Diskusné fórum

aka je spolahlivost noveho forestra?

Autor Správy

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

QUICKLY. DAKUJEM TI ZA ODPOVED. ANO MAS PRAVDU, ZE VELMI ZALEZI AKO SA PRED TYM NA TOM AUTE JAZDILO. JE TO I O ONYCH AUTACH. IDEM SI PRECITAT TVOJE PRISPEVKY. APROPO, UZ SA VYRABA NAFTAK AJ S AUTOMATOM? JA MAM BMW 33OXD E91. JE SKVELE AUTO, ALE....SPOTREBA, DRAHE DIELY, VELMI ALE NAOZAJ VELMI TVRDY PODVOZOK, PNEU RUNFLAT, A NA MNA MALO MIESTA K CAKANEMU PRIRASTKU DO RODINY. ZIAL, LEBO TEN MOTOR JE NESKUTOCNYYYYYY.ALE FORESTER SA MI VELMI PACI. PRAJEM VSETKO DOBRE.

09.03.2012 20:22

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

jomky prosím vypni sa CAPSLOCK... Na BMW 330D sú drahé diely... smile Ak sa bavíme čisto o motore, ver že boxer diesel by mohol byť ešte drahší... Jediná výhoda diesla od Subaru je, že má miesto šiestich valcov len štyri. Zapamätaj si - čím modernejšia technika tým drahšia údržba

09.03.2012 20:44

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

jomky: automat ve forestíkovi v dehtu zatím není, ale podle tohoto odkazu na jaře 2013 bude dehtový otík s CVT a potom by do půl roku měl/mohl být i dehtový forestík s CVT.

09.03.2012 22:44

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

To Jomky: Mam Forestra v diesli od decembra, nemam ziadny problem, ziadne cukanie alebo problem s klimou. Auto jazdi perfektne, v zime bez problemov so startovanim, po zahriati motora je tichy, ma tah. Som spokojny a ak by som sa rozhodoval, asi by som zase siel do Forestra. Mimochodom, predtym som mal 9 rokov Forestra v benzine ...

10.03.2012 22:51

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

to Daddy... Zdravim Ta. Dik za prispevok. Za tych par dni, co som tu polozil tuo temu, som precital velmi vela o forestrovi. A zial musim povedat, ze zacinam pomaly ale isto o d forestika cuvat. Som z toho dost sklamany, lebo som sa fakt do tohto auta zahladel. moja alternativa je honda crv. Ale to fakt v tom poslednom stadiu. Zatial bojujem s informaciami na internete o vsetkom moznom co sa tyka sub.for.2.0d. Ty si v decembri kupil nove subaru alebo jazdene??? vies najviac ma zneistuje ten dpf filter, kedze castejsie jazdim kratsie vzdialenosti a udajne to nieje pre tento motor dobre. Mal si skusenosti s cenami nahradnyxh dielov??? Niekde som cital, ze je to neuveritelne drahe a inde zase pisali, ze je to mytus, ze vraj ceny su porovnatelne k inym premiovym znackam aut ako mercedes, bmw, audi..... Serie ma to, ze dlho premyslam nad Suv a ked som uz po dlhej dobe vyselektoval rozne znacky a zostal mi len Forester ako vitaz vsetkych mojich priorit, zistim ze je problemovy-kazovy-hrdzavie-vrzga-----atd-. Este raz dakujem za prispevok a kludne este napis a presviedcajma , lebo inak si ho asi nekupum:))))) smile

11.03.2012 11:47

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

jomky: pokud si budeš kupovat jakéhokoliv nového dehta, tak ten MUSÍ mít DPF filtr ! To znamená, že pokud u Tebe převládají krátké cesty po městě, tak dehet není vhodný. Stačí ale každý týden mít delší trasu než 40 km a jsi za vodou. Co se týče vrzání, rezavění, tak se musíš dívat na auta vyrobená ve stejném roce. Každý výrobce snižuje náklady. Proto se rez objevuje u dehtu na výfuku. Musíš si ale položit otázku, jak Ti rezavý výfuk zvenčí omezuje jízdní vlastnosti. Když si projdeš celý web, tak najdeš dost nespokojených řidičů nových subaru. Je to z toho důvodu, že nespokojení píšou na web ihned, spokojení jen občas. Píšeš, že vybíráš mezi forestíkem a Hondou. Pokud Honda má dehet, tak věci ohledně DPF tam mohou být horší. Subaru si lidi vybírají hlavně kvůli jízdním vlastnostem. Pokud Ti jde o spotřebu,jako hlavní argument, tak o Subaru je zbytečné se zajímat. Pokud ale jako argument budeš mít průchodnost terénem, velice dobrým chováním na silnici za jakýchkoliv podmínek, tak to, že Subaru žere jako permanentní čtyřkolka o něco víc, budeš brát jako nepodstatný argument. Vem si třeba papírovou spotřebu forester x ostatní SUV (kia, myšivbuši,honda,..). Forestík v dehtu má papírově skoro nejnižší. Když vezmeš, že ostatní SUV mají většinou Haldex, tak forestík by měl mít cca o 30% větší spotřebu. Já s forestíkem jezdím podle PP za 6.2 (po přepočtu na nádrž za 6.8) litrů na 100 km. Neloudám se, jezdím na pohodu. Ročně 45 tkm. Podle mé spotřeby by ostatní auta měla jezdit za 4.4 l/100 km. Jezdí ? Auto žere podle toho, jak s ním jezdíš. Takže pokud by jsi s ostatními auty jezdil stejným jízdním způsobem jako se Subaru, tak máš mnohem větší spotřebu. Jde o to, že u Subaru aut, máš radost z řízení => rád využíváš dynamiku, a proto je větší spotřeba. Mám doma šestihrnka (třílitrový šestiválec), který "žere" 9.5 litru na 100 km. Ale kdykoliv se vrátím z projížďky, tak vím, že o 1 Kč dražší kilometr než v dehtovém forestíkovi je vrácen velkým úsměvem a nádherným pocitem z toho, že řídím úžasné Subaru. smile

