Diskusné fórum

Zápach spojky - Forester Diesel

Autor Správy

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Tibor

to co popisuje mavasi, ale nema nic spolocne s prehriatim viskoznej spojky. on hovori,ze to jednoducho smrdi pri cuvani ,ked spojku pusta trosku skor (co je pri 4x4 obcas potrebne). viskozna spojka sa moze zohriat len vtedy, ked sa lamely v nej zmenou otaciek medzi napravami zacnu tocit inymi rychlostami a tym ohrievat-menit viskozne vlastnosti oleja. takze ak chces prehriat olej (tak aby smrdel) , musis to auto nejaky ten cas potrapit (napr. driftovanim atd.) taketo nieco sa ale (podla popisu) nedeje. ja som uz raz prehrial vysco spojku a smrdelo to olejom. poznam zapach oleja,ktory tam je naliaty a preto som hned vedel, co pachne ergo co dostalo "na prdel".

takze ak to smrdi "zdochlinovo" a smrdi to hlavne po preradeni rychlosti (samozrejme za normalneho uzivania auta) tak by to mala byt spojka. a znova sa vraciam k tomu,ze spojky smrdia. je to podla mna prirodzene. u subaru spojky smrdeli vzdy (samozrejme to je zavisle na tom,aku tazku mas nohu, situacie na ceste atd.atd. ) ale ak smrdi prilis ,tak by sa to asi malo riesit. viem si predstavit, ze pri znizenej kvalite spojek (ktore su u subaru bohuzial v poslednej dobe caste) s tym nieco naozaj bude.

05.11.2010 12:21

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Uz sa to preberalo velakrat aj na prawebe,ale nikdy nedoslo k jednoznacnemu zaveru...Viskozka je hermeticky uzatvorena,navyse je vo vnutri prevodovky, ponorena v oleji.Prevodovka je tiez uzavreta...takze je velmi nepravdepodobne,aby z nej vychadzal nejaky smradeksmileTa zdochlina je spojka,ale!Vratim sa k mojej otazke:da sa kupit,vymenit iba samotne nesmrdiace a/alebo odolnejsie oblozenie?Vie to tu niekto?Este som to nezistoval u predajcov,pretoze ja to zatial nepotrebujem.Ale raz budem...smileBa mozno ze raz si kupim aj nejaky jazdeny dehtak a potom si predsa nebudem menit ten isty drahy smradlavy smejd!

05.11.2010 21:21

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

no to len treba pozriet v nejakych aftermarket katalogoch. sachs ju v katalogu ma : http://www.sachsperformance.com/EU/sachs-race-performance-clutch/subaru/subaru-forester/20-d-108-kw-092008/index.htm

dokonca dokaze preniest o 30% vacsi krutiaci moment (podla vyrobcu),ako OEM. takze nech sa paci

05.11.2010 22:27

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Brano,to je vonco.A este musim zistit,ako je to s vymenou iba oblozenia,lebo aj to som zacul ze sa da a robi.smile

06.11.2010 11:42

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Zdravim Čo sa týka nešťastného zápachu spojky - začal som jazdiť štýlom ako keď dedko vytiahne staru š120 raz za týždeň na presun do kostola. Trochu som skludnil jazdu. Opatrne rozbiehanie na križovatkach , zvyšená pozornosť techniky spojka - plyn pri preraďovaní. Uvedomovať si ľahšiu nohu na spojke - až sa mi po dlhšej jazde trasie ako novačíkovi v autoškole. Spojku necítiť ? Ale takto si nevychutnam jazdu na Forester .

08.11.2010 11:04

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Ooj,Mavasi,tak na taky styl by som sa vy...Veci maju sluzit!Snad si si nekupil Subaru,aby si okolo neho behal po spickach,aby sa nahodou nerozpadlo!Bud to odide,alebo nie!Tym ale nechcem povedat,ze som za brutalne zaobchadzanie.Ale vzdy existuje nejake alternativne riesenie,vid napr.ta Sachs spojka smile

