Diskusné fórum

Legacy - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

No cestu sem si našiel aj sám, problém u tohto modelu môžeš mať s dvojhmotou, cena nie je najmenšia a určite by prekvapila, zvlášť ak by ju bolo treba riešiť krátko po kúpe. Zrovna nedávno sa tu riešilo že je možná konverzia za jednohmotu čo vychádza na menej ako polovicu. Potom ma napadá len lambda sonda, ktorá je širokopásmová a stojí +- 200€, Accord ju má na betón tiež, Mazda neviem, ale na 90% áno. Čo môže prekvapiť je nastavenie ventilov, kde motor ide von, cena sa odvíja od toho či treba zabrúsiť aj ventilové sedlá.

Spotrebák ma štandardné ceny, údržba okolo motora až na sviečky je jedna radosť, žiadne lovenie alternátora niekde spoza kolesa, či štartéra od spodu cez výfuk. Všetko je na dosah ruky z vrchu.

Komfort výborný, vzadu miesta dostatok, by som povedal že konkurecia môže závidieť priestor pre kolená, ale reálne to neviem porovnať s Accordom či Šestkou, ale trebárs E-classe má na kolená menej, viac ponúka len na šírku.

01.07.2013 10:40

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ja budem kupovať isto benzín takže žiadne turbo dpf dvojhmota proste moje malé pravidlo čo motor nemá sa NEPOKAZÍ :)

01.07.2013 10:51

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Vtom pripade vynechaj aj lpg a je velmi pravdepodobné že lamdy,katy,riešenie ventilov a veci podobnne co spomenul ivanko ta obidu..(najme ventily)to veci co sa riešia prevažne len pri LPG. 2jhmota ta neobíde tu maju vsetky legacy ..ja som homal 3 roky držala bes problémov.

01.07.2013 11:10

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

a kolko výde nová dvojhmota pri výmene ??

01.07.2013 11:17

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Dvojhmota je drahá na každé auto, na Legacy stojí mám dojem okolo 1000€, prípadná konverzia za jednohmotu sa zmestí snád do 400€ aj s prácou, je to tu písané, len neviem či v tomto vlákne, alebo inom

LPG je tak trochu bolesť všetkých japoncov, čiže či to bude Accord,Šestka alebo Legacy rozdiel nevidím, ale tak je mnoho majitelov čo LPG má a sú spokojný, ale to predovšetkým závisí od správneho naladenie, chodobná zmes = zvyšená teplota horenia = problémy

"Atlatl" má identické auto vrátane LPG o aké máš zaujem, akurát kombíka

01.07.2013 11:51

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ja som inak presne zvažoval tie alternatívy ako ty, len že prišla priorita pohonu 4x4 a teda oba japonský konkurenti vypadli, po Mazde 6 MPS som zasa nejak netúžil. Audi, respektíve koncern sa kradne - respektíve A4 ponúka veľkosť Fabie, A6 je zbytočne ťažká krava, Bmw ma nejak tiež neoslovuje, vlastne čokoľvek čoho vidím na každom rohu 10 kusov. Inak z hľadiska LPG a nastavovania ventilov je vhodný motor 2.5i 121kW, ktorý má klasické nastavovacie skrutky, teda vymedziť vôle je úplne jednoduchá záležitosť. Samozrejme ak treba zabrúsiť sedlá motor ide rovnako von. Údajne sem tam trpí na spotrebu oleja, to som pozoroval aj ja kým tam bol odporúčaný LL olej 5W30, po prechode na rovnako odporúčaný 5W40 to nezožere takmer nič, respektíve nedolievam.

01.07.2013 12:18

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ja ti to napíšem takto rozhodujem sa nad týmito variaciami pretože milujem japonské značky ich kvalitu a výkon nie ako VW koncern skušky motorov v zábehu jediné čo sa im podarilo bolo 1,9TDi čko staré HTPa FSI katastrofa 2,0Tdi katastrofa a všetko menšie ako 1,99 do octavie a večích aut nepatrí moj oco má 1,6i Seal Altea XL a na tú kravu je to slabý motor a octavia ako aj passat je tak isto.

