Diskusné fórum

Legacy - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

11.12.2011 21:03

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

11.12.2011 21:04

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

tak konecne mam lego 3.0spec b sport tourer domasmile presiel som na nom zatial nieco cez 750 km. ide ako "pila" takze som happy.zatial mam spotrebu na dialnici okolo 10.5 l a v meste okolo 12.5 l a toho nejak extra nesetrim.pravdupovediac mal som obavy,ze to bude viac.tankujem len v power shell.rad by som poznal vas nazor ,lebo niektori tvrdia,ze je lepsie jazdit na 95 oktanovy a len raz za cas na 98.avsak moj znami automechanik tvrdi,ze pre novsie modely je 98 lepsia.ak mate pre mna nejake rady,co robit a comu sa zasadne vyhybat,aby moje nove auticko slapalo co najspolahlivejsie,tak mi prosim napiste....este som zabudol napisat,ze je to manual rocnik 2004,najazdenych 75000km.vopred vam dakujem a prajem vsetko dobre.

20.12.2011 18:22

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

H6 chodi na vsetko, ale ja davam klasiku 95. Raz za mesiac dam pre ciste svedomie V-power 100. Spotreba sedismile

20.12.2011 19:40

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

No...<br> Ze pozdravujem toho tvojho kamarata-automechanika smile <br> V prvom rade treba chapat,co vlastne znamena oktanove cislo.potom tento fakt treba premietnut do samotneho spalovacieho procesu a -samozrejme- nesmieme zabudnut na fakt,ze auto riadi prednastavena riadiaca jednotka. Ked toto vsetko "prekalkulujeme" tak nam vyjde jediny vysledok. Teda sa mame riadit odporucanim vyrobcu a neliat tam nic ine. Cize pre H6ku je najlepsie co?no predsa 95oktan.<br> Treba sa pani skor zameriavat na cistotu paliva. To je Xkrat dolezitejsie,ako tam pchat nejaky 198oktan...<br> Pripomenulo mi to usmevnu historku - ked som si bol v avione preberat nove legacy,tak mi predajca s absolutnou vaznostou povedal,ze ked natankujem 100oktan,tak to bude mat o sekundu lepsie zrychlenie smile

20.12.2011 22:15

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Brano, uplne suhlasim s tebou. smile Ja tankujem klasicku 95-ku (asi 10%) a potom 95-ku s aditivami (mam dokonca aj nizsiu spotrebu paliva o cca 0,2-0,3 l/100km) smile

20.12.2011 22:37

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

ok,dik chalani.beriem na vedomie a budem sa podla toho riadit.vsimol som si na dvierkach na nadrzi ,ze tankovat 95 oct. chcel som sa uistit aj z vasej strany,kedze mate viac skusenosti z legom.totiz mal som predchadzajuce auto 2.0 accord i vtec a tam bolo odporucanie vyrobcu:minimalne 95 oct. ale to je zas o niecom inom....este raz vdaka.ak by ste este mali nieco pre mna ako novacika,tak budem vdacny za kazdu radu.

20.12.2011 22:53

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

takze este k tomu palivu do h6.presiel som si manual k mojej h6 a odporucanie vyrobcu je:pouzivat minimalne 95 a viac oktanovy .takze minimum co mozme urobit pre nase auta co sa tyka paliva je 95 ak dame 98 tak mu to rozhodne nemoze ublizit,skor naopak.takze brano, ten moj znamy automechanik nakoniec nebude asi az taky dilino...smile

23.12.2011 18:47

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Nooo.<br> Ale ved ja som nepovedal,ze je dilino smile ja som povedal,ze je potrebne sa riadit odporucanim vyrobcu. Ak vyrobca hovori 95oktan,tak tam treba davat 95 oktan. ak hovori 100 oktan (co urcite nie je pripad H6ky),tak tam netreba davat 95oktan. Je to jednoduche. Je neskoro a uz sa mi neche pozerat do manualu,pozriem to ale zajtra. Co k tomu este poviem je to,ze ak vyrobca hovori 95oktan minimum,tak je zbytocne tam davat 100vku. Jediny rozdiel bude mozno v slabsom klepani motora a urcite bude rozdiel v nakladoch na prevadzku. Ak tsm teda nieje mapa ba vyssie oktanove cislo samozrejme (co sa H6ky netyka)

23.12.2011 23:05

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ahojte, v prvom rade by som sa rad predstavil, kedze toto je moj prvy prispevok na vasom fore. Volam sa Juraj a zaujimam sa o znacku Subaru, touto cestou Vas vsetkych pozdravujem. No a teraz k veci. Rad by som si poriadil subaru Legacy alebo Outback, ci ten alebo onen zalezi na tom aky kusok sa mi podari vypatrat, kedze trh z jazdenymi autami hlavne znacky subaru je u nas pomerne maly. V cene by som sa rad zmestil do 10000 EUR. Rad by som sa vas skusenych subaristov spytal, ci ma patranie v tejto cene nejaky zmysel, ide mi totiz prevazne o to aby auto bolo aspolahlive a aby bolo schopne najazdit aspon dalsich 200 000 Km. Jazdim dialnice cca 60%, okresky 30% mesto 10%, najazdim maximalne 20 000Km rocne. Casto vlacim bicykle, lyze a vyhladovo asi aj kocik :). Za danych podmienok mi vychadza najlepsia alternativa H6 plus prerabka na plyn. Uvazujem v tomto smere spravne? Viem ze si mozem v tej cene kupit mondeo v nafte ale proste mi nieco co neviem vysvetlit hovori ze to NIE :) aj ked je to fajn auto. Dakujem za akekolvek rady a namety na diskusiu.

Duri

29.01.2012 13:34
Posledné príspevky
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3396
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26190
Články: 150
Zrazy: 101