Diskusné fórum

Legacy - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

10000€ je asi málo na H6, LPG pár ludí v tom má, ale ak by si ho mal dorábať, čo je nejakých 1500€, tak na H6 je 8500€ dosť málo aj ked tu na Sk jedna ponuka je, ale je to sedan... Ak to pôjde z vonku tak dovoz + prihlásenie dalších 700-1000€ (podla vzdialenosti). Ak nepotrebuješ závodiť vystačíš si aj s 2.5i a tu na klube je aj človek ktorý má modernejší 2.0R + LPG ktorý má rovnaký výkon ako 2.5i . Na autobazar.eu sú už dlhšie dve ponuky s LPG.

Nepočítaj ale s tým že u auta čo má takmer 200tkm na frbe nebudeš musieť nič vraziť dalších 200tkm

29.01.2012 14:08

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Dakujem za odpoved, je pravda, ze u nas za tu cenu asi 3.0 nekupim, ale mam na to v podstate dlhy cas, kedze momentalne auto je stale OK takze s nakupom neponahlam. Ak by sa nasla dobra 2.5i tak samozrejme bola by uplne postacujuca, aj ked na tu 3.0 by som pristal urcite radsej, ale kto nie :D. V cechach je zopar 3.0 od 200 000CZ ale v akom su stave, to je otazne. Ak by bolo auto s garanciou Km (hoc aj starsi rocnik) a po niekom kto sa on naozaj staral, tak nemam problem sa hecnut a nieco si priplatit, ale za bazarovku s otaznou minulostou radsej nie. Prave na to sa chcem spytat, co najviac odchadza casom na subaru, hovorilo sa nieco o katalizatoroch a nejakych astronomickych ciastkach za ne, hnile vyfuky... Samozrejme necakam, ze dalsich 200 000 Km nic nebudem do auta vrazat, podvozok, kladky nejaky ten diel vyfuku beriem ako spotrebny material (mam talianske auto) ale nerad by som po pol roku napriklad zistil, ze auto s vadnym katalizatorom ani nenastartuje a servis stoji neiekolkonasobok priemernej mzdy :)<br> Je mozne na subaru cez diagnostiku overit skutocny stav Km? Na talianovi viem diagnostikovat a odhalit stocene Km, je take nieco mozne aj na subaru? ked aj v autorizovanom servise? napriklad cez VAG? je dostupny nejaky soft? Dakujem vam.

29.01.2012 16:44

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Duri, vela veci najdes v roznych diskusiach, ale co sa tyka Tvojej otazky, vsetko zavisi od toho, aky rocnik hladas. Ja som pred rokom a pol zakupil Outback H6 2007 a je to neskutocne vsestranne auto. Mne ho tiez poradil niekto z klubu, ked som zvazoval Legacy ci Outback. Je silne navykove a keby som kupoval auto znova, tak idem do Outbacku a aj ked v starsom rocniku. Nahradne diely nemusis uvazovat origo, az na nevyhnutne drobnosti, ktore sa tiez daju pozhanat jazdene. Katalyzatory (univerzalne) boli napr. za 250 e obidva spolu aj z pracou, vsetky tlmice KYB boli za 450 tusim, no a tak podobne. Stastnu ruku pri vyberesmilesmile

29.01.2012 17:49

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

H6 facelift, je už úplne iná káva, Si-Drive či veslá na volante , to už áno, ale to už sme skôr na 15t € ako na 10t €... Také veci ako KAT pre H6 je cez autorizák pálka, tam neostáva inej cesty ako nahradiť UNI. Subaru sa napichnúť po domácky dá, ale nezistíš stáčanie a ani to čo svieti na budíku. Najväčšia nevýhoada 2.0/2.5 voči 3.0 je AT prevodovka, ktorá má u slabších verzií len 4 stupne, u 3.0 je stupňov 5

29.01.2012 18:38

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Mariooo: Vdaka za tip, na ten Wiener Neustadt sa urcite mrknem. S kupou v zahranici mam aj ja skusenost, terajsie auto mam kupene sice len v cechach, ale to iste vybavovanie ako pri kupe z nemecka, s tym rozdielom, ze prevozne znacky plus tyzdenne poistenie tam vyslo trosicku menej, ale nasledna KO, STK a inspektorat som absolvoval. Druha moznost je pozicanie si privesu a auticko si dotiahnut, to je asi najjednoduchsie, aspon z mojho pohladu. Komercny odtah z DE alebo A by bol asi drahsi ako prevozne znacky plus poistenie. V rakusku maju nejaku divnu cenovu polityku na tie prevozne znacky :) asi sa nechcu zbavovat ojazdenych aut.

bcjr: Ahoj, v cene ktoru som uviedol a ktoru si momentalne mozem dovolit do auta vrazit sa bavime asi skor o rocnikoch 2004 - 2006. Uznavam, ako pise Ivanko, ze napriklad H6 po facelifte teda ak sa nemylim po 2007 s SI Drive je uz mimo moj obzor, aj ked predstava je to pekna ale 15000 EUR je uz ciastka kde sa mozeme bavit o novych autach. Takze ak by som nasiel nejaku pre mna vyhovujucu H6 tak nenozem cakat ze to bude po facelifte a bude mat najazdenych 50 000 Km. K tvojej H6 2007 ti gratulujem, je to sen to uznavam a zavidim v tom najlepsom slova zmysle. S tymi cenami si ma potesil to je unosne KYB je premiova znacka tlmicov takze ta cena je v pohode a ak tam su podobne ceny na ostatne komponenty, tak to je OK. Este mam k tebe otazku ked mas Outbacka, stale sa robi s pneumatickym ovladanim vysky zadnej stavby? nebyva toto slaba stranka ojazdenych Outbackov? myslim netesnosti pneumatickej sustavy, problem s kompresorom...

