Diskusné fórum

Legacy - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

chlapi prosim vas, kto z BA by bol ochotny pozriet somnou to legacy v sobotu v BA? dakujem.

28.01.2013 18:57

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Nemam skusenosti so subaru zatial, ale vlastnim 11 rocnu Mazdu 323. Pred rokom mi ju kamarat (mechanik) "ocenil" na 2300Eur. Od vtedy som do nej dal asi 800 na udrzbu aby som ju mal v 100% poriadku (286tis Km). Pocitaj s tym, ze po kupe do toho auta behom pol roka nainvestujes porovnatelnu sumu aby si ho dal do spolahliveho stavu.<br> Inak to lego vyzera velmi pekne, len tato veta sa mi zda podozriva: "Aktuálne po servise: nový výfuk, olej, olejový filter, tesnenie motora, čidlá, kabínový filter, BRZdová kvapalina, BRZdové doštičky. Preventívne vymenená spojka spolu s jednohmotovým zotrvačníkom." Auto, ktore sa predava sa nedava do servisu (sak to si spravi novy majitel) a preventivne sa na tom nic nevymiena. Jedine, ze by mal majitel dobry zdroj nahradnych dielov (treba zistit smile )

28.01.2013 23:29

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

da sa povedat ze to potrebujem celkom surne zistit. pre istotu som dal overit to legacy vo vsetkych dekoderoch a overeni ci je nie vozidlo zalozene mi vyhodilo toto

31.01.2013 23:25

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ak je to to, čo si myslím, tak ruky preč!

01.02.2013 07:03

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

POZOR!!! to auto nekupovat. volal som do firmy ktora ma na to auto zalozne pravo. Sice je pohladavka uz ukoncena a rucitel svoj dlh splatil ale nepoziadal o zrusenie zalozneho prava cize auto sa nebude dat prehlasit!!! pripadne by sa to niekomu po znamosti podarilo moze s tym byt potom problem. Jedina moznost by bola aby povodny majitel zrusil zalozne pravo.

01.02.2013 09:25

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

no tak ak je pohladavka uz ukoncena, tak najpravdepodobnejsie bude, ze majitel aj zabudol, ze na auto je zalozne pravo - iny zmysel v tom nevidim ... takze zaujemca by sa mal spojit s majitelom a upozornit ho nech si to da do poriadku v prvom rade

01.02.2013 10:44

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ano moze to byt aj tak pred tyzdnom si svagor kupoval auto a tiez nan bola exekucia ale to len babenky na urade zabudli tento stav ukoncit este spred dvoch rokov. smile

01.02.2013 10:49

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

volal mi pan co auto predava kedze sme boli dohodnuti ze v sobotu sa stretneme a bude sa snazit skontaktovat s majitelom aby zalozne pravo zrusil takze uvidime co z toho bude. Ale zaujimave je ze mi poslal aj vypis z cebie a tam auto nikde nebolo uvedene

01.02.2013 11:10

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ahojte, som tu uplny zelenac a novacik, takze sa za svoje pripadne neodborne vyjadrovanie vopred ospravedlnujem. Priznam sa, ze som dlho dlho nemal ziadne osobne skusenosti so Subaru, takze som tuto znacku ani velmi nebral do uvahy pri obstaravani auta ale potom ma kamarat previezol v Legu a ja som zistil, ze je to UZASNE auto... Odvtedy mam v hlave takeho chrobaka, ze raz by mozno nebolo zle kupit taketo chutne a mile auticko (o taky rok, rok a pol...) a rozsirit tak nasu rodinku o noveho clena. Chcel som sa len opytat skusenych a scitanych, ci nahodou niekto nevie, kedy pride do obehu nova generacia Legacy. Mal by som totiz potom zalusk na vypredaj aktualnej generacie. Pri predpokladanej teoretickej 25 percentnej zlave by nanizsia vybava kombi diesel mohla byt pre mna aj financne dostupna. I ked samozrejme kupovat nove auto je zrejme najhorsia investicia aka moze byt ale predsa len by som chcel mat raz aj nejake svoje auto panensky ciste a nedotknute... smile Na nete som nasiel nejaku strohu informaciu starsieho data, ze by to mal maj 2014 ale ak viete niekto o spolahlivejsom datume bol by som velmi vdacny.

09.03.2013 22:17
WRX
avatar

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

aby som uviedol na spravnu mieru to zalozne pravo, o vymaz zalozneho prava moze poziadat aj zalozny veritel, nie len majitel auta, ciza ak im zato zaplatis cca 30eur s DPH, tak to urcite vymazu tiez....

09.03.2013 22:40
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101