Diskusné fórum

Zápach spojky - Forester Diesel

Autor Správy

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

to agilson: Drzim ti palce, daj vediet ako si dopadol. Moj nazor je ze pri 10tis km nemoze spojka odist. To by si ju musel mat zospliapnutu pri kazdom stati, ja tomu neverim. Jednoducho je to na <> material a Subaru si smile na hlavu. Ja mam Forester 2.0D vyrobeny v roku 2008 a importovany cez Svedsko do Danska, pevne dufam ze material bol pouzity este zo starych zasob. Akurat mi zacal drmat zotrvacnik ale to je znama vada tejto suciastky.Toto co citam na forach, to sa uz ani neda na to pozerat. Nove 1 milionove auta a spojka odide po par kilometroch. To je tragedia v automobilovom priemysle. Najhorsie je ze keby som si chcel kupit nove auto tak ani neviem ake. Ze by KIA, alebo DACIA ? Ake vrtanie mazacieho kanalika ? To je co za blud. To co zabudli este urobit? Dost ze maze motor ?

To ze sa neda auto reklamovat ani v USA, tomu fakt neverim. Neexistuje aby to nepreslo reklamaciou. A ak nahodou nie, tak to dotycny zrejme ani neriesil ale to dal rovno vymenit. Urcite si to v USA Subaru nemoze dovolit. Taketo bludy/kidy mozu trepat len vo vychodnej europe. Sorry chalani ale toto je uz fakt k neuvereniu.

Tibor

18.11.2010 15:36

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Tibor

pokial viem,tak v USA ani dieselove modely nepredavaju. to znamena,ze ak tam vobec nejake diesle behaju,tak je to absolutne stopove mnozstvo http://www.subaru.com/vehicles/index.html

subaru ma aj v USA problemy,ale urcite to nie su dieselove spojky. a reklamacie sa riesia komplikovanie vsade. aj v USA. staci sa pozriet na par afer v poslednom obdobi (toyota afera s kobercekom je len slaby cajicek v porovnani s problemom,ktory mal GM a Ford) a zistis, ze to nie je take jednoduche. uznanie nejakeho masoveho problemu sa stava automaticky precedensom a ... ver,ze automobilova loby je v USA Xkrat silnejsia,ako tu v europe (pamatame si este vladne subvencie od busha a obamu vo vyske Xsto miliard-to nebolo o dobrosrdecnosti samozrejme).

a ten mazaci kanalik...no,nebudem sa k tomu vyjadrovat,lebo si chcem mat dnes este pekny vecer... smile

18.11.2010 16:14

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

to Brano: Ja som nehovoril o diesloch v USA. Ja som to skor myslel vseobecne. Tiez som nemal na mysli len Subaru automobilku. Nepopieram, mozno je to ako vravis, ja hovorim zo svojich skusenosti. Viem ze ked sa ujkovi v USA nieco nepacilo, nemal problem to vymenit a je jedno ci to bolo auto alebo nohavice. Moje auto zatial chodi ( 3x klop ), ale ma trapi to co tu citam, ake maju ludia problemy s novymi autami. Tiez mam strach aby sa to neobjavilo aj na mojom aute samozrejme. Nepochopim ako mohli zabudnut na mazanie v prevodovke. Proste je to konstrukcna chyba, ktora akosi nema ospravedlnenie. Nie je to drhnuce lanko alebo vrzganie plastu, to iste kazdy suhlasi. Sorry, mam obavy ked mi skonci zaruka na auto, aby sa mi neprajavila nejaka takato vazna chyba. Urcite nie som sam. Chapem aj ten precedens, ale co zakaznik ??? Mame na to aby sme menili suciastky kazdy 2 rok? Ja asi moc nie smile

PS: S kazdym takymto chyrom, ide hodnota aut dole. To len pri pripadnom predaji.

Tibor

19.11.2010 12:51

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Tibor

zlate casy skocili aj v USA .v momente ,ked v septembri 2008 padol Lehman brothers . aj ja som pocul o roznych predajnych praktikach (v NY pracuje byvaly kolega, ktory este pred krizou kupil pre seba jaguar XK a pre manzelku toyotu FJ za podmienok,ktore sa nam ani nesnivaju) . tie praktiky ale uz skoncili. mozno tak este crysler ci GM meni auta ako na beziacom pase ale...to je len akt zufalstva. nie je normalne poskytovat zlavu vo vyske 30% , nie je mozne menit auta ,bez presetrenia.

no a ten mazaci kanalik v prevodovke. to je jednoducho lapsus. ale mozno to len dramatizujeme - kvoli tomu,ze nie sme na taketo neico zvyknuty. obcas sa proste musi nieco pokazit,nik nie je dokonaly (aj ked teraz to tak vyzera,ze sa kazi viac veci naraz) .

