Diskusné fórum

Zápach spojky - Forester Diesel

Autor Správy

Re: Subaru Diesel, Klepanie od spojky

Zdravim všetkých. Mám nový Forester diesel 2,0 r.v. 8/2010 najazdených 4900km váčšinou po rovine. V poslenom čase cítim z motorovej časti divný smrad podobný ako od spojky , keď prudko a kratko cuvnete do kopca na spojke. Prezreli sme celú motorovú časť či tam nehnije nejaky zbludeny hlodavec - je čisty. Citit to hlavne po dllhšej vzdialenosti.

03.11.2010 10:27

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

je to normálne keď cítiť pri jazde po dialnici a lebo po dlhšich vdial. podobný zapach ako ked pri spiatočke prudko cuvnete do prudšieho kopca na spojke. Ide o forester 2,0D 7/2010 najazdených 5000km

03.11.2010 12:09

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

normalne to urcite nieje......

03.11.2010 14:02

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Zeby dalsia spojka na 2,0D v kybli?

03.11.2010 15:02

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

A dokonaca bude problem s reklamacoiu. Auto som si zadovažil len preto lebo budem jazdiť lahší teren do práce . Radili mi kút si Skoda Yety. Bohužial som uveril reklame. kuva

03.11.2010 15:19

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Nazdar. Presunul som tvoj prispevok z vedlajsej temy sem, aby ti neodpovedali ludia na dvoch roznych miestach. Zaroven som premenoval temu nech je jasne, o ake auto a motor sa jednasmilesmile

03.11.2010 15:32

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

A teraz ti odpoviem ako majitel Forestera 2.0D, ktoreho som kupil v 11/2008.

Normalne to nie je ani podla mna. Mne osobne spojka smrdela/smrdi iba ked jej dam trochu "cez hubu", cize ju necham presmykovat v terene, ci pri pomalom posuvani dopredu/dozadu. Je pravda, ze mas malo km, auto je nove, suciastky su zakonzervovane tou zelenou "gebuzinou" kvoli preprave cez more a moze sa to este vypalovat, to by mohlo sposobovat ten smrad, ale ja si nepametam, ze by sa mi cosi takeho stavalo po dlhsej jazde.

Kedze mas tak malo km, reklamacia by nemala byt problem, aj ked vo vseobecnosti je spojka vynata zo zaruky. Urcite by som zbehol naspat do servisu, nechal zapisat zavadu, ziadal protokol o reklamacii a nech to poriadne skontroluju.

Inak, kde si kupoval auto a odkial si? Nevidim to v profile. Mozno by stalo za to, skusit iny servis....

03.11.2010 15:36

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Kupený je v Žiline. V servise som bol , urobili skušobnú jazdu a potvrdil že mu to pachne pri nižších stupnoch keď to vytočil. Chcu spojku rozobrať len aby fungovala aj po zložení.

03.11.2010 15:56

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

pani

v subaru autach tusim uz od doby kamennej smrdela spojka. je to tak charatkeristicke,ako to, ze subaru robi AWD/boxer a donedavna aj ramove okna (ktore uz nerobi smile kvoli akoze cost savings) . jednoducho je to 4x4 . pri skopicinach v terene netreba zabudat, ze sa nepripaja len predna naprava,ale aj zadna.

na rozdiel od takej skodofky (ci uz koktavka,alebo nedajboze skaut) - tam nema dovod smrdiet spojka , kedze to nie je staly AWD,ale len "obcasny AWD" smile (sorry za taketo zjednodusene vysvetlenie, setrim web priestor). to ze smrdi viac ako obycajne (teda ked to hovoria ludia z AVIONU) moze mat viac dovodov. v kazdom pripade musim povedat dve veci :

  1. mavasi ,som rad, ze si subarista a ze si rozsiril nase rady (ktore su uz fakt ridne rozsirenesmile )

  2. ak chodis do prace po nejakom terene a na tento ucel si si kupil forestera... tak by som to charakterizoval ako zly vyber. je jasne,ze vobec netusim akym terenom jazdis ale... na kazdodenny teren su podla mna ine auta (a urcite to nie je koktavka skaut/jej derivat ,ci pseudoterenne pezoty/citrony/VW).

smile

03.11.2010 16:08

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Jazdim po horskej kysuckej obci kde jazdi aj autobus ale tento problem som pocitil pred týždńom ked som jazdil podialnici a stratil som sa vo velkom meste a kym som si na neutrale slepej uličke pomahal navigacoiu omamoval ma neprijemný zápach skapaciny alebo nádherny smrad hospodárských drustiev. Zo subaru mám doteraz velmi dobre skusenosti , vlasnim este Imprezu 1,5

A vo fyrme máme dva Forestery 2,0D. na tom druhom to necitiť

03.11.2010 16:23
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101