Diskusné fórum

Zápach spojky - Forester Diesel

Autor Správy

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

ahoj mavasi, takisto som rad ze si rozsiril nase rady a mrzi ma negativna skusenost hned takto na zaciatku, ale musis si uvedomit jednu vec - lutost na tym, ze si kupil subaru a nie yetiho ti vobec nepomoze, dokonca si dovolim tvrdit ze je scestna smile

vo vseobecnosti plati, ze co sa moze pokazit sa pokazi a u subaru donedavna platilo, ze pravdepodobnost pokazenia je vyrazne nizsia ako u konkurencie, avsak NIE NULOVA! Cize keby si si kupil yetiho a nieco by ti tam odislo, tak by si nadaval na skodovku a lutoval, ze si nekupil subaru? smile proste lutost tu nie je namieste a takisto porovnavat yetiho s forestrom je tiez trochen od veci smilesmile

kazdopadne mas auto prakticky v zabehu, takze ak v servise zistili zavadu, nech to riesia - a vyrazne by som sa postavil proti tomu, ze rozobrat a opravovat, proste to treba vymenit - nemozu opravovat spojku v zaruke po 5000km. Ak to nebudu ochotni urobit v Ziline (co by ma ani neprekvapilo) tak by som skusal iny subaru servis

verim, ze sa zavada rychlo odstrani a ty si poopravis mienku o subaru smile

P.S. mne na forestri takisto smrdi spojka - resp. je to ten typicky zapach spaleniny, ako pisal Brano - ked som forestra kupil a bol prvy raz v terene, tak som sa zlakol, ze som ju spalil - odvtedy som si zvykol na ten typicky zapach, ked je niekde pod namahou. Ale v tvojom pripade to bude asi fakt iny problem, kedze model aj motor su trochu ineho vydania a dokonca ked technik priznal, ze to tak nema byt

03.11.2010 16:27

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

To s tým provokačným Yetym sorry. Bola to lem recesia . Len som v pochybnosti či sa mám dať v novom aute vrtať .

03.11.2010 16:33

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Ja by som si do noveho auta vrtat nedal /teda ak sa to da/ zavadu mas zapisanu ale neni to nejak velka vada tak by som to po konzultacii servisu nechal tak kym sa to neprejavy aj nejak inak teda ak by bola taka moznost mozno sa to neda neviem nikdy som nove auto nemal nejako ani by som nechcel bavi ma sparat sa vtom aj ked prevazne to viac dodrbem ako spravimsmile

03.11.2010 16:46

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

v ziadnom pripade by som si do noveho auta nedal vrtat smile nehovoriac o tom, ze zaruku mas u importera, nie u servisu - a spojka tiez nie je zrovna zalezitost "odmontovat, precistit, namontovat a ides dalej" ti tam daco skurvia, co sa prejavi neskor a mozes si piskat s dokazovanim a pod.

03.11.2010 16:50

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

O všetkom sa rozhodne zajtra, valim na Liptov cez Oravu

Dik za spolupatričnosť.

03.11.2010 17:03

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

zapach som citil tiež ale akosi sa to po minulej zime vytratilo

03.11.2010 17:31

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

to mavasi: Ja mam tiez Forester 2.0D a tiez som citil podobny zapach. Reagoval som presne ako ty, az na to ze som nebol v servise ale som sa pytal subaru ( dealerov ) na autosalone co to moze byt. Len krutili hlavami, ze nevedia. Nechal som to tak a nakoniec sme sa vsetci zhodli, ze to bude len nejaky olej pripadne vazelina niekde v spojke alebo DF. Presne ked spojku potrapim, ten olej sa zohreje a zapacha. Je to neprijemny smrad ale je to tak a inak to zrejme nebude. Byt tebou urcite by som tu spojku nerozoberal, lebo ju nik neda dokopy. Postupne ten zapach ustupi a aj ty si zvyknessmile Tiez ma to trapilo a aj trapi, hlavne ked mas niekoho v aute. Zelam vela stastnych km a dufam ze sa podelis o svoje skusenosti s autom.

Tibor

04.11.2010 15:56

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Ludia,zatial v tom niesom vobec doma,ale to sa neda vymenit len oblozenie za take,ktore by bolo kvalitnejsie a nesmradlve?A co ine aftermarket spojky?Teda nez by som mal dat 1300.-za novu origo spojku do noveho Forestra 2,0D,povedzme po neuznanej reklamacii,tak by som tam skusal dat nieco ine,nie?Lebo povedzme si pravdu,to co tam smrdi nebude ziaden olej.Ja mam 2 Forestre v rodine 2003-povodna spojka-130t km-smrdi...1998-menena spojka-225t km-nesmrdi!

04.11.2010 22:43

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

pani

ja len pre presnost uvediem ze: subaru pouziva suche spojky, takze tam nemoze smrdiet (v spojke samotnej) nic ine,len oblozenie. ziaden olej . smrad zapricinuje trenie na lamele. samozrejme nevylucujem nejaku kontaminaciu pri montazi. to by mohol byt ten faktor ,ktory zapricinuje "vacsiu porciu" zapachu...

vraj moze smrdiet aj viskozna spojka resp olej,ktory sa ohrieva pri rozdiele krutiacich momentov medzi napravami,ale...takyto zapach som ja osobne este necitil.sice ano, ale len to raz smile

05.11.2010 09:16

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

To nesmrdi spojka, ale DF s viskoznou spojkou. Tam sa prehreje ten "olej", ktory potom zapacha.

Tibor

05.11.2010 09:37
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101