11.03.2012 12:10

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

jomky, ani pre jedno auto s FAP/DPF nie vhodne jazdiť prevažne krátke trasy, pre FAP/DPF je ideálne aby bol motor vždy zohriaty a šiel v "ideálnom" režime kedy vznika čo najmenej sadzí = ustálená jazda na tempomat, najhorší režim je brzda / plyn / brzda / plyn.

Kritické diely ako DPF pre JPN autá sú podstatne drahšie ako pre EU, to nie je žiaden mýtus ale fakt, na Subaru nejakých 3500€ (Toyota, honda, Mazda podobne) na europana to DPF stojí 1000-1500€, pri premiovkách možno aj viac, ale len málo čo by prekročilo hranicu 2000€, ak uvažuješ o jazdenke tak by ťa mal zneistiť aj dvojhmotový zotrvák, u prvých ročníkov je s ním dosť problém ...

Spotreba je len jedna strana mince, treba sa pozrieť aj na tú druhú... Neviem či teda najazdíš to čo "quickly"

11.03.2012 12:21

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Ivanko - neprehanaj to zase. Preco by boli diely pre JPN auta podstatne drahsie ako na EU auta? DPF na Forestra/Imprezu stoji tolko kvoli tomu, ze je spojene s katalyzatorom, je to jeden kus. Prve modely Outbacka/Legacy s dieslom (MY08) mali otvoreny DPF filter, ktory stoji priblizne rovnako ako tie DPF pre EU auta. To len tak na okraj.

Jomky - v jednej veci ma Ivanko pravdu. Kratke trasy a caste vypinanie/startovanie motora nerobia dobre DPF-ku, ale to plati pre kazdu jednu automobilku na svete. Takze si musis zvazit, ako budes jazdit a ci sa ti oplati kupovat diesel. Stale mas na vyber 2.0 benzin a tam mas na vyber dokonca aj automat. Ja osobne robievam kazdy den 15km do roboty a 15km z roboty, cize tiez relativne kratka trasa, ale chodievam po obchvate v BA, takze vyssia rychlost to zachranuje a doteraz (80tis km) som este nevidel rozsvietenu kontrolku DPF-ka a zvlada sa v pohode vypalit aj pocas tej kratsej trasy, len treba mysliet na to, ze vypalovanie trva tak 10-12 minut podla zaplnenia filtra.

11.03.2012 12:52

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

jomky, a mas podmienku forestrik v dehtiku?

predpokladam ze nie, kedze si prispel do tohoto obsirnejsieho vlakna ... pripajam sa k ostatnym, co sa tyka spotreby, tak napis kolko rocne najazdis a potom uvidis ci mas trvat na dechte ... viem o com hovorim, pred H6kou som mal citrona C5 HDI s 5litrovou spotrebou a na vlastnej kozi som zistil, ze ako som s tym citronom nezbohatol, tak ani s H6kou pri mojom najazde rocnom nezbankrotujem

mimochodom odsunut forestra kvoli problemom, ktore ma, je s prepacenim usmevne - minimalne pri pomysleni, ze ho chces nahradit CRV smile ... to ze sa toho na forach pise spustu, tak to je preto, ze majitelia subaru doteraz na take problemy zvyknuti neboli, to je holy fakt, ktory prameni z toho, ze je doba aka je a setri sa kde kade na ukor kvality a tak dalej ... ak si myslis, ze tieto problemy ma len subaru a honda nie, tak vela zdaru pri vybere smilesmile

ja osobne by som sa ojazdeneho dizla bal ako pes veterinara, kedze je tam tolko rizik, ktore pramenia zo sposobu pouzivania ... a v konecnom dosledku je velmi pravdepodobne, ze aj u teba bude platit to co u vacsiny = naklady na prevadzku benzinu/nafty/plynu su z dlhodobeho hladiska rovnake, akurat splatkovy kalendar je iny smilesmilesmile

suma sumarum - ak si si forestrika zamiloval, tak si mal na to dovody a kludne do toho chod ... argumenty ze ma take a take problemy treba brat ako fakt dnesnej doby a chcel by som vidiet SUV, ktoremu nie je co vytknut smile

11.03.2012 12:59

Re: aka je spolahlivost noveho forestra?

Ešte by som poopravil hybca, že udržba nie je priamo úmerná od spôsobu používania, o auto sa človek môže starať ako len chce na každú súčiastku príde skôr či neskôr - všetko má svoju životnosť, tým "používaním" sa tomu dá dopomôcť ak sa s autom práve nezaobchádza v rukavičkách.

A znovu zopakujem treba si vypočítať ročný nájazd, pre mna je to mesačne nejakých 40€ navyše za benzín, ročne cca 500€. Nové - zánovné zo zárukou ano, jazdené bez záruky v žiadnom prípade, pri tom mojom nájazde nejakých max 15tkm rok, by mi to úsporu paliva dieslaka zmazalo na pekne dlhú dobu.

11.03.2012 17:25
Posledné príspevky
Re: PZP 13.05.2024  bibcabi
Re: PZP 09.05.2024  kryznik
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3402
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2009
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26194
Články: 150
Zrazy: 101