Diskusné fórum

TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

Autor Správy

Re: TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

Verim tomu ze to bez odladenia nebude nic moc. Udajne ale tieto SF5ky reaguju na taketo zmeny lepsie ako SGcka, som videl video kde potom co na XT nahodili vyfuk, vykon dokonca klesol kym to neodladili... Uvidime co to spravi, pokial to ale pojde hladsie a bude lepsia odozva na pedal tak to bude stacit. Okrem toho som chcel dosiahnut aj to, aby to male turbo nedavalo tlak uplne zdola, ked to aj tak nic nerobi s vykonom.

Inak ten expert co mi menil turbo minule zle nasadil tu hadicu na odtok oleja z turba, tato bola prasknuta, zalomena a asi stvrtina z priemeru bola otvorena tj olej tiekol kade tade po hlave pravej. Ten isty expert, co zle nasadil hadicu mi jaksik zabudol povedat, ze tam kde sa to cierne sanie pod pavukom napaja na turbo je ta guma uplne roztrhana a si tade dosava vzduch neodmerany MAF senzorom...strop.

12.09.2012 11:45

Re: TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

Tak bol som sa na tom previest aj v dazdi. Este som nekalibroval ten EBC, tj nastavenie je ako pre TF035,ale boost sa drzal pekne na 0,55bar, aj ked ten boost gauge ma peak recall a tvrdi ze tam bol minimalne raz boost spike na 0,8bar. Je to divné, lebo moj spolujazdec cekoval boost gauge a mi potvrdil ze to drzalo stale na 0,55bar. Je mozne ze na split-second to dalo boost spike ale ten EBC to okamzite spacifikoval na stock boost?

Co sa tyka priebehu tak musim povedat ze je to naprosto neporovnatelne s predchadzajucim setupom. Nastup vykonu je ovela hladsi, ziadne ..1000rpm..nic...2000rpm-0,5bar...nic...2500rpm-0,5bar....nic...3500rpm-0,55bar...vystreli dopredu. Vyzera to tak, ze to TD04L a vyfuk sa velmi skamaratili so vsetkymi ostatnymi komponentami smile

Takze paradny skoro az linearny nastup! Vykon zodpoveda nastupu boostu, drzi skvele po redline. Vsetko velmi hladucke, odozva na plyn ovela lepsia. Zvuk vobec nieje tak pekelny jak sa zdalo ked sme to nastartovali v garazi. Pekne si bubla do takych 3500-4000, potom ale o bublani nemoze byt ani reci a znie to ako nieco medzi 2.0l vtec a e36 m3 smile

13.09.2012 09:06

Re: TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

okeeej, takze downpipe musi ist dole, z tejto musim dat odrezat tak 4cm na tej vertikalnej casti, toto zase zvarit. forester je momentalne tak 10cm nad zemou, ale downpipe a prva polovica stredovej casti je asi 6cm nad zemou co je dost pruser lebo ta placka co spaja downpipe so stredovou castou chyta nerovnosti na ceste s vacsou uspesnostou ako ficovi kamosi evrofondy smile

Prevoz foresteru do BA sa tym padom odklada na 28.9. smile smile smile smile

aspon budem mat cas si dat urobit custom splitter co bude vykryvat celu plochu toho 04wrx cooleru a ne len plochu povodneho maleho cooleru...

14.09.2012 09:39

Re: TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

No, objednal som intake pipe ta co ide pod pavukom do turba lebo ta manzeta z makkej gumy co napaja tu intake pipe na turbo je rozflakana na uplne sit a si tade turbo taha pomaly viac vzduchu jak cez filter. Uz sa tesim jak budem davat dole ten intake manifold cely... ALE pomaly uz nebude co riesit na foresteriku hehe.