Ivanko: S tou H6 po facelifte s tebou suhlasim ale rozpocet je rozpocet :D Takze urcite pred faceliftom ak vobec. No a nacal si automat 3.0 vs 2.5, na automat od subaru som pocul len chvalu, takze sa ho nebojim, ale kedze jazdim naozaj dost dialnice tak mam otazku, ci je 4 stupnovy automat v 2.5 na dialnici v pohode. Ci to netoci zbytocne velke otacky pri dialnicnej rychlosti, naopak ak ma len 4 stupne, musia byt dlhe ked ma auto maximalku taku aku ma, viem si predstavit, ze tym padom pruzne zrychlenie nebude uplne najlepsie. Ako to je, ako sa auto sprava na dialnici?

30.01.2012 09:14

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Mariooo, tak 3000 otacok na bezin je v pohode, na mojej terajsej nafte toci pri 130km cca 2500 a neviem ci nie dokonca 2700 a nieje to nijak rusive. Zvyknuty na ziadnu divocinu niesom, momentalne mam 130 koni ale auto ma len 1300Kg takze tych naftovych 300Nm citit, aj ked ja tam mam 300Nm len pri 2000 otackach a potom to klesa. Co sa mi na subaru boxer paci, ze ten krutak je stale konstantny a teda vykon linearne narasta, viem si predstavit tu divocinu, ked sa to vytoci do 7000 otacok :) (moja nafta pruzne zrychluje ale otackami straca dych), avsak niesom sialenec co potrebuje rychlo jazdit,vykonny motor ma fascinuje skor z pohladu pohodlnosti jazdy a jazdnej dynamiky.

30.01.2012 10:07

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

2.5i 121kW 4AT má pri 150km/h 3500ot, trebárs 2.0R 121kW 5MT má 3500ot pri 130km/h, trebárs ak som sa držal niekde pri 120km/h tak aktuálna spotreba bola niekde na 8.0 l/100km ... Ak by si jazdil dialnicu tak ten další kvalt tam nejak nechýba, rozbehneš - zapneš tempomat a neriešiš, trošku horšie je to pri obiehaní, kedy je "3" málo a "2" vela a často sa stane že ti podradí do "2" a v zápätí znovu preradí do "3", tá pružnosť skrátka chýba skôr ak potrebuje človek rýchlo obehnúť na bežnej ceste. Z toho pohladu by sa viac hodil MT. Ale po zvezení sa v Legacy / Outback pochopíš, že to nie je auto na divočinu, ale na dlhé cesty... Ja som pôvodne tiež chcel LPG, ktoré je pre 2.5i vhodnejšie nakolko to je SOHC motor, ale nakoniec som sa na to vykašlal, H6 je už DOHC takže trochu komplikovanejšie a aj drahšie. Ale ten výkon H6 je neodolatelný, v mojom prípade to bolo daleko cez rozpočet, ja som rád aj 2.5i.

EDIT: 2.5i má obmedzovač niekde na 6250ot , ked tomu potrebuješ dupnúť nechaš ho až do maxima... Čo sa týka cestovania tak pri 150km/h máš také ticho že ani nevieš že 150 ideš, sema tam som ho prevetrla aj 170-180, ale len krátko pri obiehaní - na tie naše pokuty teda nemám nazvyš peniaze...

Outback má samonivelačné tlmiče, ktoré treba raz za čas vymeniť a tak ako sa obávaš je tam vysoká cena cca 600€ kus. Ceny dielov si môžeš zistiť , cez opposedforces.com (objednávací kod) a cenník ND si stiahneš u predajcu Stilcar Košice

30.01.2012 10:13

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Duri, co sa tyka tych zadnych nivelakov, tie boli na prd a musel som ich menit. S tym som ale do kupy toho auta isiel a aj cena bola tomu prisposobena. Ked som sa potom informoval o cene origo tlmicov, tak ma skoro prevratilo a isiel som do KYB tlmicov a overload pruzin Rallitek, cim som aj trochu zdvihol svetlu vysku na zadku. Mozno sa mylim, ale mne tie nivelaky neprisli ako velka vyhra, najma ak nemas nove auto. Mna na Outbacku presvedcilo to, ze ma podvozok kus pevnejsi od Legacy a pri stave ciest v SR sa to hodi. Okrem toho vybehnem obcas aj mimo asfaltu, napr. ku nam na chatu.

30.01.2012 10:21

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

O to ide, aby si bol spokojny a na jazdenie v meste je objem 2.5 velmi luxusne vozenie podla mna, ak by som jazdil po meste kazdy den, bohate by mi stacila aj 2.0. Avsak ja to mam do prace 5 minut peso a po meste beham, len tak mozno kazdy druhy az treti den a aj to tak do 10 Km. Ja skor to medzimesto, a dialnice kedze pendlujem medzi BA a PE a casto chodim na vyjazd na bike alebo lyze, to je aj dvovod preco stvorkolka Outback ci Legacy totalne sedi do mojej filozofie vyuzivania auta a druha vec je, ze ja mam tak nejak tie auta rad, proste rad len tak sadnem a idem sa odviest, neviem preco, proste to neberiem iba ako spotrebny material alebo nutnost na presun z miesta A do miesta B.

30.01.2012 11:09

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Prosim Vas co je toto za verzia s takto tvarovanou kapotou? este som taky Outback nevidel.

http://www.tipcars.com/#subaru-outback/30-boxer-180kw-navigace-xenony-kuze-tiptronic-19367332.html

30.01.2012 15:05
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101