Ja som rozmýšlal najprv nad A3 / S3 Diesel od toho som sám odskočil pretože sú prevažne 3dveráky a 5dverové su dráhe a malé A4 stará je lacná ale zase na mna neposobila nijakým dojmom tak som sa začal obzerať trošku iným smerom Passat 2,0 keĎ som si prečítal fóra tak som sa až za hlavu chytil aké problémi sú snimi. to ist octávia a keĎ ktomu pridám možné a rýchle odcudzenie nemám chuť si zmeniť tvralé bydlisko na balkón s baterkou v ruke takže tak chcel som ale stále diesel tak som prešiel z EU do Japonska moc krásne auta hned som skočil po Mazde 6 začal som čítať samozrejme DPFko čo ti poviem strašná vec 25cm cocotina na výfuku ktorá stojí skoro polovicu jazdenky najme tie japonské a korejské sú drahé Honda chce na CR-V čko za DPFko 4000 € tak to ani prd a na Accorda 70 000Kč tak som trošku začal špekulovať a na Autobazár.eu som sa povypytoval a tak som začal pozerať benzínové auta samozrejme japoncov ostalo to pri Mazde 6 a Honde Accord všetko velmi kvalitné motori ale mazda mi odpadá hlavne kvoli korózii kde Mazdáci pridali tak na plechoch strašne ušetrili ale strašne sa páči mojej priatelke takže to bol 1,5 hlasu jej sa nepáči zase accord na nom som moc chýb nenašiel kolega ho ma kúpil ho keĎ mal 60 tkm a teraz má 170 tkm a mení íba olej proste bez chyby benzín 2,0 114 kw lenže spotreba jak svina tak ja som prešie lna 2,4 140kw 6 stupnová manualka tlači spotrebu trošku nižšie ževraj a poslednom čase mi bolo ako som písal hore šepnuté že na mojej cenovej relacíí ak rátam so spotrebou do 12L na 100km a keďže auto by som používal skorej na výkendové jazdenie kedže používam firemné na dostatie sa do práce tak diesel by mi bol na prd a ešte by aj trpel pri studených startoch lenže firemné nemožem používať na súkromé účeli. Legacy je to síce 4kolka čo mi asi v Nemecko - Hollandskom pohraničí nepomože keďže tu je stav ciest iný a zima asi tak -8 a 10 dní v roku maximálne snehu ale plánujem sa asi vrátit na svk keď zarobím na všetko (byt,auto,svadbu :) ) uvidím ešte a praitelke sa tiež páči dokonca asi viac ako mazda tak som sa dostal k legacy len teraz som podstate dva dni kukal na mobile.de a sú ozaj pekné výbava fajn spotreba vyžšia ale za to DPFko a ostatné veci prakticky jazdým zadarmo určitý čas len nechápem prečo v ostatných benzínoch dvojhmota nie je ael v Subaru je ? teda si to myslím aj tak mi to bolo prezentované.

A ja neviem možno som trošku hlúpi ale auto neberem len ako dopravný prostriedok ale aj ako možnosť spoznat dalších ludí ako je napr stretká aké máte vy. zrazy atd atd. proste som spoločenský tip.

len teraz je otázne či budem patriť k hondiakom , alebo mazdiakom, alebo sa Streneme U BARU :)

Trožku som sa rozpísal ale aspon viete všetko dúfam že sa to bude chcieť niekomu číítať :) :) :)

a moja hranica je sa dostať do 9500 € ak s dovozom a papiermi proste ALL.

01.07.2013 23:44

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Dvojhmotu má dnes kopec benzínov, vždy záleží koľko chcel výrobca ušetriť a tá v Legacy je trochu poddimenzovaná. Možno za to môže skutočne redukcia kedy pri jej použití stúpne krútiaci moment akokeby na dvojnásobok. Tak predimenzovanú spojku/dvojhmotu v dnešnej spotrebnej dobe asi nikto nevyrába. To že napríklad Uhnak s ňou nemal problém môže byť tým že sedan túto redukovanú prevodovku nemá. Redukciu majú všetky modely s manuálnou prevodovkou vo verzii kombi, výnimku tvorí Forester, ale to je iná kategória vozidla

02.07.2013 07:39

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

aj ja by som bral sedan iba sedan :) takže asi ma to obíde tieť :)

02.07.2013 10:51

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

02.07.2013 07:39

Dvojhmotu má dnes kopec benzínov, vždy záleží koľko chcel výrobca ušetriť a tá v Legacy je trochu poddimenzovaná. Možno za to môže skutočne redukcia kedy pri jej použití stúpne krútiaci moment akokeby na dvojnásobok. Tak predimenzovanú spojku/dvojhmotu v dnešnej spotrebnej dobe asi nikto nevyrába. To že napríklad Uhnak s ňou nemal problém môže byť tým že sedan túto redukovanú prevodovku nemá. Redukciu majú všetky modely s manuálnou prevodovkou vo verzii kombi, výnimku tvorí Forester, ale to je iná kategória vozidla

redukcia by nemala mat na dvojhmoty zotrvacnik ziaden negativny ucinok. krutiaci moment od motoru je stale rovnaky a redukcia motoru odlahci tym ze "skrati" prevody.

02.07.2013 12:05
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101