Diskusné fórum

Zápach spojky - Forester Diesel

Autor Správy

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Čaute,

oživím trochu túto tému s mojou pochybnosťou:

Nejedná sa síce o diesel, ale atmosférický benzín, Forester 2011. Sem tam som si všimol zápach, dnes som to už úplne identifikoval že sa to deje vždy, keď je napadaný čerstvý sneh a cúvam pomaly z dvora, podotýkam po rovine. Po asi 5 metroch cúvania sa auto pomaly zastaví v hlbokom snehu pred susedovým domom. Bez nejakého prehrabovania, alebo rýchleho púšťania spojky, bez prudkého plynu a tak, vznikne proste zápach. Tak isto ani nemusím nacúvať až po ten hlboký sneh, stačí keď cúvam na snehu. Nie je to ako podaktorí píšu "skapacina", skôr ako keby zahriaty olej. Stalo sa mi to aj keď som zaradil redukciu a skúšal som na rovnej ujazdenej ulici. Sluboval som si, že na zraze sa to privodí tiež, že to dám privoňať niekomu skúsenejšiemu, ale tam na potvoru nič. Jedine počas toho meraného okruhu.

Tak poraďte - je to spojka? Je to normálne v tej situácii ako popisujem?

17.02.2012 08:49

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Ahoj

je to normalne. kazde subaru smrdi od spojky a viskozy . je to proste tak,netreba sa nad tym pozastavovat. aspon vies,ze si skutocne cuval smile

17.02.2012 10:23

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

ahojte, aj mne sa to už stalo niekoľkokrát, vždy pri cúvaní do kopca alebo pri problematickom parkovaní dopredu-dozadu keď je parkovacie miesto menšie ako auto. Puch bol znepokojujúci, tak som to najbližšie konzultovala v servise. Spojku pozreli a povedali, že jej nič nie je. Asi to skutočne treba považovať za vlastnosť auta a venovať sa príjemnejším stránkam života smile

17.02.2012 15:04

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

adina: pokud se smrad objeví při zátěží, v terénu tak je to "normální". Po velkých srazech musím vždy aplikovat čistič klimatizace ve spreji, protože manželka by do "zasmraděného" auta nesedla smile . Pokud by se to ale objevilo při normální jízdě, tak je někde problém.

17.02.2012 17:21

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Ahoj Ja mám sice Imprezu diesel, ale podobný "problém" som tiež riešil. Keď bola nová a čítal som tie veci okolo spojky, tak som chodil po každej jazde okolo auta ako stopovací pes a čuchal.smile Bol tam smrad od toho zeleného sajrajtu a ešte kde čo iné. Potom ma to prestalo baviť a prestalo to baviť aj ten smradsmile a mám odvtedy pokojsmile Veľa šťastných kilometrov bez čuchania.

17.02.2012 22:32

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Ahoj ja cuvam denne cca 50 m do maleho kopceka a smrad som ete necitil. Spojku iba raz a to na donovaloch pri jazde na chatu v hlbokom snehu ked som troska ostal vysiet. To bol ale extrem. Inak spojka este inak osebe nedala vediet. Mam Outback MY2010 diesel.

18.02.2012 09:16

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Spojka mojho 1,5 rocneho Forestra sasmradla len raz,pri vytahovani nalozeneho prives.vozika a to hore kopcom.Aj sa trochu zadymilo.Avsak bez nasledkov. Trosku som sklamany, lebo som si myslel, ze kupujem super japoncika, ale zatial som spokojny.

27.02.2012 14:02

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

U mňa to smrdí pri pomalej jazde do kopca do vinohradov (ca. 2 km, suchá cesta, kolesá nepreklzujú) - a to mám klasický automat. Je to taký smrad ako spálený prach. Zdá sa, že je to normálne.

28.02.2012 13:25

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Henrich v tvojom pripade by som pri kazdom vjazde do garaze vyuzil jednu z mala super veci ktoru tvoja motorizacia ponuka a to redukciu.. Pomozes tym sebe aj spojke.

19.11.2013 12:05

Re: Zápach spojky - Forester Diesel

Moj Forester D r.v. 2010, najazdene 105 tis. km - začala preklzovať spojka, servisák (nie značkový servis)po skúšobnej jazde odobril môj názor, je treba spojku meniť. Počítal som si český web, Česi tradične komentujú svoje veci intenzívnejšie ako my, vyjadrenia vo veci dostatočného dimenzovania spojky sú skeptické a viaceré komentáre trvdia, že spojka je slabá. Môj prípad to potvrdzuje.. Som zvedavý na cenu, priparavujem sa sumu, sumičku.. Máte podobnú skúsenosť? Koľko stála výmena? Robin

19.11.2013 13:45
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101