Diskusné fórum

Zápach spojky - Forester Diesel

Autor Správy

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Tak asi nepotesim ctenu Subaru obec. Stalo sa mi presne to co Agilsonovi, priblizne sedia aj kilometre. Dopadol som rovnako, teda spojka uznana ( samozrejme aj so zotrvacnikom a dakym loziskom). Mozem vsak povedat, ze spojka pri cuvani smrdi a aj smrdiet bude. (mam na vymenenej spravenych 8000 km) To sa este da vydrzat. Najhorsie bolo vydiet noveho Forestra na odtahovej plosine, islo ma rozdrapit od jedu. O posmechu okolia ani nebudem zbytocne pisat. Vsetko "dobre"dopadlo, ale moja dovera vo Forestra sa uz asi nikdy neobnovi. Spojku mi tam dali tu istu ( ten istu typ) a neverim, ze to zase niekde neprdne. Trochu nadeje vkladam do tej od Sachs-u. Teda ked dojde k najblizsej vymene. Ale aby som dodal aj nieco nove. Hovoril som s cistokrvnym subaristom, teda nie len jezdec ale hlavne technik. Tvrdil, ze Subaru totalne podcenilo dimenzovanie spojky na diesloch. Jednak si treba uvedomit, ze tam nie je ziadna redukcia , krutiak je relativne vysoky a spojka proste nestiha. A este pridam jeden osobny poznatok, uz nikdy auto s dvojhmotnym zotrvacnikom (j ejedno o aku znacku ide), to uz radsej dvojspojkovy automat. P.S. Forestra som si aj tak oblubil, ani neviem preco.

14.01.2011 12:44

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Bohuzial,asi je pravda,ze zle spravy sa siria fest rychlo.Kamos chcel kupit Forestra Diesel ako sluzobak ale ked mu to uz aj schvalili, zabrzdily ho zle chyry!Druhy zasa Outback D. A detto! Nepomohlo ani moje tvrdenie,ze su to aj napriek tym znamym chybam dobre auta...Takze tak.smileSubaru si asi nekupuje ta skupina ludi,ktorym je vsetko jedno...

14.01.2011 16:39

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Ja mám zlú skúsenosť SUBARU Forester boxer diesel. Spojka odišla škoda cca 1600€, auto stálo 30 dní importér samé výhovorky, reklamácia neuznaná. Dôvod, bežné opotrebenie, ich právnik prirovnal Subaru k topánkam. Používané 1,5 roka, najazdených 53000km. To sa mi so Škodovkou, Peugeotom, Fiatom nestalo. Ešte ani gumy sme nemuseli meniť, zato spojku hej. Je to hanba. Nenecháme to tak. Spojka je v skúšobni a chystáme sa napísať list priamo výrobcovi do Japonska. Ak máte ešte niekto takéto skúsenosti a máte dojem že vás iportér (MIKONA), alebo niekto iný odrbáva, ozvite sa, na e-mail lvasko@juko.sk Viac zákazníkov väčší tlak. p.s. a to som si ešte pred tým kúpil Subaru Impreza diesel.

20.06.2011 23:41

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Pri kúpe nového auta si zákaznik predplatí "záruku" , ale zasa nech nečaká že predajca je ochotný zaplatiť z vlastného každú opravu... Zvlášť ak sa jedná o nákladnu opravu tak to je lepšie zvaliť na zákazníka, po 50000km sa bude velmi ťažko dokazovať že to nebolo spôsobené neodborným používaním, lebo jediný kto je na to vyškolený sú práve servisáci Subaru , ktorých slová budú mať vyššiu váhu... Ale takto sa chová dnes každý jeden predajca bez rozdielu značky. Ja už som tu napísal vyjadrenie na modernu techniku dieslov, a je jedno či to je Subaru alebo "XY" každý moderný diesel je dobrý len do doby než sa prvý krát posere... V dnešnej dobe je najlacnejšia vozba BA+LPG, nech si hovorí kto chce čo chce...

Ked rozpočítam tvoju opravu za 1600€, tak v prípade že by si mal benzín a na 100km by si previezol o 5€ viac, tak aby si sa vozil znovu za lacno musíš natočiť cca 30000km, otázka je či sa ti za tých 30000km neodfajčí trebárs DPF... Mám pocit že pri kúpe každý vidí len "tabulkové" spotreby, cena bežného servisu už ale nikoho nezaujíma.

... ale vela šťastia pri vybavovaní reklamacie, určite ho budeš potrebovať

21.06.2011 00:37
555
avatar

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Srandovne citanie smile

Dvojhmotaky bohuzial budu postupne snad aj v automatickych hodinkach. Vymysleli ich koli parazitnym kmitom, ktore maju tendenciu sa frekvencne spajat a vytvarat tak pocitovo velmi neprijemnu amplitudu na urovni cca 700-800rpm. Pretoze je to komplikovanejsi diel, nez osustruzeny odliatok, tak sa kazi a pretoze sa kazi +- u kazdej znacky, tak si ludia zvykaju a ked si zvykaju, tak sa to tam bude davat, aj ked to nie je vzdy potrebne, lebo sa zarobi... Napr som nikoho nepocul pindat na zauhlene spoje naraznik/blatnik, ktory ma jediny zmysel a to napachat viac skody, ked naraznik zatlacite.

