Diskusné fórum

Subaru Boxer Diesel

Autor Správy
MKo
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

Peter, vidim, ze si niekde z okolia BA - cez tyzden som v BA i ja. Nie je problem pozicat Ti na par dni moj OBD2BT a s free verziou Torque si mozes pozriet teploty. Popripade dobehni na nejaku BA kofolku, ked sa bude organizovat a skusime to priamo tam

04.01.2013 20:26
555
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

Alebo donesiem notas a bude to analyza vo velkom style. MKo, mimochodom, s anglanmi som mal diskusiu a je mozne vratit ecu do 100% serioveho stavu, ze to ani Mikona neodhali smile

05.01.2013 18:21

Re: Subaru Boxer Diesel

Dakujem pekne

OBD2 si hodlám zadovážiť. To samozrejme ale nevylučuje stretnutie na BA kofolke, ani na kofolke niekde inde. Momentálne som v štádiu, že som z auta totálne namäko a vždy sa rád dozviem o subaru niečo viac...

05.01.2013 21:14

Re: Subaru Boxer Diesel

Aby som sa ale vrátil k prvotnému poslaniu tejto témy. Za mesiac a pól som najazdil 30000 km. Jazdiť s naftovím forestrom ma ohromne baví a okúsil som vďaka nemu čo je to radosť z jazdy, keď sa mi takmer nevedomky a mimovôlovo po prejazde zákrutou vtlačí úsmev na tvár. Motor sa zatiaľ sbnažím netrápiť, ale aj tak pozorujem že to je oproti predchodcovi (Chevrolet Cruze 2.0 VCDi)obrovská zmena. Motor je nad 2000 rpm veľmi dynamický a vôbec som nepozoroval nič ako turbodiera (pri Cruze som si medzi zošliapnutím pedála a akceleráciou uvaril kávu). Sedia mu skôr vyššie otáčky a pri bežnej jazed sa pohybujem medzi 1900 a 2500, pri predbiehaní do 3000 (viac obvikle na predbiehací manéver netreba smile. čo ma taktoež veľmi teší, je jeho príjemný zvuk. Medzi 2500 a 3500 rpm má motor dunivý mechanický zvuk ktorý vôbec nepripomína klepanie ani nič čo by uchu vyslovene vadilo a má taký "športový" nádych. Dnes som s Forestom vyrazil na Pezinskú Babu a moju lásku to ešte utužilo. Čo do dynamiky a prejavov motora som maximálne spokojný. Ak motor aj vydrží 200 000 km bez neho aby som do opravy vrážal nejaké väčšie peniaze tak budem maximálne spokojný.

06.01.2013 21:10

Re: Subaru Boxer Diesel

Hopla - oprava. Najazdil som za mesiac a pol samozrejme 3000 km nie 30000 km.

06.01.2013 21:11

Re: Subaru Boxer Diesel

Teda, nie ze by som ti zavidel, ale uprimne povedane, uz som zacal premyslat, ako sa da za tak kratku dobu najazdit tak vela km, to by si schoval aj kamionistov smile Ja v poslednej dobe tiez vychutnavam zvuk mojho naftacika. Dokonca vypinam aj radio a uzivam si mohutnu zvukovu kulisu pri rozbiehani. Akoby pod prednou kapotou bola schovana obrovska sila a cez plynovy pedal pustam koniky na vybeh na luku, ale ta sila je ohromujuca... Plne chapem tvoje pocity a pohnutky... Das si do profilu aj nejake foto?

06.01.2013 21:34

Re: Subaru Boxer Diesel

Teda chlapi vy tu doslova tečietesmile neviem co by ste robili pri takej H6 smile

06.01.2013 21:36

Re: Subaru Boxer Diesel

Pohraval som sa aj s myslienkou na H6, to musi byt koncert! Zial, nemam na zahrade ropny vrt a do forestra sa to neponukalo, no a Outback by uz asi nenaplnil uplne moje potreby, kvoli velkemu razvoru by som asi nevysiel tam, kam potrebujem smile Uplne genialny motor by ale bol H6D, to by bol koncert s predpokladam rozumnou spotrebou, ale toho sa asi u Subaru nedockame, otazka casu, kedy aj do Japonska dorazi "doba preturbowana nizkoobjemowa" smile Tak ci onak, ci tecieme alebo sme suchi, ci mame naftaky ci benzinaky, dolezite je, ze sme velmi velmi spokojni a stastni smile

06.01.2013 21:48

Re: Subaru Boxer Diesel

Já mohu odpovědět na dotaz Uhnaka smile . Když jsem s forestíkem měl najeto cca 115.000 km, tak jsem manželce pořídil šestihrnkové lego v sedanu (je to teď moje víkendová hračka ). Upozorňuji, že dehtový forestík bylo moje první Subaru a měl jsem dost podobné pocity jako pisatelé výše smile . Ještě musím upozornit, že šestihrnkové lego má automat a já mám v manuálu najeto přes 500 tkm (automat jsem vždy zásadně odmítal, protože jsem ho neznal ). Moje první cesta šestihrnkem byla z Jíčina do Pardubic a moc si z ní nepamatuji, protože místo poslouchání motoru jsem si dával pozor, abych nepoužil levou nohu. S automatem jsem se dost rychle sžil (do dalšího dehtového forestíka proto chci jedině automat). Šestihrnkové lego je totálně tiché (když jsme měli sraz, tak kluk, který ladí piana, se 2x ptal, zda opravdu je motor puštěný), po sednutí za volant člověk zapomene na to, že musí řadit a vnímá jen projíždění zatáček a předjíždění. Ze začátku jsem jezdil jako s forestíkem, ale za krátko jsem zjistil, že lego sedí na silnici jak přibité (mám vyzkoušeno, že jednu zatáčku, kterou s dehtovým forestíkem projíždím cca 48, tak lego projede 58 a ani se nehne) a už jsem se naučil s automatatem natolik, že mi nedělá problém velice zrychlit pro předjíždění (bez použití přepnutí na ruční řazení; i manželka občas prohodí, že mohu jet nad 4000 otáček, protože ten zvuk je nádherný a pocit vtlačení do sedadel v dehtu člověk nepozná). U šestihrnkového lega jsem zjistil, že na trase Pardubice - Hradec - Praha má lego při stejné svižné jízdě vyšší spotřebu jen o litr (nuloval jsem před cestou a po dojezdu do Prahy na Skalku jsem na PP měl 7.8, na D11 stabilní jízda 140) - tady má forestík "nevýhodu" vyšší stavby. Šestihrnkové lego je vlk v beránkově rouše smile . Dehtový forestík má skvělý motor, ale šestihrnek je zábavnější a návykovější. Dehtový foretsík je pro mne pracant a šestihrnkové lego mám pro oddech.

Sumasumárum: dehtový forestík má skvělý motor, který umí vykouzlit u řidiče úsměv a radost z řízení (mám ke dnešku najeto 179 tkm a stále se na řízení těším). Šestihrnkové lego je nenápadné autíčko, které umí jet pohodově krajinou lážo plážo, ale za vteřinu se umí probudit ve vlka a vyskočit a lětet nad 5500 otáček (s příměřeným zvukovým projevem, který dehtový motor neumí). Oba dva motory jsou špičky (benzín/dehet) a jsem rád, že je mám smile .

06.01.2013 22:32

Re: Subaru Boxer Diesel

ja som ties ladic pian..vlastne skor len ten pijan ..H6 som mal ... dokonca nie na spotrebu smile

06.01.2013 22:44
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101