09.11.2010 09:05

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

pozdravujem všetkých, mam forestra 2,0D 05/2010, 10000km, asi by som sem nezavital a nezadal do googla forester problemy so spojkou, tá majo totiž prdla, v terene najazdených tak max 100km po polnej ceste do kopca, sem tam hrb, inac všetko cesty a dialnice, sprava zo servisu zatial znie, že je zničená lamela a spomínali zotrvačník(nie som technik tak neviem či to pomenuvam správne), t.č. to zatial prisudzuju normálnemu opotrebeniu, a neuznávaju to ako záručnú opravu, dalsia vec je , že to auto som nové kupil a servisujem v Trnave, ak mi vie niekto poradiť, hlavne odborne, budem velmi vdačný, a ked tu tak citam tie clanky, asi to nebude v poriadku, vopred dakujem za kazdu reakciu.

PS1: zápach spod motora, bol hocikedy aj po kludnej jazde, jednoducho mi to nedochádzalo, pripisoval som to novemu autu, ale asi to tak nebolo....kua

PS2: ešte jedna vec, asi pred mesiacom ma stiahli do blavy, na upravu mazania diferencialu, že im to prišlo z fabriky , že tam treba vyvrtat niekde dierku na lepšie mazanie zadneho differencialu.....to aj spravili, ale ten zápach bol aj predtým.

16.11.2010 21:47

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

viete ako som sa citil ked mi SUBARU FORESTERA nakladala odtahovka

16.11.2010 22:15

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Nazdar agilson,

je mi luto, ze mas takuto negativnu skusenost, urcite to musel byt velmi zly pocit, ked ti auto sedelo nehybne na odtahovke smile

Tie pojmy pomenuvas spravne.... pravdepodobne mas uplne zodratu lamelu a mozno aj nacaty dvojhmotovy zotrvacnik.<br> Moj osobny nazor - ak si nejazdil s autom ako uplny zaciatocnik, nemal si kazdu chvilu spojku vyslapnutu do polovice a nenechaval ju presmykovat, tak pri 10tis. km nie je mozne to oznacit ako "normalne opotrebenie".

Problem je, ze toto sa velmi tazko dokazuje v servise... je to takmer nemozne. Jednoznacne by som neakceptoval z ich strany odmietnutie zarucnej opravy a dalej by som sa s nimi hadal. Na tuto temu ti mozno lepsie poradi ktosi zo skusenejsich, ako sa "hadat" so servisom smile

Na tuto temu je toho vela popisane nielen u nas... vela som o tom precital na ceskych forach, na polskom diskusnom fore ich oficialneho importera, na nemeckych forach sa o tom tiez da co-to docitat a dokonca som nasiel nejake info aj na americkej stranke subaruforester.org. Cize tento problem je dost rozsireny, nie si v tom sam... a vo vela pripadoch to servis nechce uznat na zaruku. Vzdy sa to sice musi posudzovat individualne, pripad od pripadu... ale podla toho, ako to popisujes mi to pripada jednoznacne ako vada materialu alebo vyrobna vada a malo by to byt uznane na zaruku.

Co sa tyka toho servisu v Trnave, kde si kupil auto - mozes sem prosim napisat meno a webstranku toho servisu... nevedel som, ze v Trnave je uz otvoreny autorizovany servis a predajca Subaru. Zatial nie je uvedeny v zozname servisov na stranke Mikony.

Co sa tyka tej upravy mazania - si si isty, ze to bolo mazanie diferencialu? Pred nejakym casom sa objavila informacia ze nove modely maju vyrobnu vadu na prevodovke, jedna sa o chybajuci mazaci kanalik na 6MT prevodovke ktora je pouzita u dieslovych motorov. Doteraz som nepocul ani necital o tom, ze by bol problem aj v mazani zadneho diferencialu - ak dobre viem, diferencial je jedna "nadoba", v ktorej su ozubene kolesa ciastocne ponorene v olejovej naplni, ziadne dierky by tam nemali byt potrebne - ale mozem sa mylit.

Drzim palce, aby sa ti to podarilo co najskor vyriesit a aby ti to uznali na vymenu v ramci zaruky. Ak by si bol nahodou v BA, kludne sa ozvi a mozeme skocit kamsi "pokecat" aj osobne smile

16.11.2010 23:00

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

DAKUJEM za radu, bude to boj

16.11.2010 23:18
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101