Diskusné fórum

Legacy - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

22.06.2013 19:21

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Vyzerá lepšie ako to moje "obúchané", pozor na dvojhmotu, majú s tým problémy hlavne faceliftové modely, ale neviem či sa to netýka aj predfaceliftu kde je použitý 2.0R Auto je za takú cenu akú je, a neočakávaj TOP stav, osobne ak by to bolo možné, vyberal by som v CZ, bezbarierová komunikácia s predajcom, či s úradmi, je to bližšie, zvlášť ak by auto nesplnalo požiadavky

Toto by nebolo asi o nič horšie, cena podobná, až na vyšší registračný poplatok

22.06.2013 23:13

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Hmm ta sa mi paci este viac, len ma odradzaju dve veci velka dan za prihlasenie na slovensku lebo to je 3,0 a spotreba bude tiez vecsia ako u 2,0 :/ jazdim 1500km mesacne auto cchem prerabat na plyn. Takze vravite ze ta 2,0 je drahsia na udrzbu (zotrvacnik a pod.) ? Bo aj tato nieje na zahodenie : http://auto.bazos.cz/inzerat/25261238/Subaru-Legacy-20i-serviska-manual-121-kw.php

23.06.2013 08:53

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

speedy: já mám šestihrnka v sedanu, jezdím s ním většinou kratší vzdálenosti (cca 15 km), občas delší projížďka. Za dva roky najeto 17 tkm. Počítanou spotřebu na nádrž mám 9,7 l/100 km více zde, pokud s ním týden jezdím delší trasy (včetně dálnic), tak mám spotřebu pod 9. A to z křižovatek nevyjíždím poslední a nijak se neloudám, rychlostní limity dodržuji, ale zvuk motoru nad 5000 otáček je fantastický smile

23.06.2013 09:08

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

To super vediet tu spotrebu - do toho by som siel hlavne preto ze jazdim zvetsa hlavne cesty, jediny problem je DAN za prihlasenie auta 180kW ma vyde na 1697 € a motor 2,0 477€ a to je sakra rozdiel s toho rozdielu mozem zaplatit prerabku na plyn . . .

23.06.2013 09:51

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Problem s dvojhmotou mali vsetky legacy ktore ju mali :) No problem ako problem, je to skratka spotrebny material. Ak by ti aj odisla, nieje to az taka katastrofa, bud vymena za novu, to jest 600-900eur, alebo pouzitie jednohmoty z forestra/imprezy, kde sa da kupit pouzivany zotrvak (v zasade mu nema co byt) okolo 100-200eur. Cize toto by som ako problem zrovna nevidel...

23.06.2013 12:46

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Viac krát sa to riešilo a stále ani ja naviem 100% odpoved na to či je dvojhmota zamenitelná u každého 2.0R za jednohmotu, tam aspon u faceliftu je set značky Valeo za ktorý neexistuje alternatíva - aspon tak sa písalo. Ja som zvažoval viacero modelov Subaru od Imprezy až po Outback, ale pri Legacy / Outback som chcel skôr automat ako manuál, pretože repas toho AT jednak nevýchádza zas ovela drahšie ako repas spojky + dvojhmoty ak sa teda musí riešiť znova za dvojhmotu. A niekto tú dvojhmotu riešil každých +- 70tkm. Tie automaty sú tak blbovzdorné že nájsť človeka čo rieši problém je ovela ťažšie ako nájsť človeka čo rieši dvojhmotu.

Ak to chceš na dlhé trasy, tak AT je viacmenej bonus, len má teda iba 4°, 5° automat má iba 3.0i. Nevýhoda je že musia byť odstupnované tak, aby si s autom dosiahol aj maximálku, uberá to na dynamike, ale že by to bolo tupé sa povedať nedá. Pri prejazde dedinou a 50km/h máš už zaradený 4° a otáčky sú niekde na hranici 1200rpm. Moja 2.5i pri 150km/h točí 3500rpm, spotreba pri takej rýchlosti je +-10l/100km, ideálna rýchlosť na cestovanie pre tento motor je 110km/h kedy si pýta 7-7,5l/100kmh - vtedy má také ideálne otáčky. Vlastne všetko čo som napísal platí pre 2.5i , 2.0R má iné sprevodovanie, člen "Atlatl" má kombíka 2.0R 5MT a jemu motor točí málinko viac ako mne, už si ten rozdiel nepamätám.

Ohladne prihlásenia, stále neviem ako je to brané lebo tie ich tabulky uvádzajú 110-121KW ale aj 121-132kW čiže je možné že ten registračný poplatok nie je 477€ ale 657€ ale tak tie necelé dve stovky sa rozdýchať dajú

23.06.2013 13:13

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa radoooooo:

23.06.2013 12:46

Problem s dvojhmotou mali vsetky legacy ktore ju mali :) No problem ako problem, je to skratka spotrebny material. Ak by ti aj odisla, nieje to az taka katastrofa, bud vymena za novu, to jest 600-900eur, alebo pouzitie jednohmoty z forestra/imprezy, kde sa da kupit pouzivany zotrvak (v zasade mu nema co byt) okolo 100-200eur. Cize toto by som ako problem zrovna nevidel...

a co ten "problem" vobec znamena? nie je chyba medzi volantom a opierkov? Osobne si myslim ze je to take jedna pani povedala a velmi nafukla. Vsetci vieme ze kazde auto ma chybu, ide len o to ju nast. Co sa tyka rad, jazdim 2.0R 5MT na LPG cca 80k km a vrele odporucam. Zive to je dostatocne, ked velmi velmi treba da sa redukcia. Akurat 110 som nesiel ani nepamatam. Ked budes v naj dedine, alebo v DCA mozeme Ta povozit. :D

23.06.2013 19:34

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ta dvojhmota trochu problém je, trpia na nu hlavne diesle bez rozdielu značky, benziňáky ani nie, teda okrem Subaru, ťažko povedať kto za to môže ale myslím že to je aj problém poddimenzovania, nedá sa vždy všetko zvaliť na "obsluhu", možno za to môže aj používanie redukcie kedy tá dvohmota dostane taký "krúťak" ako keby bol pod kapotou poriadne výkonný diesel.

A tiež všeobecne platí, že spojky od Valeo sú "čajové", každý skôr odporúča Luk

23.06.2013 19:59

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Marcel ale samozrejme, ja len povazujem dvojhmotu proste za spotrebny material a treba sa stym zmierit, Mne konkretne odisla pri 240 000, problemom bolo ze "tieto dve hmoty" sa uplne utrhli a zrazu boli zotrvacniky dva, vymena sa riesila za jednohmotu a bol klud. Ja to neberem ako problem subaru, proste je to TAK, je to skratka dvojhmota. ( a viem o tom ze na jej smrti sa urcite podpisalo veeeelmi caste tahanie nie zrovna lahkeho vozika)

Cize aby bolo jasno, ja zato ziadne subaru neodsudzujem, iba chcem poukazat nato ze to nieje az taky problem, respektive je to velmi lahko riesitelne!

P.S. Ivanko, je to zamenitelne...

23.06.2013 21:22
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101