CHCEM TUNE!!!!! Erik, by si mi mohol dat naky splatkovy kalendar smile

18.09.2012 12:00

Re: TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

A hned ako bude mat tune a uplne secko hotove vratane noveho interieru, laku a kovanych veci v motore a prevodovke mi donho daju EU sledovaci cip, pripadne neprejde novou kazdorocnou EU STK/EK previerkou a bude mi akurat tak napi*u. Vystavim si ho v obyvacke ako muzejny exponat, pripadne si zo zahrady urobim okruh a la nascar rally. To budu mat susedia radost! smile

20.09.2012 11:11
555
avatar

Re: TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

Nie, pretoze este predtym ti zakazu vymenit aj stierace a pneumatiky za ine, ako boli na vyrobnej linke nasadene. Podla mna by sa mali zamysliet, kolko rokov moze mat auto, kym ho budes musiet povinne predat mimo EU, alebo zosrotovat? Navrhujem 3 a kazde dva roky sprisnit emisky a zaviest specialny uverovy model na nakup presne vybraneho vozidla, idealne nemeckeho, ktore si budes moc z lubovolneho poctu 1 vybrat. Samozrejme farba bude tiez sofistikovane vybrata, aby neposobila rusivo v urbariate a nesplyvala s okolim. Nafasujeme chip aj do sedacieho svalu, aby vedeli efektivnejsie komunikovat s automatizovanim riadenim premavky a mal si idealne zelenu ako chodec s prednostou, pripadne tvoj sedaci sval si vymeni informacie o rychlosti a smere s autom v okoli a ked bude hrozit kolizia, vyda varovny zvuk + automaticky vygeneruje pokutu vodicovi za potencialne ohrozenie, pripadne aktivuje nudzovy brzdovy system vo vozidlach, ktore si to vyzaduju a opat poda dokazne svedectvo o nutnosti aktivneho zasahu a odosle info sw automaticky sudca, ktory si zbehne vodicovu databazu buzeracie a psychologicky profil a vygeneruje pokutu + povinne preskolenie a seminare o tom, ako nebyt nebezpecny pre spolocnost.

20.09.2012 11:29

Re: TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

Hehehehehehheheeh popripade ti namiesto nudzoveho brzdoveho systemu aktivuju nudzovy akceleracny system a napalis to bud do stlpu alebo do nepohodlnej osoby s vlastnym nazorom.

Pocuvaj, mal by si si dohodnut naky prejav v EU parlamente, by si zozal burlivy potlesk a mozno by ti udelili dozivotnu vynimku z pravidiel ktore si sam navrhol :D

Uz vidim evroposlancov s evrobavorakmi a evroaudinami ako si davaju tieto nacipovat.

Napad s povinnou srotaciou auta sa mi tiez pozdava. Toto sa da jednoducho zabezpecit tym ze kazda nova emisna norma EURO by bola zavazna pre kazde auto, tj nie len pre nove auta vstupujuce na EU trh.

Inak, nic z tohoto by mi absolutne neprekazalo, keby bola dostupna normalna raceway/dragway niekde v cunove alebo pri slovnafte, nie v pi*i nakej orechovej potoni.

20.09.2012 14:38

Re: TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

Takze po kulturnych vsuvkach idzme spat na forester...

Dosla mi ta rura na sanie, totok ale nahodim az ked bude forester spat v Bratislave.

Vyfuk je upraveny a je blizsie k podvozku ako ten transmission crossmember takze ziadne nerovnosti ma nezastavia a uz s tym vojdem aj do podzemneho parkoviska :D

Budem si musiet prejst celu Bratislavu a urcit trasy cez ktore s tymto podvozkom v ziadnom pripade neprejdem. Ten vjazd do auparku z noveho mosta napriklad ma pred tym mini tunelom uplne MEGA spomalovac z betonu asi 30cm vysoky...strop dementi to akoze naco tam je...

Uz sa tesim na prvu pokutu za 18ky kolesa a hlasny vyfuk!!! Dojdem s tym do BA v tento piatok, konecne!!!

26.09.2012 13:20

Re: TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

Btw ak tam mas 18tky a nemas ich v technicaku pokuta je ten lepsi pripad aj to ako uplatok bo ti zoberu technicak dalej od vyfuku mozu chciet certifikat :-/ proste slovakistan

27.09.2012 17:32
555
avatar

Re: TF035 nedava plny tlak (0,5bar) do 3500rpm?!?

Ale dobra sprava je, ze ak ta nameraju za rychlost, tak tie ostatne veci neriesia smile

27.09.2012 17:37
Posledné príspevky
Re: Ostatne modely - otazky a rady pred kupou 30.04.2024  sugmav
Re: Zaujimavá e-kniha 30.04.2024  sugmav
Re: PZP 26.04.2024  bibcabi
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3397
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1861
Príspevky fóra: 26192
Články: 150
Zrazy: 101