51

Re: Trable s prevodovkou

Ludkovia vopred sa ospravedlnujem za narusenie temy ale nejak nemam chut zakladat novu temu pre takuto banalitku. Co sa tyka vymeny naplne v prevodovke a dif. vie mi niekto poradit ako nato??? lebo som si to prezeral v manuale a ta vypustacia skrutka sa mi zda dost vysoko nato aby otial vytieklo vsetko tak teraz neviem robyl to niekto ma niekto prehlad ako to vykonat viem ze by to malo byt teple a na rovinke vypustat podajte niekto podrobne skusenosti ak moztesmile

18.01.2010 14:39

Re: Trable s prevodovkou

soky , ved si stiahni manual na tvoje auto z netu. tam mas vsetko detailne popisane...

18.01.2010 16:23

Re: Trable s prevodovkou

ja mam manual dokonca tri rozne ale namam chut to citat hlavne ked to je v anglotramtarcinesmilesmilesmile

18.01.2010 16:30

Re: Trable s prevodovkou

citat nemusis, su tam covece obrazky predsa...dokonca aj s postupom. nevim,kto ti este lepsie poradi ako origo manual smile

18.01.2010 16:47

Re: Trable s prevodovkou

brano osobna skusenost je predsa lepsia obrazky tam su to som si kukol aj som co to prelozil cez prekladac ale napriklad tam neni ako tam ten olej naliat budem ho tam musiet vtlacit nejakou striekackou alebo cim ale 3,5 litra tlacit cez poldecovu striekacku ta ma slak trafysmile

18.01.2010 16:54

Re: Trable s prevodovkou

soky, sorry ale asi to tak bude. ako si myslis,ze som menil olej ja?? navrtal som nejaky novy otvor na prevodovke ci? smile aj u mna sa do prevodovky nalieva olej saakra komplikovane (cez mierku). musel som si vyhotovit specialny pripravok na to. a davaj bacha,aby si to neprelial

18.01.2010 17:00
555
avatar

Re: Trable s prevodovkou

Na spojku mi tam nesedi, ze to striedavo ide a nejde.

Ano, nevytecie vsetko, ak to je problem, staci zadok auta zdvihnut o 50cm na velkej jasterke napriklad. Vypusta sa teply, neboj, nedostanes ho na teplotu motoroveho oleja. Na nalievanie ti prezradim jedno uzasne tajomstvo. Do trubky od rysky oleja vopchas 0,5" zahradnu hadicu, najvaci lacnak z Baumaxu a potom uz len na to nastrcis krabicu od oleja a krasne nalievas. Moznost B je skusat sa tam triafat a minut 0,5l oleja navyse a auto bude krasne kyslo vonat, nehovoriac o podlahe pod nim smile

18.01.2010 17:06

Re: Trable s prevodovkou

a ma to nejaky kontrolny otvor ako napriklad diferak alebo je to vsetko zavysle od tej mierky ta zahradna hadica je super len tak premyslam ze to tam bude dost bublat asi donej pustim este odvzdusnovaciu slamkusmile nevojde do prevodovky nahodou kuchynsky maly lievik??? nejak si neviem predstavit aka velka je tam diera. garaz je troska z kopca tak tam ulejem nieco cez tri litre a potom pojdem k susedovi na rovnu garaz zmerat to pripadne dolejem toho pol litra alebo to bude vadit ze prejdem 50 metrov z minimom oleja???

18.01.2010 17:16

Re: Trable s prevodovkou

nema to ziaden kontrolny otvor-jedine mierku,cez ktoru to v podstate nalievas. takze si pocas nalievania oleja musis kontrolovat,kolko si toho uz nalial. a pozor, nikdy vsetok olej z prevodovky nevylejes - mne napriklad tam zostalo cca 2-3 deci stareho oleja...takze davaj pozor,aby si to neprelial - ten olej sa s tade dost tazko cuca spat smile ten maly lievik je dobry napad, len neviem ako to tam budes davat smile ja som pouzil transparentnu hadicku zo vzduchotechniky,na ktorej koci bol lievik. bol som v tedy lenivy a nechcelo sa mi dat dole IC,tak som sa trosku natrapil s tym smile ale ide to

18.01.2010 17:37
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3399
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2008
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101