Sudiac podla roznych for si myslim, ze CR/Sk reklamacie na spojky su percentualne vyssie, ako inde. Dvojhmotaky podobne. Ecutek predava more licencii na ropaky, co by neslo, keby sa to tak kazilo, len v nasom regione skapal pes. Cast problemu spociva v tom, ze ludia s tym jazdia ako s benzinom a ked sa pohnu na 1200rpm, tak mu tam pustia slusne Nm a spojka zasmrdi, lebo je to nieco, ako ked sa snazite pohnut s benzinom pri 3000rpm.

Ze Suba urobilo minimalnu konfiguraciu, to je normalne, ich stare auta sa kazili, prevodovka do GC8 GT bola len derivat z atmo verzie a uz tych 290Nm bolo na hranici, co zniesla atd... piesty na STi 06-07 su legenda a oni to najskor osetria softom a nasledne sa upravuje aj zelezo. Ako aj pri tomto motore, ktory ma uz nie 15,3 ale iba 15:1 kompresny pomer a pride aj na spojku a dvojmotak.

Ak ma niekto pocit, ze ine auta su lepsie, treba do toho ist, osobne vrele odporucam CR ropu ci tie malolitrazne TSi a slapat im na pedal. Rekord v pripade noveho auta a zlyhania motora s CR ma manzelka pod 500km. Ako v rozpravke 3x zhaslo pocas toho a 3x uz definitivne a oprava iba +-1200-1300€.

Ze Suba na Sk nema chut opravovat auta v zaruke? Pamatam casy, kedy byvaly importer nakupoval auta bez zaruky a predaval ich veselo az sa jednemu pokazilo v Brne a bol asi 2s velmi prekvapeny, ked mu oznamili, ze auto nema EU zaruku a nasledne asi 2tyzdne velmi nas...ty, lebo v kupnej zmluve to akosi nebolo spomenute.

LPG a benzin je dnes jednoznacne naj kombinacia. Lenze si treba uvedomit, ze EU pomaly 20r investuje do vyvoja dieslovej techniky /ak si niekto mysli, ze VW s TDi bola vec nahody bez statnych subvencii, tak si zle mysli/, financuje aj sialenstva s bio nahradami, co im nevyslo, lebo repka likviduje drahe komponenty vstrekovacich systemov a uz zavetrili unik na daniach v podobe LPG a chystaju sa harmonizovat ceny paliv. Co realne bude znamenat, ze si to najviac odnesie LPG so zvysenim dane. Trochu odbocim, ale podla mna je buducnost zamerana na male ropaky s elektromotorom. LPG ma tiez svoje negativa, vid nezmysleny zakaz parkovania v podzemkach, zanasanie benzinovych vstrekovacov a Marcelov problem, kedy koli nestandardnemu rezimu pri benzine, nemohol vyuzivat ani LPG.

Ale uz som sa moc rozpisal smile

21.06.2011 22:21

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Erik smilesmile

21.06.2011 22:33

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

kokoooos 555, tak toto som cital ako nejaky clanok na auto.sme apod. akurat s tym rozdielom, ze tvoj nazor ma dost bodov na to, aby som sa s nim stotoznil smile ... ako sa dnes vravi, sanka dole sefe smilesmile

21.06.2011 23:34

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Výdrž dvojhmoty je závisla od toho aký režim dané auto jazdí, je rozdiel či sa niekto pravidelne čurákuje po mestách s neustálym zastavavním a rozbiehaním, či už kôli semaforom , alebo zápcham, alebo to auto točí neustále dialnice, kedy v podstate nedochádza k poškodzovaniu dvojhmoty... Za dalšie dnešné diesle oblubujú otáčky , čo niektorý nevedia pochopiť a motory podtáčajú, len aby sa dostali na čo najmagickejšiu hodnotu palubného počítača - to platí pre všetky značky nie len pre Subaru, pre takých je najvhodnejšia volba AT prevodovka, ktorá taký režim jazdy nedovolí, bohužial Subaru s dieslom ho zatial neponúka a jediné čo majitelom ostáva je sa zožierať pri uplatnovaní záruky... Ono by to možno nikoho nesralo keby tie ceny za údržbu neboli prestrelené o 300%

21.06.2011 23:42

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Ludia zabudaju ze ten motor spravne pracuje az pri 1800 otackach. Vecsina ma v meste pri 60 zaradeny 5st a 1200 otacok. Ja v meste na outbacku D nezaradim 4 st. Proste sa to neda. Aj pri 100 mam zaradeny len 5st. A hlavne rychle starty daju zabrat spojke. Kolesa nepreklznu tak to odnesie oblozenie spojky.

22.06.2011 07:23
555
avatar

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Dakujem smile

AT by sa tam zuzitkovala. Casy, kedy AT bolo menej efektivne riesenie su prec a dnesne moderne variacie automatov maju pri rovnakej dynamike aj mensiu spotrebu. Akurat si myslim, ze Suba v tomto este nie je tak daleko, mozno im pomoze spolupraca s Toyotou.

Boxerdiesel je konstrukcne zvlastny. R a V diesle maju velky zdvih, cize piest prejde dost dlhu drahu a spolu s vysokym kompresnym pomerom to dava vysoky tocivy moment. Boxer toto nemoze mat koli sirke auta smile a tak inizinieri spravili zaujimave piesty aby z toho dostali max a vdaka tomu sa tento motor dobre toci. Koli tomu nema tak vela Nm ako konkurencia, nie je az tak efektivny, no ma ich dost dole na rozbeh a sucasne je optimalne pasmo otacok vyssie polozene, ako pri obycajnej konstrukcii.

22.06.2011 09:24
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101