Diskusné fórum

Legacy - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

hmota, dvojhmota, trojhmota... smile <br> k takemu autu sa hodi AT ako ric na serbel.<br> ja mam legacy H6 s AT (mimochodom ho predavam) a ked sa bavime o tej spotrebe tak...musim sa priznat a kajat sa, lebo som kedysi svatosvate tvrdil, ze za menej ako 10l/100 km sa jazdit neda. a cuduj sa svete da sa. Vikina jazdi na tom aute za 8,4l/100km na I rezime. cize ked sa do toho auta namontuje LPG (H6 ho znasa asi najlepsie zo vsetkych motorizacii) tak sa s toho vykluje sakra zaujmava spotreba resp. cena za benzin. nehovoriac o tom, aky drziak je ta H6tka a co dokaze na asfalte.

26.06.2013 21:36

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

brano, dobre citam, ze "H6 znasa LPG hadam najlepsie zo vsetkych motorizacii?" smile

ja som bol doteraz v tom, ze odhliadnuc od turbo motorov to H6 znasa snad najhorsie v porovnani s 2.0 a 2.5 ... alebo mi nieco uslo?

26.06.2013 22:37

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Aaale, cele je to PR clanok, ako si prihrieva polievocku na predaj . .

26.06.2013 23:45

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Brano zabudol dodat, ze Vikinka mala preto taku malu spotrebu, lebo "parkovala". Ja ako jazdim, tak jazdim, pod 9,8 L sa neviem dostat...

27.06.2013 15:43

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

no..."parkovanie" znamena v tomto pripade 2300km a jazdenie v NR, obcasna dialnica do ZH, ci na hornu nitru. ako som povedal, aj ja som neveriacky pozeral na vypocet spotreby ale bolo to tam. dva krat po sebe. ked na tom jazdi niekto,kto nemusi pernamentne prebiehat kohokolvek a kedykolvek, tak sa da uhrat dobry vysledok.<br> co sa tyka LPG, je pravda, ze subaru sa rozhodlo montovat splynovace tusim len do 2,5 litra (outback typicky priklad). Na druhej strane pozname velmi dobre priklady, ze ked sa do H6ky napcha plyn, robi to dobrotu (samozrejme nemam na mysli jedneho clena,ktory kupil staru H6ku s neznamym povodom a neznamym poctom kilometrov).<br> je to vysostne individualna vec -ale predpoklad uspechu tam je.

27.06.2013 21:45

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

no s tou vikinou spotrebou som tiez dost prekvapeny ... u nas to je naopak, ja ked chcem, tak sa viem dostat jaks taks pod 9litrov, ale nie v meste, tam aj s ultra lahkou nohou pod 10 nepachnem

naproti tomu vzdy ked si sadnem do otasa po gabci, tak resetujem pocitac, lebo ma az zatrasie ... ona proste jazdi po meste rozbeh-brzda-plyn-brzda smile a potom mi kazi spotrebu priemernu, ked sa s nou neviem dostat v meste pod 15 smilesmile

27.06.2013 22:14

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Tu sa musím zastať Brana. S mojou H6 Mam dlhodobo 10,8 na asi posledných 2tis km, no keď s ním jazdieva Mata, vie byť v pohode pod 9,0 a to vrátane mesta a pod. Ako to tie ženy robia nevedno! Že by veľkosť topánok? Ja po nej tiež nulujem počítač,tak ako Hybcosmile Na druhej strane, ja som už mal 10litrov spotrebu aj s takým fenomenálnym prístrojom, ako je 1.9Tdysmile

28.06.2013 05:43

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

@bcjr Boris, velkostou topanok to nebude smile. Ja nosim 47. smile

28.06.2013 08:51

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Cawte subariaci potreboval by som poradit ohladom Subaru Legacy 2,0

Ide o to že si chcem kúpiť svoje prvé auto za vydreté peniaze. Moje plány boli najprv ine chcel som passata 2,0tdi ale ludia ma nasmerovali správnim možno nesprávnim smerom uvidíme keď niečo bude stáť pred domom pozerám Mazdu 6 2,0 / Honda Accord 2,4vtec to bol prvé dva predpoklady čo ma držia už mesiac ale teraz mi bolo pošepnuté subaru legacy 2,0 rok 2003 hore a tak by som chcel zistit niečo o tomto krásavcovi kedže priatelka to schválila. :)

Tak by som sa chcel opýtať na spolahlivosť / výkon / koroziu v akom rozsahu (mazda trpí strašne) / približné náklady na servis atd atd čo vás len napadne budem moc rád

Mne sa pozdáva : Text odkazu sem...

01.07.2013 03:08

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Cau, prve co ma napadlo: Pekne vozitko, vyzera zachovalo, treba vsak preverit aky typ LPG to ma. To aby si vedel servisovat vo svojom okoli. S pohladu udrzby minimum, nejaka ta hrzda sa na vyfuku najde, karoseria je vsak urobena poriadne. Este pri 105k km sa tusim robia rozvody+sviecky, lenze to je pohoda, nie ako na TDI. Mam na mysli ze je to jasna a lacnejcia robota ako nevies kolko pretocene koncernove motory.

01.07.2013 10:03
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101