ale stale sme na tom dobre. velmi dobre. ked si zoberiem par pripadov ako napr: 3 obete po samocinnej aktivacii airbag-u (toyota , japonsko) , 2 obete po zlomeni hriadele loziska na vodnej pumpe (GM ,USA) , 7-10 obeti po prevrateni sa SUV GM ( vadne OEM pneumatiky od GY) ...mohol by som takto este par vetami pokracovat. a to si nedovolim typnut cislo ,ktore maju v cine smile

takze to moc nedramatizujme,chybycka se vloudila.stavaju sa ale horsie veci aj v lepsich rodinach. problemy boli a budu vzdy. pre mna je skor dolezitejsie, ako sa k nim postavia predajcovia resp. aky servis poskytuju (vseobecne ci v pripade reklamacie) . to je mozno dolezitejsie.

caf

19.11.2010 13:15

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Suhlas Brano, s poslednum odstavcom zvlast.Ze sa stane chyba,je normalne,ina vec je ale ten pristup k uznaniu si vlastnej chyby.Ovsem u Subaru to momentalne na vzorny pristup nevyzera. Ale...zvykneme si!Postupne si zvykame aj na horsie veci. Aj tak si ale stale myslim,ze je na tom Subaru velmi dobre!!! Inak s tym kanalikom to mozno vobec nieje take horuce.Chcelo by to zistit,ako to tam riesili a ake je to mazanie bez toho kanalika.

19.11.2010 17:56

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Dakujem všetkým za odpovede, o mojom boji Vás budem informovať.

19.11.2010 20:18

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Zdravím všetkých. Mám imprezu diesel cca5 mesiacov a po zastavení cítim tiež občas nejaký smrad (nie je extra výrazný), ale skôr sa to podobá na zápach nejakého oleja (ako keď sa mastnými rukami zas.re tlmič pri montáži a potom sa vypalujesmile), alebo toho nazelenalého sajrajtu ktorým bolo auto zakonzervované. Keď som menil kolá za zimné a videl som ako sú tie disky zvnútra zasr.né od toho zeleného svinstva, tak verím že to natieklo aj tam kde by sa mi ani nesnívalo. Čo sa týka mazacieho kanála v prevodovke píšem o tom v http://www.klubsubaru.sk/tema/241/ (zvolávacia akcia)smile

20.11.2010 09:21

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

to brano: Americky federalny sud dal za pravdu ludu, ktori maju pravo zalovat Toyotu za chyby ktore sa v poslednom case prejavili. Zakaznici pravom podavaju hromadnu zalobu preto, lebo ich auta utrpeli ujmu a sli z hodnoty rapidne dole v pripade predaja. Budu ziadat kompenzaciu od automobilky. Zdroj: CT

Presne o tom som hovoril, ked by sme chceli predat auto tak kvalita spojky bude ako nalepka na kapote, na <>. Vyzera to ze v USA sa lady pohnu a aspon sa to tam riesi.

T.

21.11.2010 11:57

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Tibo,memaj velky strach,drviva vacsina ludi vobec nesleduje nijake fora,pri kupach(cohokolvek) sa rozhoduju spontanne a na zaklade casto dost povrchnych informacii a REKLAMY!Ved si zober...kolko poznas chlapov...kolko motoristov...a kolki z toho naozaj rozumeju autam?Myslim tym kolki v skutocnosti vedia co to v tom ktorom aute vlastne je a ako to funguje? Ja tipujem 3ja zo 100.A to som optimistasmile

21.11.2010 19:02

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Tibor

vytrhol si z kontextu vyjadrenie sudu. sud v kalifornii len UZNAL namietky zalobcov. nic viac ,nic menej. tu je podrobnejsia sprava http://www.financninoviny.cz/zpravy/soud-uznal-namitky-majitelu-vozu-toyota-ti-chteji-odskodne/558977

to neznamena vyplacanie odskodneho,ziadna financna kompenziacia. toyota nemusi zaplatit ani cent zalobcom. rozhodnutie sudu o nicom takom nehovori. takze nic sa platit nebude (zatial,kedze v amerike je mozne vsetko - napr. fajciar uspesne zaluje vyrobcu cigariet ,ze ma rakovinu pluc).

nadruhej strane - boli by chybne sa domnievat,ze chyba par spojek (nie kazdy ma problem) by automaticky znamenala znizenie cien automobilu. mame europsky trh, nie americky. nas trh sa riadi trosku inymi zakonmi. dokaz? co tak VW passat TDI poslednej generacie? toto auto je (az do pouzitia CR) asi najvacsi nepodarok , co sa podarilo VW v poslednom case vyrobit (spojky,rucna brzda, PD system, CAT, vyrazna nadspotreba oleja atd.atd.) a co hovori nas trh? cena je praveze poriadne vysoka , vdaka pravidlu vysoky dopyt=vysoka cena.

takze bud kludny, par problemov na spojkach bude len rozculovat majitelov ergo subaristov. ale osobne si nemyslim,ze by tento mensi problem znamenal znizenie trhovej ceny.

22.11.2010 08:36
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101